Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc ile 6 farkli tip 8 ayda negatif!

Durum
    nilüfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc ile 6 farkli tip 8 ayda negatif!

Eylül 2021 sonuna doğru vajina girisinde siğil fark etmem ile basladı her sey. Aslında bu kadar beklememe gerek yoktu, bu tarihten tam bir yıl öncesinde hpv genotipleme testi yapıp 6 farklı tip tasıdıgımı öğrenmistim. Bunlardan üçü düşük riskli ( 11, ve otuzlu kırklı bir seyler), diğer üçü ise yüksek riskliydi( 56,52 ve bir baska tip daha sanırım). Test sonuclarımı kaybettiğim için bilmiyorum, acıkcası siğil cıkınca da sayılarını falan bilmek istemediğim için laboratuvara mail atmak istememiştim. İlk öğrendiğimde gencim ya bi şey olmaz diyerek hiç önem vermedim. Doktorum sigarayı bırak demesine rağmen sanki inatla daha fazla icmeye baslamıstım.

Eylül 2021'de siğil cıkınca solugu doktorumda aldım, hemen kolposkopi yapmaya karar verdik, islem sırasında cıkan 3 - 5 siğil de yakılmıstı. Islem sonunda ağlıyorum diye bana "bu virüs sende artık, negatif olmak diye bir şey yok. ağlama yeter" diyen kadın doktorumun suratına fırlatmak istiyorum su an negatif raporumu.

kolposkopi sonucu cin3 cıkınca, hemen leep islemi icin deneyimle onkolog jinekolog arayısına girdim. Ve sonuctan 2 ün sonra hemen leep islemine girdim. Leep sonucum diğer arkadaslar gibi değildi, cerrahi sınırlar negatif olmadıgı için çok korkuyordum. Bir leep islemi daha olmam gerekecek belki de daha kötüleri diye çok korkuyordum. Doktorum beni inanılmaz sakinlestiriyodu, motivasyonum zaman zaman düsse de cok emindim negatif olacağıma.
    Leep isleminden sonra kullanmaya basladıklarım:

AHCC(3mg) time health
    BETA GLUKAN & elderberry complex (solgar)
    Folik asit (solgar) (genital hücre yenileme için)
    Ester Vitamin C (solar)
    Vitamin D3k2
    Vitamin b12 (cigneneblr solgar)
    iki üç günde bir propolis suda çözünen 30 damla falan atıyorum eğriçayır (buna ilk üç ay falan katlanabildim, sonra hiç içmedim)
    Deflagyn(işlemden bir ay sonra 3 aylık sete basladım)
    Yeşil çay (hergün 2 bardak, normal sallama cay doğadan falan ne bulursam)
    Antioksidan besinler tüketmeye calistim genelde
    Abur cubur a bayılırım normalde, coook nadir tüketmeye calistim
    Sigarayı bıraktım
    Alkol cok az tükettim
    Bagısıklıgımı düserecek her seyden uzak durdum
    Uykumu düzene soktm
    Spora basladım
    Stresten uzak durmaya calistim, ama haftalık breakdownlarla saatlerce ağladıım cok oldu özelllikle ilk dört ay falan.

İlk leep isleminin üzerinden 5 ay gecince smear testi yaptırdık,negatif gelince umutlanmaya basladım. Geçen hafta cesaretimi toplayıp 28 farklı tipe bakılan bir test ile toplamda 8 ay sonunda Negatif olduğumu öğrendim..

Umarım hepiniz teker teker negatif oldugunuzu yazarsınız..

Durum
    Anonim35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Ahcc ile 6 farkli tip 8 ayda negatif!

B12 ve d vitamini kullanmadan önce kan testi yaptırdınız mı? Değerlerinize baktırdıniz mi? Ben de kullanmak istiyorum fakat kan testi yaptırma durumum yok şuan. Acaba kan testi yaptirmadan kullansam sorun olur mu diye düşünüyorum. Ve bunlara ek olarak çinko sülfat takviyeside kullanmayı düşünüyorum

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@nilüfer canıım tebrk ederim ben de bu haberi bekliyordum 🥳

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Nilüfer beni kırmayıp yazı yazdıgın ve forumdakilere umut ışığı oldugun için teşekkür ederim, ve seni bu yoldaki çabandan, savaşından dolayı tebrik ederim
    buradaki herkes her türlü takviye olsun, yaşam tarzını degiştirmek olsun her şeyi yapıyorlar umarım onlar da sen gibi negatif olurlar

O zamanında sana aglama yeter, bu virüs sende artık diyenlere bizim forumumuz kapak oluyor.
    Ahcc'ye karşı olan, vücuttan hpv atılmaz diyen eski zamane doktorlarına bu forum ve negatif olan arkadaşlarımız kapak olsun