Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ses Teli Papillomu HPV hastasýyým

Durum
    Xiara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ses Teli Papillomu HPV hastasýyým

Arkadaþlar merhaba yaklaþýk 1.5 yýl önce ses telimde hpv olduðunu öðrendim, solunum yoluma sarkan veya dallanýp budaklanan bir þekli yok kanserojen bir durum da yok zararsýz bir tümör, fakat bu 1.5 sene içerisinde 2 kez ameliyat oldum malum sesim çýktýðý dönemlerde kýsýk ve çatallý oluyor. Þuan sesimde yine bir boðukluk durumu söz konusu az da olsa. Benim sizlere sormak istediðim bu hastalýða yakalanmýþ olan var mýdýr ? Tekrarlama durumu ne kadar daha devam eder , aþýrý korkmam gereken bir durum olmadýðýný söyledi doktorum her konuda bilgi verdi tekrarlayabilir diyor ama þunu söylemiyor. Ömür boyu mu tekrarlar , yoksa misalen normal bir siðil virüsü gibi bazý insanlarda 2 yýlda kayboluyor bazý insanlarda 3 yýlda bilemedin daha fazla gibisinden bilgilendirebilir misiniz

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Ses Teli Papillomu HPV hastasýyým

Ek olarak doktorum olayýn tamamen baðýþýklýk sistemimle alakalý olduðunu söylüyor, sürekli baðýþýklýðý artýrýcý uygulamalar gýda beslenme düzeni ve ek ilaç kullanýyorum eczanelerden. Sigara kullanýmým var günde 5 6 tane içiyorum bunu da býrakmamýn baðýþýklýða faydasý olur mu ? Ayrýca tekrar tekrar ses telinden uyutulup ameliyat olmak da gerçekten problemli bir durum arkadaþlar emin olun çok telaþlý bir süreç oluyor bununla ilgili yaþamýþ veya sitelerde yazanlardan daha geniþ tecrübesi bilgisi olanlar yardýmcý olabilirse sevinirim

Durum
    Yeni Üye

Beni artýk psikolojik buhrana sürükleyen durum þu oldu ilk ameliyatý oldum tabi hiç yaþamadým bu durumu oh be kurtuldum dedim 4 ay sonra bi baktým ses kýsýlmasý tekrar baþladý, zaten bu hastalýðý tespit edene kadar hastane hastane gezdim . 4 ay arayla tekrarlýyor gibi bir durum var anlayacaðýnýz çok sýk tekrarlýyor

Durum
    azulv2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba çok geçmiþ olsun,evet hassas bi durum fakat forum'da biraz vakit geçirip tedavilerde kullanýlan takviyeler olsun alýnmasý ve bagýsýklýgý güclendirme için yapýlmasý gerekenleri araþtýrýr uygularsanýz saglýgýnýza kavuþacagýna inanýyorum.. sigarayý kesinlikle býrakmanýzý tavsiye ediyoruz .. spor'u ve dengeli beslenmeyi de hayatýnýza alýrsanýz birdaha kolay kolay karþýlaþýcagýnýzý düþünmüyorum þahsen cok geçmiþ olsun.. kendinizi yalnýz hissetmeyin buradaki arkadaþlar arya olsun detaycý olsun güzel insanlar iletiþme geçip yüreginizi ferahlatýn bol bol saygýlar

Durum
    quick12 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

sanirim 1-2 yil suruyor bu tekrar periyotlari onden buna hazir olmak cok zor. her seferinde insan bir umut kurtuldugunu dusunuyor.
    acaba ameliyatta cikardiktan sonra lazerle iyice temizleyemiyorlar mi ses teline zarar vermemek icin cok derine giremiyor olabilirler o yuzden tekrarliyor olabilir. bu is konusunda uzmanlasmis bir ekip bulabilseniz keske.

Durum
    Yeni Üye

Dostum sen bu hastalýðý yaþayan birine görmüþ birisine benziyorsun . Þuan bu konudauzman bir profla tedaviye devam ediyoruz ama çok sýkýntýlý þuanda, ameliyatta dibine kadar aliyolar hatta bi týk sesimde kaymalar olacak kadar derine iniyorlar 3 ay sonra tekrarlýyor. Klasik yöntemle lazersiz kesip alýyolar 5 ay sonra tekrar çýkýyor. Rrp lazerle damarlarýný kesiyolar 1 ay zor iyileþiyorum yine 3 ay sonra tekrarladý çok bela bir þey Allah kimseye vermesin çok kötü hissettiriyor. Ýnsanlarla konuþasýn gelmiyor bu sesle, halbuki sesim çok iyiydi önceden