Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv ve psikolojik etkiler

Durum
    İyidegilbukız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv ve psikolojik etkiler

iyi akşamlar arkadaşlar, hpv psikolojik olarak beni mahvetti hayatıma nasıl böyle bir rahatsızlığı soktum düşünmeden edemiyorum maalesef özellikle geceleri. ilişkim yok bir partnerim yok tek başıma bu virüsü yenmeye çalışıyorum sınav dönemi kendimi telkin etmeye çalışıyorum sürekli sanki bundan sonra hiç ilişkim olamıcakmış gibi kimse beni hayatında istemicekmiş gibi geliyor bu düşünceyi kafamdan atamıyorum. her türlü tedavi yöntemini deniyorum gardasil aşımı oldum ahcc kullanıyorum aldara aldım koterden sonra kalan minik siğilleri geçirmeye çalışıyorum siğillerim ilk kasım ayında çıkmıştı genelde 2-3 senede atıldığı söyleniyor vücutta. ilk kaptığım andan itibaren mi kasım ayından itibaren mi bu virüse zaman vermeliyim acaba diye düşünüyorum. Sanki hayatım boyunca bu kötü izleri taşıcakmışım gibi kendi içimi rahatlatamıyorum psikolojik olarak çöktüğünüzde kendinize nasıl tavsiye veriyordunuz nasıl telkinlerle sakinleşebiliyordunuz çünkü ben gerçekten dünyanın sonuymuş gibi davranıyorum ve çok çok kötü etkileniyorum. mideme ağrılar sancılar vuruyor sabahları kalp çarpıntısıyla uyanıyorum sakinleştirici kullanan oldu mu veya başka bir çözüm gelmiyor aklıma çünkü

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: hpv ve psikolojik etkiler

Merhaba, çoğumuza aslında bu hisler geldi. Sanki bu virüs hiç gitmeyecekmiş, normal hayatımıza dönemeyecekmişiz, kaygısız hayatımıza birini alamayacakmışız gibi geliyor, ama bunlar çoook uzun vadeli ve uzun ömürlü düşünceler, halbuki aslında 1 ve 2 yıl boyunca kendimizi bu hastalıgı yenmeye adarsak ve bu ugurda ne gerekiyorsa yaparsak (beslenme tarzını degiştirmek, 1-2 yıl cinsellik yaşamamak, sigara içiyorsak bırakmak vs. gibi) zaten virüs gidecek çünkü HPV sadece güçlü bir bağışıklık sistemi ile gidiyor, tabii kolay da olmuyor o gücü elde etmek. Bu sebeple eğer maddi durumun elveriyorsa, ahcc kullanmanı ama bunu kullanırken bagısıklıgı da guclendiren besinleri yemeni, uyku düzeni kurmayı, alkol-sigarayı en azından 1 yıl bırakmanı (yani alkol ayda 1-2 falan alınabilir aslında ama sigarayı bırakman gerekiyor eger iciyorsan) ve bu süreçte cinsellik yaşamamayı kabul etmen gerekiyor, aslında insanın kendini terbiye süreci gibi de bir şey oluyor.

Doktorlar genelde 2-3 yıl arası der, aslında dogrudur, mesela ben ahcc kullanarak yakasık 2 yılda negatif oldum ama ahcc kullanmasam bu süreç 3 yıla uzayabilirdi, bazen de şans... bazısı takviye almadan 2 yılda atıyor, bazısı takviye almıyor ama kendine iyi bakıyor 3 yılda atamıyor, bazısı ise hiçbir şey yapmayıp 5 yıl öyle geziyor... yani süreç değişken ama elinden geleni yaptıgın, takviye (bu sadece ahcc değil, imutor olur d vitamini olur) ile destekledigin vucudunda eksik vitaminlere baktırıp destek aldıgın, jilet kullanmayıp cinsellik yasamadıgın bir dönemde genelde 2 yılda bir şeyler yoluna girebiliyor.

Sigil varsa sigiller zamanla azalır, ilk basta hep cıkar, her ay gidersin doktora vs, ama zamanla azalıyor adeti..
    Hayatınız boyunca bunu tasımayacaksınız. Emin olun

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: hpv ve psikolojik etkiler

Merhaba
    Aynı hisleri herkes yaşadı
    Sen normal tepkiler veriyorsun şu an
    Anlattıklarının aynısını ben yaşadım mesela
    Ama şöyle de düşündüm
    Bu virüsü daha önce de defalarca kaptım ve attım ya da atamadım
    Erkek olarak hiç penis kanseri görmedim.
    Doktorlar da görmemiş
    50 yaşın altında rahim kanseri olana da rastlamadım
    Yani demekki insanların %99 u bu virüsten etkilenmiyor
    Bunu çok araştırmış birisi olarak yazıyorum
    Bugünkü aklım olsa Hpv olduğumu öğrendiğim gün hiç birşey takmadan hayatıma bakardım.
    Sigara ve alkol yoksa , düzenli spor yapıyorsan Hpv nin çok bir anlamı yok
    Heleki yaşın 30 un altındaysa hiç yok

1 sene izle kendini , 1 sene sonra test ol. Hala pozitifse 6 ay Ahcc alırsın
    Benim bu kadar vaktim yok kafaya takarım çok kısa sürede çözmem lazım dersen Biorezonanans alırsın
    Burada Biorezonanans alan 5 kişiyiz
    Haziran ortası gibi sonuçlar aşağı yukarı belli olacak.
    Sonuçlar iyi gelirse Biorezonanans ile konuyu kapatırsın.
    Ben Biorezonanans ile 2 ayda Hpv yi attım ama ben tek başına bir kriter olmamalıyım. Diğer arkadaşları da negatif haberi gelirse o zaman gözüm kapalı al derim
    Geçmiş olsun tekrardan

Bu Konu için Etiketler