Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yorumlarınızı bekliyorum

Durum
    atilla4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yorumlarınızı bekliyorum

Merhaba bundan yaklaşık 8 ay önce korunmalı bir ilişki yaşadım . Dün kişisel temizlik yaparken farketmeden birşey kestiğimi farkettim . Baktığımda kanıyordu . Internette bakınca hpv olduğunu yazıyordu . Benim penis üzerinde değil ve testislerin hemen altında tek bir adet sizce ne yapmalıyım . Sitede okuduğuma göre birkaç tane çıkıyormuş erkeklerde bende sadece bir adet var .

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Yorumlarınızı bekliyorum

İlk olarak şunu belirtmeliyim hpv ve herpesten kondom korumaz. Ki zaten testisinde çıkmış kondomun girmediği temas noktası. Kanadiysa artabilir. Doktora gidip yaktirip bagisiklik sistemini guclendirebilirsin tabi bu aylarca surer. Ayrıca sen bulastirirsin siğil varken cinsel temasta bulundurursan. Kadinlarin rahim ağzı kanserinin %99 unun sebebi hpv dir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Tekrar sigil cıkarsa, o sigilden sürüntü aldırarak ''hpv dna genotipleme testi'' yaptırabilirsin. Özel laboratuvarlar daha geniş bakıyor, fiyatları biraz tuzlu 600 tl civarı ama tipini ögrenmen önemli olabilir. Gelişim tıp laboratuvarı, ahenk lab, mavi lab tarzı yerlerde sigilden sürüntü aldırmak istedigini söyleyebilirsin hpv icin.
    Bunun dısında sigara iciyorsan ve bırakabiliyorsan bırak, bırakamıyorsan cok fazla azalt, alkol ayda 1-2 olabilir.
    Önemli olan bagısıklıgını yükseltmek... cunku hpv virüsü ancak güclü bir bagısıklık ile gidiyor vucuttan ve hemen olmuyor bu süreç, 1-2 yıl sürebiliyor kendine bu zamanı tanırken cinsel hayatına ara vermen gerekebilir çünkü hepimiz oyle yaptık, baskasına bulastırmamak önemli, bulastırdıgımızda özellikle kadınları rahim agzı kanseri gibi kötü etkiler bekleyebiliyor ilerleyen dönemlerde, erkekler genelde taşıyıcı oldugu icin kanser riski yok denecek kadar az, ama dedigim gibi kadına etkisi sıkıntılı... Dikkat etmeni, eger maddi duurmun el veriyorsa 6 -9 ay arasında ahcc kullanmanı öneririm. Forumumuzda ''ahcc kullananlar'' kısmını okuyabilirsin referans olur, takviye gerekli bu dönemlerde, ve d vitamini, demir vs gibi seylerine baktır eksik vitaminlerin icin takviye alabilirsin tabii doktora sorarak.

Durum
    Yeni Üye

Bugün iki Drye gittim ilki hpv ikincisi kıl dönmesi olduğunu söyledi. Ne yapacağım bilmiyorum yarın özel bir hastaneye gideceğim . Sizde bakar mısınız .
    https://www.hizliresim.com/l0pigym 3.gun
    https://www.hizliresim.com/qyg8w0p ilk gün
    https://www.hizliresim.com/l0pigym 2. Gün

Durum
    Yeni Üye

Birde siğil genital bölgede değil. Anal ile testis arasında . Sadece kafa mı karıştıran taraf bu .

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv bu bence
    Tip 16 gibi duruyor
    Tek yerde ve çok büyük değil
    Ya Hpv 16 ya da düşük riskli tipler olan 40 veya 91 gibi
    Mavi lab ı öneririm
    Gelişim düşük riskli tiplere bakmıyor

Durum
    Admin

sigil her yerde çıkabilir genital bölge çevresinde. bence sorun bu değil.
    Sigile benziyor ama bilemedim. Ben fotograf yorumlamaktan cok hoslanmıyorum, zaten anlamam da doktor degilim, siz bence 1 doktora daha görünün bakalım ne diyecek. Bence dermatologa gidin bu sefer, cunku cilt uzmanları onlardır, en iyi onlar bilir.

Durum
    Yeni Üye

Arya merhaba cevabın için teşekkür ederim. Bugün başka bir Dr gittim ve birşey görmediğini söyledi. Enfeksiyon Dr sine de uğradım bana 8 aydan sonra hpv çıkmayacağını söyledi . Açıkçası gelişim lab. Ya da mavi lab yok burada . Ne yapacağımı bilmiyorum çünkü kız arkadaşım bu olaydan sonra benimle görüşmeyecegini söyledi .

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv bu bence
    Tip 16 gibi duruyor
    Tek yerde ve çok büyük değil
    Ya Hpv 16 ya da düşük riskli tipler olan 40 veya 91 gibi
    Mavi lab ı öneririm
    Gelişim düşük riskli tiplere bakmıyor
    Merhabalar siğil e bakıp tip belirleyebiliyor musunuz bende cok buyuk beyaz bir tane vardi yuvarlak degildi kampci gibiydi

Durum
    Admin

dermatologa gidin lütfen, cilt uzmanları onlar ve cilt yüzeyinde çıkan şeyi en iyi onlar bilirler. enfeksiyon uzmanı ne bilsin

Bu Konu için Etiketler