Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yorumlarınızı bekliyorum

Durum
    atilla4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Yorumlarınızı bekliyorum

Arya merhaba bugün özel bir hastaneye gittim deri drsi hpv olduğunu söyledi . Dondurma işlemi yaptığında derinin altında bir tane daha çıktı . Achh için şuan için alamam çünkü öğrenciyim . Sigara kullanmıyorum . Stresli bir hayatım var . Achh kadar olmasada bağışıklığı normal seyrinde tutacak ne alabilirim ? Arya bir de şey soracağım eli sürdüğümüz sigili ağız ya da başka yere sürdüğümüzde oraya bulaşır mı ? Şuan d ve B12 vitamini alıyorum . Ek başka birşey almalı mıyım . Yeşil çay alacağım bugün .sitede okudum .

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı atilla4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya merhaba bugün özel bir hastaneye gittim deri drsi hpv olduğunu söyledi . Dondurma işlemi yaptığında derinin altında bir tane daha çıktı . Achh için şuan için alamam çünkü öğrenciyim . Sigara kullanmıyorum . Stresli bir hayatım var . Achh kadar olmasada bağışıklığı normal seyrinde tutacak ne alabilirim ? Arya bir de şey soracağım eli sürdüğümüz sigili ağız ya da başka yere sürdüğümüzde oraya bulaşır mı ? Şuan d ve B12 vitamini alıyorum . Ek başka birşey almalı mıyım . Yeşil çay alacağım bugün .sitede okudum .
    Genital siğiller: genital bölge, ağız ve anal bölgede seyredebilir. Ama sekonder olarak bulaş riski biraz düşük. Bizzat değmesi lazım. Sekonder olarak jilet ile bulasabilir. Çinko sülfat kullanmanı kesinlikle oneririm (arastirabilirsin), c vitamini de kullanmalisin. Ben duzenli kullandım. Yaklaşık 1 yıldır sigil cikarmadim ))

Durum
    Yeni Üye

Ahcc kullanmadan mi siğil çıkarmadiniz . Büyük geçmiş olsun . Tamamdır en kısa sürede yapacağım. Elimden bir yere düğmesine korkuyorum sadece . Kız arkadaşımdan ayrıldım bu olaydan sonra (cinsel birliktelik olmadı) .öyle şansız bir yerde çıktı ki herhangi bir temasın ya da cinsel çıkacağı yerde değil. Umarım bu yakmadan sonra çıkmaz. Doktor çok küçük dedi . Birşey soracağım son defa yüksek riskli tipler siğil yapmıyor yazıyor internette ne kadar doğru ?

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Evet ahcc kullanmadan oldu, duzenli her gun kullandim, önemli olan yüksek bağışıklık, cinsel iliski ve jilettenden de uzak durdum sonunda sigillerim her ay kuculuyordu ve sonunda yok oldu. Nerdeyse bir yıldır da yok. Sigiller yok olduktan sonrada bir muddet devam et bence. Ben ayagimdaki sigilide bu şekilde düşürdüm. Farkli zamanlarda. Önemli olan yüksek bağışıklık.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

günde 2 kupa yeşil çay iç. marka olarak dogadan kullanıyordum ben, aktardan da alabilirsin sana kalmış, ben sallama olarak da kullandım.
    bunun dısında eczanede imutor beta glukan ya da arwell alabilirsin. Arwell'i geçen gün forumda eski ve güvendigim bir üyemiz tavsiye etti, içinde cok daha fazla beta glukan varmış. bu sebeple arwell'i sen bir sor eczaneye, onu al gerekiyorsa, imutorda iyidir bu arada bulamazsan onu alırsın.

Durum
    Yeni Üye

Arya bir tane daha siğil çıktı , bu kadar çabuk çıkmasını bekliyordum, düşünmeden duramıyorum . Nasıl olacak bilmiyorum .

Durum
    Admin

Arya bir tane daha siğil çıktı , bu kadar çabuk çıkmasını bekliyordum, düşünmeden duramıyorum . Nasıl olacak bilmiyorum .
    Bu dönemler böyle olur, inan hepimizde aynısı oldu. sen bu dönemler 20 günde bir bir dermatologa/cildiyeciye gidip sigilleri kriyoterapi ile dondurt. koter yaptırırsan hem anestezi ucreti var hem koter pahalıdır hem de iyileşmesi zaman alıyor, kriyoterapi daha basit ve iyileşmesi 10-12 gün falan, canın da acımıyo ustelik iyileşme sürecinde, ben defalarca kriyoterapi yaptırdım. ama doktor her bir sigile 2 kez fıs sıkmalı, 1 kez yapıp geçerse, yani sadece 1 kez hava üfletip geçerse ''öyle düşmüyor, 1 kere daha sıkar mısınız'' falan dersin.

Durum
    Yeni Üye

Verrutolle kendim yaksam tesiri ne kadar olur sence?

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba. Fotoğrafa bakarak Hpv olduğunu anladım. Zira sonrasında Hpv olduğu anlaşılmış. Tip olarak da 6 ve 11 sayı olarak daha fazla siğil yapar. Eğer tek siğil çıkıyorsa genelde 16 oluyor . Ya da diğer önemsiz nadir olan tipler. Hpv 16 en yaygın Hpv tipi. Nedeni ise basit. Çok fazla siğil yapmaz. Cinsel ilişki sırasında belli olmaz . Kişi kendinde Hpv olduğunu bilmez . Vücuttan en zor atılan tiptir Hpv 16. Hal böyle olunca en fazla bulaşan tip Hpv 16 oluyor .

Durum
    Admin

Verrutolle kendim yaksam tesiri ne kadar olur sence?
    olur, ama dikkatli kullan lütfen, birde her bölge verrutol ile yani asitle yakılmaya uygun olmayabilir, riskli yumusak dokulara girme.

Bu Konu için Etiketler