Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 43 yas Hpv

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: 43 yas Hpv

merhaba tekrardan, babanız icin endişelenmeyin, bogaz-agız bunlar cok komplike bölgeler, kendimizi kötü senaryolar kurmaya itekliyoruz ama bu dogru değil. babanızda bir şey olsa dahi hpv'nin erkeklerde kanser yapma riski cok cok cok düşük..
    eşinizde 15 tipten biri cıkmazsa onda bir şey yoktur anlamına gelebilir, eğer çıkmazsa maddi acıdan müsait oldugunuz bir vakit 21li testten de yaptırabilirsiniz.

hpv negatif olsanız bile, sigiller kendi kendine yok olmaz evet. arada 1-2 tanesi tek tük kaybolur ama coguna sizin müdahale etmeniz gerekir.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@social bu forumda okuduklarımdan iki şey size uyabilir diye düşündüm aktarıyorum, d vitamini enjeksiyonu ile geçiren sağlık çalışanı bir vardı, ikinci öneri gümüş suyu tarzı bir uygulama çok çok eski gönderilerde denk gelmiştim. Benim siğil mücadelem yoktu ihtiyacım olmadı denemedim o başlıkları bir okuyub

Durum
    social - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

@Arya ve @İptalediyorum, ikinizede yorumlarınız için teşekkur ediyorum. Eşimin tahlil sonuçlarını alana kadar rahat uyku uyuyamayacagım, onda negatif gelirse kendime test yaptıracagım ama erkekte maalesef suruntu testının çok anlamlı bır sonuç vermedıgını soyluyorlar.

Durum
    Yeni Üye

Esime ait suruntu testi, Biolabda yapilan tehlikeli 15 tip Negatif geldi, 17 yildir esimden baskasiyla cinsel birlikteligim olmadigi icin benimde buyuk ihtimal negatifligim varmidir sizce. Yoksa penisten suruntu yaptirmalimiyim sizce. Smear testide yapildi esime sonucu bekliyoruz ama doktorumuz gorsel olarak sorun gorunmedigini soyledi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı social Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esime ait suruntu testi, Biolabda yapilan tehlikeli 15 tip Negatif geldi, 17 yildir esimden baskasiyla cinsel birlikteligim olmadigi icin benimde buyuk ihtimal negatifligim varmidir sizce. Yoksa penisten suruntu yaptirmalimiyim sizce. Smear testide yapildi esime sonucu bekliyoruz ama doktorumuz gorsel olarak sorun gorunmedigini soyledi
    sizde sigil cıkmamış mıydı? sigil varsa hpv pozitifsiniz demektir. sigil yok ise hpv olmamasından söz edilebilir ama yine de %100 dogru sonuc olmasa da sigil varsa; sigilinizde sürüntü alınmalı.

Durum
    Yeni Üye

Evet sigil cikmisti ama sigiller cok kucuktu, ben ozellikle inceleyerek farketmistim. Belkide 17 yil once cikan sigillerdi. Daha onceki mesajimda onu sormak istedim, hpv negatif olsa, cikan sigiller kendiliginden kaybolurmu diye.

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizde sigil cıkmamış mıydı? sigil varsa hpv pozitifsiniz demektir. sigil yok ise hpv olmamasından söz edilebilir ama yine de %100 dogru sonuc olmasa da sigil varsa; sigilinizde sürüntü alınmalı.
    Arya merhaba, erkek hastalar için devlet hastanesinde üroloji ve cildiye bölümlerine sorduğumda penisten sürüntü alınmadığını, ancak kanser gibi bir oluşum olursa cerrahi işlem ile patoloji için numune alacaklarını belirttiler.

HPV kadınlar için rahîm ağzı kanserine sebep olurken, erkekleri pek fazla etkilemediği için çok fazla çalışılmadığını söyledi doktor.

Belki özel hastane veya laboratuvarlarda çalışılabilir bu testler.