Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 43 yas Hpv

Durum
    social - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

43 yas Hpv

Merhabalar 43 yasinda erkek bireyim, evlendikten 2 yil kadar sonra hpv ile tanistik. Ilk esimde sonra bende oldu, 15 yil oncesinden bahsediyorum. O zaman bir asit verdiler surduk ve 2 hafta icinde gecti. Bir dahada sigil olmadi. Gecenlerde penisimde deri renginde 2 sigil farkettim 1mm civarinda. Uroloja gittim ve koterle yakarak aldi. Patoloji sonucu hpv cikti ama tip belirlemiyor patoloji. 2018 aralikta esim smear yaptirmisti tip 16 ve 18 negatif yaziyor. Su an onda gozle gorulur sigil yok, bende neden nuks oldu bilmiyorum ama ne zamandir var onuda bilmiyorum. Bir yerde denk geldim hpv ye sonra detayli incelerken gordum. Ikimizde tek esliyiz.gelisim tiptan kargo ile test kiti alip ikimizede test yaptirmak istiyorum. Sonrada time supplements kullanacagim. 500mg 120 adet diyor. Sabah ac karnina 6 adetmi icmek gerekiyor bundan.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: 43 yas Hpv

time health marka kullanacaksanız eger sabah aç karna, kahvaltıdan 45 DK önce icmeniz gerekiyor. 45 dk sonra kahvaltıya baslayabilirsiniz.
    Bence 15 yıldır bu virüs sizde yoktu tekrar enfekte olmus olabilirsiniz. eşinizde de kaç tane tipe bakıldı bilmiyorum ama 2 tane yüksek risklisi negatif çıkmış bu iyi ama detaylı bakılması gerekiyor, 14 veya 21 tipe bakan bir hpv genotipleme testi yaptırın derim.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    time health marka kullanacaksanız eger sabah aç karna, kahvaltıdan 45 DK önce icmeniz gerekiyor. 45 dk sonra kahvaltıya baslayabilirsiniz.
    Bence 15 yıldır bu virüs sizde yoktu tekrar enfekte olmus olabilirsiniz. eşinizde de kaç tane tipe bakıldı bilmiyorum ama 2 tane yüksek risklisi negatif çıkmış bu iyi ama detaylı bakılması gerekiyor, 14 veya 21 tipe bakan bir hpv genotipleme testi yaptırın derim.
    Tekrar enfekte olduysam eger bu cinsel yolla olmamistir. Baska bir sekilde bulas olmus olabilir. Izmir'de duzgun bir sekilde genom testlerini yapan klinik biliyormusunuz acaba. Kadinlarda 5 yilda bir smear yapildigi icin esimden smear almadilar.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu virüs tam bir bilinmeyenli denklem gerçekten

Durum
    Yeni Üye

Sayin arya, izmirde biolab ile gorustum. Erkek icin pek istemedikleri yontem olan idrar kanali suruntu testi ile hpv ye baktiklarini soylediler, aslinda cikarilan dokuyu istiyorlar ama 12 gun oldu ve devlet hastanesinde patolojide kaldi o, alabilirsem almaya calisacagim. Esimi goturup ona test yaptiracagim, benden daha dogru bir sonuc verecektir diye dusunuyorum.

Durum
    Admin

Alıntı social Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar enfekte olduysam eger bu cinsel yolla olmamistir. Baska bir sekilde bulas olmus olabilir. Izmir'de duzgun bir sekilde genom testlerini yapan klinik biliyormusunuz acaba. Kadinlarda 5 yilda bir smear yapildigi icin esimden smear almadilar.
    Kadınlarda 5 yılda degil de her yıl smear alınıyor aslında, yani her doktor bunu söyler her yıl jinekolojik muayane gereklidir...
    5 yılda bir, devlette mi oluyor?
    Bu arada hpv'nin cinsel olmayan yolla bulaşma ihtimali % 0,001 Yani hpv %99 cinsel yolla bulaşır. Yani illa cinsel birliktelik değil, sürtünme veya temas da etkili olabilir.

Durum
    Yeni Üye

Benım anlamadıgım sıgıller cok kucuk ve derı ıle aynı renk oldugu ıcın acaba bu kadar yıldır farketmemıs olabılırmıyım, ama 15 yıldır hpv negatıfe donduyse sıgıller kendılıgınden yok olmazmıydı.
    sanırım 40 yasından sonra 5 yılda bır smear alıyorlar devlette. Ozelde bir labaratuvarda hpv testı yaptıracagım eşime. Benden ziyade o daha cok risk altında, ben 2 sıgılı yaktırdım ama 1 tane daha var gıbı, deride olabılır ama paranoyak oldum

Durum
    Admin

sigiller kendi kendine yok olmaz cogunlukla, tek tük olabilir ama hpv negatife döndüyse onlar da ''iyi bari bizde gidelim'' demezler haha. onları genelde sizin halletmeniz gerekiyor kriyoterapi ile basit bir işlemle cözebilirsiniz, dermatologlar yapar.
    Evet eşinize lablarda test yaptırabilirsiniz, sonra bu bilgiyi hastaneye söylersiniz veya sonuç kagııdını verebilirsiniz. hastaneler daha pahalı yapıyor bu işleri, bu sebeple sizin kendiniz halletmeniz ve tiplere baktırmanız daha iyi olur, biz de öyle yaptık.

Durum
    Yeni Üye

Sayın Arya eşım ıcın 15 tehlıkelı ture bakan bır labdan kıt aldım, p.tesi dr a gıdıp suruntu aldırıp salı gunu lab ıncelemesıne gırmesını bekleyecegız.
    Forumu hatim ettım, genç arkadaşlardan birisi sigilleri oldugunu ve kafaya takmadıgını ve 8-9 ay sonra kendılıgınden sıgıllerın geçtıgını soyledı.
    benım 17 yıl geçtı hpv sıgıllerı uzerınden bırde oyle bır durumdu kı 10 gunde asıtlı bır ılaçla yaktıktan sonra bır daha hiç çıkmadılar
    acaba penısımde o zamanda varmıydı da farketmedım dıye dusunuyorum, gecenlerde babam bogazımda takılma hıssı var demıstı
    gırtlak kanserını arastırırken hpv e denk geldım, penısımı ıncelemem sonucunda 2 adet lezyonu gordum, acaba eskı lezyonlardamı yoksa tekrarladımı, sanırım 1 ay oldu gorelı ve 15 gun oldu aldıralı, baskada gorunurde yok su an. esımde 15 tehlıkelı tıpten bırı cıkmazsa cokta sorun etmemelımıyım sızce, yanı bende varsa onada bulasırdı herhalde sıgıl olarak ama onda en azından dışta sıgıl yok. ben yınede propolıs ve ahcc aldım, tekrar sunu ozelıkle soruyorum. hpv negatıf bıle olsam cıkan sıgıller kendılıgınden yok olmazlar dımı

Durum
    Yeni Üye

ayrıca doktorun derı dedıgı ama benım sıgıle benzettıgım bır penıs basının tam arka tarafında cok hassas derinin oldugu bolgede bır lezyon var, o bolgeye asıtlı bır ılac surulmez, alkollu propolis aldım, kulak cubuguyla hafıf degdırsem ne dersınız.