Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şüpheli ilişkiden 15 gün sonra tip 53 pozitif

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Şüpheli ilişkiden 15 gün sonra tip 53 pozitif

Arkadaşlar şüpheli ilişkiden 15 gün sonra yaptırmış olduğum hpv testim tip 53 için pozitif sonuç verdi. Diğer türlerinin de belirli bir zaman sonra pozitif olabileceği söylendi. Bu zaman dilimi nedir? Örneğin 3 ay sonra tekrar test yaptırsam yeterli olur mu? Bir de iside hpv diye bir fitil verdi doktor, lezyon varsa ilerlemesini durduracağını söyledi. Bunun yanında aşı da oldum ve ahcc kullanımına başlayacağım. Şu an kafamı kurcalayan şey diğer tiplerin de zamanla pozitifleşme ihtimali 😔

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Şüpheli ilişkiden 15 gün sonra tip 53 pozitif

Bence hpv pozitif olduğunuzu biliyorsunuz artık başka hangi tipler var diye test yaptırmanıza gerek yok hemen. Sağlığınıza dikkat edin, mümkünse ahcc kullanmaya başlayın, 6 ayda bir smear verin. 6-9 ay aralığında bir hpv testi yapabilirsiniz negatif olup

Durum
    Özel Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hpv pozitif olduğunuzu biliyorsunuz artık başka hangi tipler var diye test yaptırmanıza gerek yok hemen. Sağlığınıza dikkat edin, mümkünse ahcc kullanmaya başlayın, 6 ayda bir smear verin. 6-9 ay aralığında bir hpv testi yapabilirsiniz negatif olup
    Pardon cümlemi tamamladan yanlışlıkla göndermiş oldum.. negatif olup olmadığınıza bakmak için 9.aya doğru hpv testinizi tamamlarsınız. Yani ben olsam böyle yapardım herhalde ama doktorun görüşlerini de her zaman dikkate alın geçmiş olsun

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon cümlemi tamamladan yanlışlıkla göndermiş oldum.. negatif olup olmadığınıza bakmak için 9.aya doğru hpv testinizi tamamlarsınız. Yani ben olsam böyle yapardım herhalde ama doktorun görüşlerini de her zaman dikkate alın geçmiş olsun
    Ah malesef 2.5 ay sonunda yeni test yapardım, şimdi de 53ün üstüne tip 16 da pozitif çıktı. İlk tahlilde Tip 53 yanında 4.7 yazıyordu, sanırım viral yük. Yenisinde Tip 16 (3.2 log kopya) yazıyor, tip 53 de 3.3e düşmüş. Yeni bir tip çıkarken nasıl tip 53ün viral yükü düşüyor onu anlayamadım. Bu arada 2 doz gardasil oldum. Ama genel olarak bitmiş durumdayım. Ahcc kullanıyorum ve sigara zaten kullanmıyordum. Hergün yeşilçay içiyorum, c vitmani ve çinko takviyesi alıyorum. Başka da ne yaparım bilmiyorum. Kimseye de anlatılmıyor bu konular, çok canım sıkkın. Siz bu süreci nasıl atlattınız? Neler yaptınız?

Durum
    Özel Üye

Ben teşhisi aldıktan sonraki 7.ayımdayım tip 16-11 ve cin1 var. Bu süreçte ahcc'de 6.ayımı tamamladım kullanmaya devam ediyorum, gardasil 2 doz oldum 3.doz vakti daha gelmedi. Arada bir düzensiz aralıklarla immutor kullanıyorum. Beslenmem fena değil çok yeni spora başladım ama sigarayı bir dönem azaltsam da hiç bırakamadım maalesef. Cinsel hayatı da sıfırladım.

Cin1 olduğu için 6 ayda bir smear vermem gerekiyor onu da bu ay yaptıracağım. İnanın bilmiyorum ilk zamanlarki korkunç panik atak halleri arada bir geliyor hala ama şu an daha çok uyuşmuş gibiyim, boşluktayım, hpvnin varlığını unutarak yaşamaya çalışıyorum. Ne oluyor nasıl gidiyor süreç bir daha ne zaman hpv testi yaptıracağım açıkçası hiç bilmiyorum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok geçmiş olsun. Sizin de yeniymiş. Yaşınız kaç?