Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dertleşme

Durum
    hanna_nehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dertleşme

Merhabaa herkese Serviks kanseri dısında.vajina kanseri de var . Cok partneri olanlar risk altinda. Mekanik hasar yuzunden sıkıntıya yol acar mı .. yoksa sadece hpv nedeniyle mi risk artıyor. Hpv den kurtulursak risk kalmaz heralde bir fikriniz var mı?
    Bir de pelvik inflamatuar hastalık var o da beni cok endiselendiriyor.. çok fazla insanla görüstüm ve cok pismanım kendi sagligimi koruyamadim arkadas cevrem sadece erkeklerden olusuyordu ve cok kotuydu ve saniyodum ki herkesin ozel hayati boyle.hayir degilmis bi tek ben boyle kotu insanlara kanmisim.cok kotu bi genclik gecirdim yani.dizi film bile izlemiyorum cunku moralim bozuluyor diger insanlari gorunce kendimi cok mahvolmus hissediyorum. dini acidan da cok kotu hissediyorum.bi yandan sagligima bakmak bi yandan okul nasil bitecek bi yanda spor yapmam lazim bi yandan namaz kilmaya calisiyorum. Spor konusu da sıkıntılı biraz benim icin. Bacaklarimda pilatin var.
    Yıllar sonra ilk kez antibiyotik vs kullanmaya basladım karın ağrısı vs icin . Her sey icin gec kalmis gibi hissediyorum ve panik halindeyim ... gelecegim icin endiseleniyorum. Ve asiri stresliyim.sabahlari 2-3 saat carpintilarim oluyor kalpte.

Benim gibi hisseden var mı 😪💝
    Bu hastalıklar hakkında fikri olan?

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Dertleşme

Walla ben de tam tersi, gençliğimi neden yaşamadım herkes böyle yaşamış zannediyordum; allah burayı gösterdi sorumun cevabını almış oldum hpv yi atlatırsam ucuz atlatmış olacagım inşallah başka bir sıkıntım yok gibi bir daha da böyle sorular göndermek yok evrene :₺

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

ah ah.. o kadar zor ki. bir yandan moralimizi yuksek tutmaya calisiyoruz. cabaliyoruz, unutmaya calisiyoruz. ahcc yesilcay aldara vs. bir yandan da 10larca yil boyunca hic gecmeyen insanlari aklimiza getirip umudumuzu kaybediyoruz.

bizi en iyi biz anlariz sanirim.

hayatim bu meretten once ve sonra olarak ikiye ayriliyor. cok basit dertlerim varmis, cok lay lay lommus.

bu geldikten sonra bir daha tekrar asla tasasiz olamadim. en icten guldugum gun bile beni bir yerden durttu. tam manasiyla mutlu olabilmek neymis bunu unuttum 6 aydir.

evin her yerinde aldara gormekten, ayda bir dermatolojie gitmekten, dilim agzimda bir yere takilinca acaba hpv mi diye aynaya gidip uzun uzun incelemekten. o kadar yoruldum ki.

hayatimi bitirmisim gibi geliyor.

sonra bir iki hafta modumu yukseltiyorum guzel bir dizi buluyorum yuruyus yapmaya basliyorum. caat geri geliyor. tekrar basa sariyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı quick12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ah ah.. o kadar zor ki. bir yandan moralimizi yuksek tutmaya calisiyoruz. cabaliyoruz, unutmaya calisiyoruz. ahcc yesilcay aldara vs. bir yandan da 10larca yil boyunca hic gecmeyen insanlari aklimiza getirip umudumuzu kaybediyoruz.

bizi en iyi biz anlariz sanirim.

hayatim bu meretten once ve sonra olarak ikiye ayriliyor. cok basit dertlerim varmis, cok lay lay lommus.

bu geldikten sonra bir daha tekrar asla tasasiz olamadim. en icten guldugum gun bile beni bir yerden durttu. tam manasiyla mutlu olabilmek neymis bunu unuttum 6 aydir.

evin her yerinde aldara gormekten, ayda bir dermatolojie gitmekten, dilim agzimda bir yere takilinca acaba hpv mi diye aynaya gidip uzun uzun incelemekten. o kadar yoruldum ki.

hayatimi bitirmisim gibi geliyor.

sonra bir iki hafta modumu yukseltiyorum guzel bir dizi buluyorum yuruyus yapmaya basliyorum. caat geri geliyor. tekrar basa sariyorum.

İnanın bana bunlar da geçecek, hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor o dönemler... Hatta o dönemlerin verdiği sıkıntılar hep kalacakmış gibi hissediyor insan. Hep bir stresli olma durumu.. Şöyle söyleyeyim negatif olduktan sonra hpv konusunda travmam yaklaşık 1-2 sene gerçekten geçmedi, yani düşündügümde o dönemleri hala gözlerim doluyordu. Ama 2022 Ekim ayına girdiğimizde tam 5 yıl olacak ben hpv'yi vücudumdan atalı Kısacası biraz sarsıyor, yoruyor, zorluyor ama geçiyor.

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba, biraz sıkıntılıyım buraya yazmak istedim. Arkadaşlar siz nasıl devam ediyorsunuz hayat nasıl gidiyor hpvyle ben çok yoruldum. Her siğil gördüğümde hayat sanki benim için bitmiş gibi hissetmekten, bu hastalığı yenememekten, hayat boyu böyle yaşayacak olma fikriyle yaşıyorum. Çok endişeliyim ve korkuyorum. Psikolojim hiç iyi değil bazen kendime zarar vermekten korkuyorum. Anal oral ve vajinal Hpv var bende. Hangi birini nasıl atlatıcam bi fikrim yok. Ekonomik olarak bittim şu an bitek propolisle idare ediyorum ama moralim sıfır. En son genital tiplendirme yapıldığında yüksek riskli tip çıkmadı. Su an çok fazla vajinal akıntım var. Normal değil bukadarı. Arada yanma oluyor. O bölge yanıyor gibi hissediyorum. Panik halindeydim çok üzgünüm. Bir ay sonra nişanım olacak ve bu hastalığı kaptığım kişi o değil.. nasıl devam edeceğimi bilmiyorum...

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

umarım herkes şifasını bulur , birgün bende umarım.. çok zor bi dönem fakat nişanlına paylaştıgında güzel bir bağ kurup aşabiliceginize inanıyorum sıkmayın canınızı değer veren inan herşeyi kabulleniyor.. saglıklı günler yalnız degilsin yanınızdayız kalp

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar merhaba 2 3 gündür aşırı moralim bozuk canım sıkkın dertleşmeye çok ihtiyacım var. Şubat ayında genital bölgede 8 10 tane belki daha fazla lezyon çıktı. Ağrı ve ateş felan yaptıydı cilt doktoru hpv demişti 4 5 tanesine kriyo yaptı kriyo yapmadığı testislerde ki lezyonlarda döküldü. Yaklaşık 4 ay geçti lezyon yok gibi. Ya da ben göremiyorum. Şubattan sonra 2 3 doktora gittim bakirköy lepraya felan ağrı ateş olayına kaşıdıysan iltihap olmuştur ondan ağrı ateş yapmıştır dedi, bende doktorun yanılma ihtimalini sordum herpesle karıştırır mı diye. Doktorum bi cilt doktoru siğil ile herpesi ayırt eder çok rahat hpv dediyse hpvdir o dedi. Doktorlar şuan lezyon yok ama çıkabilir diyo en son gittiğim doktorda önemsiz takma dedi. Aşı olmamı tavsiye ettiler. Ben mi evham yapıyorum bilmiyorum 2 3 gündür canım sıkkın moralim bozuk, kpss çalışıyorum öğrencilik zor maddiyat açısından ne yapacam bilmiyorum ailem bilmiyor duysalar neler olur diye düşünüyorum. Bu durum beni çok üzüyor, üretraya bulaşırsa kötü kötü senaryolar aklımdan çıkmıyo son günlerde. Kpssden sonra işe gireceğim tedaviye nerden başlamalıyım sizce. Erkeklerde test durumuna güvenebilir miyiz. Aşı da olmayı düşünüyorum 3 dozu da 25 yaşındayım . Dr levent beye gidip bi muayne olmayı düşünüyorum doktor fobisi oldu artık korkuyorum utanıyorum bu hayatta her hatanın bedeli varmış yaptığım 1 kerelik hata nelere mâl oldu düşündükçe daha da üzülüyorum. Belkide şu ara çok kuruntu yaptım tek yaşıyorum ders çalışmak zorundayım tek oluncada çok kuruyorum kafamda bunalttı beni bana bi yol gösterin. Bi arkadaş vardı aşı olduktan sonra siğillerim azaldı daha hızlı vücuttan attım diye demişti. Bende şuan belirgin siğil yok ama mikro siğiller var gibi sünnet derisinde çatlaklar var çünkü devlet hastanesi gözle muayne etmesinden yoruldum bişey yok şuan diyo asetik test ile mikro siğiller belli olur mu bilmiyorum sirke uygulasam bi de daha kötü hale getirmekten korkuyorum hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

çok geçmiş olsun mesaj atarsan instagram hesabımı vereyim dertleşiriz kardeşim yalnız hissetme kendini maddi manevi elimizden ne gelirse yapılır
    evet ehvam yaptıgının sende farkındasın biraz daha akışına bırak genç adamsın atıcagız bunu vücuttan .