Alıntı Pyrz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer Hpv tip tayini yapılmış iseniz aşı ile ilgili daha akılcı bir sonuca varmanız mümkün olur
Kaldı ki 2023 başından beri ( umarım devam eder ) 9’lu gardacil aşısını temin edebiliyoruz
Kişinin enfekte olması aşının etkinliğini azaltmaz sadece sizdeki + olan tiplere karşı koruyucu olmayabilir
Lakin sonuçta bu bir DNA virüsüdür (Hpv) her ne kadar RNA virüslerinde mutasyon daha çok olsa da ,DNA virüslerinde de olabilir
Neyse kafalar karışmasın
-Eğer yaşamınızda bir insan var ise ve aktif cinsel hayatınız devam ediyor ise aşı olmanın size ( aşının yan etkisi hariç ki her hangi bir ilaç aldığınızda da yan etki vardır ) hiçbir zararı yoktur tam tersi faydası vardır .
Mevcut siğil tedavinizdeki iyileşme sürecine bile etkisi olmaktadır ( iyi yönde )
Cevabınız için teşekkür ederim. Erkek arkadaşım var evet. Virüsü ondan kaptım büyük ihtimal. Ikimiz de öyle düşünmekteyiz. Doktorum pek sıcak bakmasa da ben aşı kesinlikle olacağım. Erkek arkadaşımın da olmasını istiyorum ama pek yanaşmıyor bu duruma. İkna etmeye çalışıyorum. Herşeyden aşırı soğumuş durumdayım. Bende sigil yok. Çıkacak diye ödüm kopuyor. Üzgünüm keşke kimse böyle bir rahatsızlıkla uğraşmasa. Umarım herkes bu virüsü atlatıp normal yaşantısına geri dönebilir.