Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Enfekte olan aşı olabilir mi

Durum
    5yıldırgecmedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Enfekte olan aşı olabilir mi

Selam herkese, yaktırdıktan sonra 5 yıldır hpvye rastlamıyordum, ancak son 2 aydır yeni siğiller gözledim. Ya yeniden enfekte oldum ya da önceden olan virüsü atamamışım. Şimdi sizlere sorum şu ben şu anda aşı olabilir miyim ve olmalı mıyım? Aşı dışında AHCC kullanırsam hangi markaları kullanmalıyım önerebilir misiniz?

Teşekkürler

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Enfekte olan aşı olabilir mi

Bu süreçte cinsel yönden aktif kaldıysanız tekrar kapmış olabilirsiniz.

Ben şu an üç adet yüksek riskli tipten de pozitifim ve doktorum hemen aşı olmamı önerdi. Bir süredir aktif bir cinsel hayatım olmadığı ve olmayacağı için erteliyorum ama en kısa zamanda ben de aşı yaptıracağım.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba,
    Yaşınız 40 a gelmeden en az 1 doz aşı olun derim.
    Aşı pinpon etkisini önler
    Yeni HPV kapmanızı önler
    Mevcut HPV nin yayılmasını yavaşlatır

Tek doz aşı da en az 3 doz kadar etkili olabiliyor.
    Gardasil 4 vurdurabilirsiniz tek doz

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

6 ayda 3 doz asinizi tamamlayin.
    internette bu konudaki tum makaleleri okudum. sizin tekrar arastirmaniza gerek yok.

ozetle mevcut bilimsel verilere gore: bir ihtimal asi iyi geliyor. bir ihtimal iyilestirici etkisi yok. kanitlanamamis. aksi de kanitlanamamis.

denemeye deger.

asiyi vurdurmadan once calkalamayi unutmayin. calkalandiktan sonra uygulanmasi gerekiyor.heterojen bir cozeltiyi homojen hale getirip oyle vurun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı 5yıldırgecmedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam herkese, yaktırdıktan sonra 5 yıldır hpvye rastlamıyordum, ancak son 2 aydır yeni siğiller gözledim. Ya yeniden enfekte oldum ya da önceden olan virüsü atamamışım. Şimdi sizlere sorum şu ben şu anda aşı olabilir miyim ve olmalı mıyım? Aşı dışında AHCC kullanırsam hangi markaları kullanmalıyım önerebilir misiniz?

Teşekkürler
    Cinsel hayatınız devam ettiyse yeniden hpv ile enfekte olma ihtimaliniz yüksek bence. Aşı için gerekenleri arkadaşlar yazmışlar, ben ahcc için konuşayım. Zaten türkiyede bu alanda ismini kanıtlamış 1-2 marka var. Ben ahcc kullananlar kısmında şurada anlattım. Bu linke tıklayın: http://www.hpvliyiz.com/showthread.p...Ahcc-Markaları

Ben time health ile negatif oldum, forumdaki cogu kişi de onu kullandı, yani aslında ne negatif yapıyorsa onu kullanmaya devam ettiler ve onlarda negatif oldular, burada önemli olan şey; pahalı bir takviye oldugu icin bence macera veya risk aramadan hangi marka ahcc bu konuda iyiyse ona yönelmektir, time health'i düsünebilirsiniz, ama siz de arastırın karar sizin

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aklıma takıldı, bu virüsün kuluçka süresinin uzunun olduğunu biliyoruz ve bu kuluçka süresi içinde aşı olursak yine de etkisi olur mu??

Durum
    Admin

Alıntı 34dd88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma takıldı, bu virüsün kuluçka süresinin uzunun olduğunu biliyoruz ve bu kuluçka süresi içinde aşı olursak yine de etkisi olur mu??
    Hpv vücuda girmiş oluyor aslında olabilir, bilemedim
    Kuluçka süresi çok uzun değil bu arada 2-6/8 ay arasında kendini gösteriyor. Bende 2 ayda çıkmıştı sigil, baska birçok kişide de 2-4 ay arası genelde çıkıyor, bazılarında uzuyor işte.

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yani uzun derken grip ya da koronavirüs kadar kısa bir kuluçka süresine sahip değil, onu demek istedim ama ben de senin dediğin gibi hep 2 ayda kendini gösterdiğini duydum hep bu arada ben de şüpheli bir ilişkiden 3 ay sonra tip 16 kaptığımı öğrendim, aşının ilk dozunu olmuştum bunu öğrendiğimde... hpv için 8 aya kadar uzadığı yazıyor bu zaman zarfında aşı olup bulaşı engeller miyiz acaba 🙄 nerden aklıma geldiyse

Durum
    Kolluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kırk yaşta vurulabilir mi. Yan etkisi var mı acaba

Durum
    Admin

Herkese aşı olun diyorlar, doktora sorun muhtemelen 40 yaşa da tamam diyecek.