Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şüpheli ilişki sonrası hpv

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Şüpheli ilişki sonrası hpv

Arkadaşlar merhaba. Hpv temas olduktan sonra ne zaman pozitifleşir? Benim şüpheli ilişkiden 15 gün sonra yaptırmış olduğum hpv dna testinde tip53 pozitif çıktı. İleriki süreçlerde bu ilişkiden dolayı diğer tiplerin de pozitifleşmesi durumu var mıdır? Tekrar ne zaman bu testi yenilemeliyim? Bu arada 34 yaşında bir kadınım.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Şüpheli ilişki sonrası hpv

Merhaba
    12 gün yeterli normalde
    Bazı tipler sonradan da çakabilir
    Yeterli viral yüke gelmesi zaman alabilir
    Bazen de numune doğru alınmazsa diğer tipler çıkmayabilir
    Sonuçta öyle ya da böyle Hpv çıkmış sizde
    6 ayda bir smear verirseniz iyi olur
    Sigara içiyorsanız bırakın
    D vitaminizi yüksek tutun
    Düzenli spor yapın
    Strese girmeyin
    Ben bugün Hpv olsaydım kesinlikle strese gitmezdim
    Hpv gelir geçer ama ağır ve uzun süreli depresyonun bıraktığı hasar geçmeyebilir
    Bu yüzden normal yaşamınıza devam edin
    Sadece beslenme uyku spor konularına her zamankinden biraz daha fazla özen gösterin yeterli

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu esnada aşı yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü boşandığım eşimle tekrar birleşmeyi düşünüyorum, ama ona bu hastalığı da bulaştırmak istemiyorum. Aşı bu durumda belki engelleyici olur, doğru mudur?

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu esnada aşı yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü boşandığım eşimle tekrar birleşmeyi düşünüyorum, ama ona bu hastalığı da bulaştırmak istemiyorum. Aşı bu durumda belki engelleyici olur, doğru mudur?

Durum
    sizdenbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar,

Aşı muhakkak olun orası ayrı bir konu ancak size hpv " bulaşmışsa " siz aşı olsanız bile eşinize geçmesini engelleyemezsiniz. Eşinizin de aşı olması gerekmektedir.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı sizdenbiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Aşı muhakkak olun orası ayrı bir konu ancak size hpv " bulaşmışsa " siz aşı olsanız bile eşinize geçmesini engelleyemezsiniz. Eşinizin de aşı olması gerekmektedir.
    Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. İkiniz de aşı olmalısınız ama şunu da unutmayın, gardasil

Durum
    Özel Üye

Alıntı sizdenbiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. İkiniz de aşı olmalısınız ama şunu da unutmayın, şu an gardasil 4lü aşıyı olabiliyoruz ve bu aşının sizde olduğu bilinen tip53e karşı koruyuculuğu yok. Evet ikiniz de aşılanın ancak negatif olana kadar birlikte olmamanızı öneririm. Doktora sorsanız tek eşli olduğunuzu varsayarak ve erkeğin sadece taşıyıcı olacağı görüşü ile muhtemelen birlikte olabilirsiniz diyecektir ancak karşıdakini korumanın en kesin çözümü birlikte olmamaktır

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet aynen öyle söyledi 😊 Erkeğe birşey olmaz mantığıyla devam edebilirsiniz diyor ama bunu eşime yapmak istemiyorum. Eşim çok sigara kullanan biri, ileride sorun yaşamasını istemiyorum. Şimdi ahcc alarak ve uyku düzenine vs dikkat ederek virüsü vucumdan atmaya çalışacağım. Bunun dışında neler yapabilirim, öneriniz var mıdır?

Durum
    Tecrübeli Üye

Yani eşime nasıl aşı ol diyeceğim onu da bilmiyorum, zor durumdayım açıkçası...

Durum
    Özel Üye

Alıntı 34dd88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani eşime nasıl aşı ol diyeceğim onu da bilmiyorum, zor durumdayım açıkçası...
    Forumu okursanız ahcc, beslenme ve diğer tüm takviyeler ile ilgili fikir edinebilirsiniz. İyileşme hikayelerini okuyun onlar neler yapmış not alın. Yapabilirseniz kan değerlerinize baktırın, eksik vitamin vb varsa tamamlayın. En önemlisi ve en zoru ise stesten uzak durun

İlişkiye ara vermişsiniz ve başkalarıyla birlikte olmuşsunuz. Muhtemelen partner değişikliği ile kaptınız bu virüsü. Onun da kapmış olması gayet olası. Yargılamıyorum bu arada yanlış anlamayın, gayet normal görüyorum. İkinizi de siğil riski de kanser riski de en yüksek tiplerden koruması ve en önemlisi sizi rahim ağzı kanseri riskinden koruması için aşı olmanız bence önemli. Bu şekilde izah ederseniz sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Ama siz yine kendiniz değerlendirip karar verin tabii ki.

Eğer çekinmenizin sebebi hpv olduğunuzu paylaşmak istememeniz ise başka pek çok konuda zor durumda kalabilirsiniz. Ben ilişkilerde bu gibi şeylerin açıkça paylaşması gerektiği düşüncesindeyim. Söyleyin gitsin, destek olursa birlike atlatırsınız bu süreci, olmazsa zaten iletişimde bir şeyler eksik kalmış demektir