Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vajinal siğil nasıl anlaşılır?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Vajinal siğil nasıl anlaşılır?

Alıntı Kızıl mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya peki vajina içinde daha derinde olan siğiller kolposkopi dışında başka türlü tespit edilebilir mi? Yoksa kolposkopi şart mı? Mantar evet zaten var onun teşhisi koyuldu. Ama sadece mantar değil. Bukadar fazla rahatsız edici olması ve geçmemesi normal değil. Parmağımla kontrol ettim elime kabartılar geldi vajina içinde. Dokunduktan sonra kaşıntım başladı hafif. Fitil bile fayda etmiyor. Napıcam bilmiyorum inşallah siğil değildir. Vajina etrafında vardı bende içinde de olması normal o yüzden korkuyorum. Dışardan bakınca da görünmüyor. İçerden detaylı bakılması lazım . Haftaya doktora gidecem bakalım hayırlısı
    Kaşıntıyı daha cok mantar yapar, hpv yapmaz. hpv yani sigiller kişi için rahatsız edici olmaz pek. psikolojik olabilir mi? burada herkes kendini kötü senaryoya hazırlıyorum, yani düşünerek bile sigil cıkarabilirsin o kadar etkili psikoloji üzerimizde, ben bizzat asırı endişelendigim bir gece sigil cıkardım hatırlıyorum. gidip bir doktora bu dusunceler,n, anlatabilirsin doktor detaylı bir bakabilir? sigilse de korkma, koter yapıyorlar, bende içeride 1 kez cıktı koterizasyon yapıldı sonra da hiç çıkmadı tekrarlamadı bile.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Kızıl mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya peki vajina içinde daha derinde olan siğiller kolposkopi dışında başka türlü tespit edilebilir mi? Yoksa kolposkopi şart mı? Mantar evet zaten var onun teşhisi koyuldu. Ama sadece mantar değil. Bukadar fazla rahatsız edici olması ve geçmemesi normal değil. Parmağımla kontrol ettim elime kabartılar geldi vajina içinde. Dokunduktan sonra kaşıntım başladı hafif. Fitil bile fayda etmiyor. Napıcam bilmiyorum inşallah siğil değildir. Vajina etrafında vardı bende içinde de olması normal o yüzden korkuyorum. Dışardan bakınca da görünmüyor. İçerden detaylı bakılması lazım . Haftaya doktora gidecem bakalım hayırlısı
    Kolposkopi siğilleri tespit etmek için değil, olası hücre bozulmasını araştırmak için yapılıyor. Cin1 cin2 cin3 dediğimiz kanser öncüsü lezyonların şiddetini anlayabilmemize yarıyor. Yani siğil şüphesi ile kolposkopi yapılmaz.

Vajina içi kendinden pütürlü bir yapıdadır. Sizin hissettiğiniz o yapı her zamankinden farklı bir doku mu? Eğer çok şüpheleniyorsanız bazı doktorlar asetik asit testi ile siğilleri inceliyorlar çıplak gözle görülmeyen siğil var mı diye, o doktorlardan birinden randevu alıp kontrol alabilirsiniz. Ancak maalesef hangi doktorlar yapıyor ben de bilmiyorum.

Bir de gerçekten hpv olmama ihtimaliniz de var aklınızdaki şüpheler için iyi bir doktor daha bulun ve o da hpv değilsin derse o düşünceyi çıkarın isterseniz aklınızdan.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolposkopi siğilleri tespit etmek için değil, olası hücre bozulmasını araştırmak için yapılıyor. Cin1 cin2 cin3 dediğimiz kanser öncüsü lezyonların şiddetini anlayabilmemize yarıyor. Yani siğil şüphesi ile kolposkopi yapılmaz.

Vajina içi kendinden pütürlü bir yapıdadır. Sizin hissettiğiniz o yapı her zamankinden farklı bir doku mu? Eğer çok şüpheleniyorsanız bazı doktorlar asetik asit testi ile siğilleri inceliyorlar çıplak gözle görülmeyen siğil var mı diye, o doktorlardan birinden randevu alıp kontrol alabilirsiniz. Ancak maalesef hangi doktorlar yapıyor ben de bilmiyorum.

Bir de gerçekten hpv olmama ihtimaliniz de var aklınızdaki şüpheler için iyi bir doktor daha bulun ve o da hpv değilsin derse o düşünceyi çıkarın isterseniz aklınızdan.
    Ben de @mukaddes gibi düşünüyorum. Birde mantar var diyorsunuz direkt vajinanın iç bölgesinde kaşıntı yapar zaten mantar. Özellikle kaşıyorsanız belki orayı tahriş etmiş olup, dokuların şişmesine de sebep olmus olabilirsiniz hani bir yeri çok kaşırsak hem kızarır tahriş olur hem de orda bulunan bir doku vs varsa biraz şişer ya belki de öyle bir şey. direkt gidip bir doktora bize anlattıgınız ne ise anlatın, jinekologlar bakar, haftaya haberdar edersiniz.

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba, bugün kolposkopi oldum. Doktorum bişey görmediğini söyledi. Siğil görmedim benim şüphe ettiğim şeyler için vajinanın kendi deri yapısı dedi. Çok yanmam vardı. Akıntım hala çok fazla var, akıntımı da inceledi bu akıntıda enfeksiyon yok sadece doğuştan gelen bir problemim varmış o yüzden fazla akıntı oluyormus bende. Ki eskiden böyle değildi anlamadım Hpv olduktan sonra sürekli akıntım oldu. Tiplendirme testi için 150 euro fiyat istedi çok pahalı. O yüzden yapmadım. Zaten şubatta türkiyede araştırma hastanesinde yapmıştım tiplendirmeyi yüksek riskli yoktu. Yanma ve akıntıyı nasıl geçiricem bilmiyorum. Çok fazla rahatsız ediyor. Umarım siğil de gerçekten yoktur doktora güvenmeyi istiyorum. Yani daha önce doktor hpv var demese bukadar kafaya takmama rağmen gerçekten Hpv değilim diycem ama 2 ay önce anal siğillerim ürolog tarafından yakıldı. Şu an bir tane tekrarladı gördüğüm kadar onun için de tekrar ürologa gidicem yanmam idrar yolu enfeksiyonundan olabilirmiş tahlil yaptırcam tekrar. Kafam karışık hala hayırlısı olsun artık ..

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Daha önce vajina içi siğil tedavisi olmuş arkadaşlar bana özelden yazabilir mi?