Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 Yaş HPV + Tecrübe ve yardımınıza ihtiyacım var

Durum
    Anonim35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

24 Yaş HPV + Tecrübe ve yardımınıza ihtiyacım var

Herkese selamlar, erkek bireyim. İlk siğilleri geçtiğimiz aralık ayında farkettim fakat önemsemedim.İzmir'de gittiğim bir doktor bunun HPV virüsü olduğunu ve tedavisi olmadığını! Ömür boyu benimle kalacağını söyledi. Lezyon gösterdikce kriyoterapi yaptirmam gerektiğini söyledi.ardından diğer cinsel hastalık testlerini yaptırdım ve şükür negatif çıktı. HPV tiplemesi için test yaptırmadım. Doktor tipi ne olursa olsun bir ilacı olmadığını veya hpv türünün tedavi yöntemini değiştirmediğini söyledi.Ardından şükürler olsun ki bu forumu buldum ve onlarca hatta yüzlerce yazı okudum. Ardından doktorumu değiştirdim ve dermatoloji doktoruna gittim. Kriyoterapi yapti dondurdu ve 3 gün baticon sürmemi ve ardından verrutol sürmemi söyledi. dediğini yaptım ve 2 hafta sonra yani bugün yeniden muayeneye gittim fakat verrutol cildimi çok tahriş etmiş ve enfeksiyon kapmamasi adına bugün kriyoterapi yapmadi ve iki krem verdi bunlari kullanmam gerektiğini söyledi. Verrutol ile dondurulan siğiller düştü fakat suan hala ufak ufak siğiller bulunmakta. Sanirim 2-3 hafta sonra gittiğimde bunları da dondurucak. Benim bir kaç sorum olucak bunlardan biri ;
    Kriyoterapi bana biraz gelişi güzel bir yöntem gibi geldi, belki de doktorla alakaliydi çünkü siğil sayım fazlaydı ve çok ufaklarda var. Doktor rastgele sıkıyor gibiydi adeta elimle ben gösteriyordum ; " şurada da var, burada da var." Büyüteç gözlük kullanmiyordu. Öncelikle İzmirde onerebiliceginiz HPV konusunda bilgili bi doktor öneriniz var mi çünkü gerçekten buna çok çok çok ihtiyacım var..

Ve forumda da gezinirken aldığım bazı notlar var bunlar ;

- TİME HEALT AHCC kullanmak
    - Vitamin takviyesi kullanmak özellikle D ve C
    - YEŞİL ÇAY TABİKİ
    - Propolis kullanmak (alkol bazlı)
    - Kefir tüketmek
    - Çörek otu kullanmak
    - Soğan sarımsak maydanoz yeşil biber tüketmek.

Burada yazdığım şeyleri ayni anda tüketmek bir sağlık sorunu yaratır mı bunu merak ediyorum. Gerçi sağlık sorunu yaratmasa bile ülkemiz ekonomi şartları içerisinde bir öğrenci olarak nasıl hepsini temin edebilirim onu da bilmiyorum.

Ayni zamanda kız arkadaşım var ve onunla da birlikte olduk zaman içerisinde, şuan hiçbir belirtisi yok fakat ona bulastirmama şansımın olmadığını düşünüyorum. Suan ikimiz ayrı sehirlerde üniversite okuyoruz.Tek başına hastaneye gitmekten ve ailesinin bunu öğrenebileceğinden çekiniyor. Gerçekten çok çıkmazda ve suçlu hissediyorum kendimi burada yazdığım şeyleri sonuna kadar okuyup bana akıl-fikir verebilirseniz gerçekten çok ama çok minnet duyacağım.

Ben bu virüsü ilk iliskimden kaptım ve birlikte olduğum kişi ayni ortamdan tanıştığım bir insandı yani hayat kadını değildi. ardından ilk iliskisi ben olan sevgilime bulaştırdım..(sanırım). Bu hastalığın kimden nasıl geleceği hiç belli olmuyor. Çöldeki bedevi gibi hissediyorum kendimi her anlamda. Buraya da bu kadar uzun yazmamin sebebi anlatacak başka hiç kimsem olmayışı...

Durum
    Yeni Üye

Cevap: 24 Yaş HPV + Tecrübe ve yardımınıza ihtiyacım var

Güncelleme, kız arkadaşım randevu aldı gidip test yaptıracak..

Durum
    Yeni Üye

Sevgili @arya yeşil çay için öneriniz var mi? Sallama hazır yeşil çaylar işimizi görür mü? Görürse hangisini tavsiye ediyorsunuz marka olarak kullandığınız

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Anonim35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili @arya yeşil çay için öneriniz var mi? Sallama hazır yeşil çaylar işimizi görür mü? Görürse hangisini tavsiye ediyorsunuz marka olarak kullandığınız
    Merhabalar, yeşil çay önerim yoktur. Normalde sallama yeşil çay kullanmıştım ben de zamanında, günde 2 kez içiyordum. Doğadan vs gibi bilinen bir marka kullanıyordum.