Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu hpv testlerinde kime güveneceğiz şaşırdım

Durum
    brave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu hpv testlerinde kime güveneceğiz şaşırdım

Şöyle ki arkadaşlar şans eseri tip 84 cıktı bende ve bu testide mavilab Haseki şubesinde yaptırdım o kadar olumsuz konuştular ki kendileri sırf para için düşünüyorum bilmiyorum boğaz içinde test yaptırmanızda fayda var denildi neyse Beykent üniversitesi Hastanesi'nde sanırım 1 hafta boyunca gidip geldim prof doktorundan tutunda öğretim üyesi doktorlarla görüştüm ve bu testin yanlış olabileceğini söylediler ve emin olmak adına hpv testi yaptırdım hastane de hastanenin baktığı tip sayısı 31 mavilab ise biz 100 tipe bakıyoruz dedikleri halde 42 tipe bakmışlar sadece ve gelişim lab ise belli bir tip sayısına bakıyor benim anlamadığım hangisi doğru peki? Demek istediğim bence tek bir labaratuvar ile kalmamak lazım sanırım çünkü bugün ekstradan 42 yıllık neredeyse bu alanda ilerlemiş doktorla görüştüm o bile kendisi bu tipi unutmamı ve yokmuş gibi davranmamı söyledi bence yanlış bu test diyip konuyu kapattı şaşırıyorum ya bizim türk hekimler bilinçsiz yada artık herkes çıkar uğruna milletin hayatıyla oynuyor anlamıyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bu hpv testlerinde kime güveneceğiz şaşırdım

Bence siz farklı birkaç doktora daha görünün.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya selam geri dönüşün için çok teşekkür ederim öncelikle fakat gerçekten yaklaşık olarak mecidana hastanesinden 2 doktor ile görüştüm ve bu tip hiç önemi yok emin olabilirsin dediler ki lezyon belirtidir yok yetmedi kalktım gittim Ataköy Hastanesi'nde başhekim doktoru bu önemsiz lezyon yok bişey yok olmaz dedi Hayda dedim 😃 gittim bu sefer başka hastaneye ve oradada tiplendirme yaptırdım ve 32 tipe bakılmış ve 84 tip yok dedim neden bakmadınız çünkü o tipin önemi yok dediler 😃 dünyada sanki bi ben yakalandım bu tipe bilmiyorum artık forumda hiç 84 olanda yok hatta Bakırköy devlet hastanesi gittim oradaki doktorda bunu at kafandan bunu unut gitsin dedi 😂 tek korkum acaba karşı tarafa bulaştırdım mı 1 kez korunmasız ilişki yaşadım ve 5 dk sürmedi belki ama işte o 5 dk acaba korkusu yarattı bende sence bulaşma oranı nedir ? Forumda baya eskisin çünkü sende

Durum
    Admin

32 tipe bakmak iyi bir seçenek yalnız, hiç küçümseme mesela ben ve benim zamanımdaki çoğu kişi 14 veya 21 tipe baktırdı genelde.

1 kez birliktelikte bulasma oranı %60, daha sonra %80-100 arası artıyor ve zaten 2-3 birliktelikten sonra hpv kesin oluyor.
    Karşı tarafa bulaş ihtimali mümkün, yok diyemeyiz hatta korunmasız oldugu için yüksek... Ama siğil yoksa ve karşı tarafın yaptığı epilasyon pürüzsüz değilse bulaş ihtimali daha düşük. Çünkü yeni epilasyon yapılmış ciltte (genital bölgeden bahsediyorum) mikro çatlaklar oluyor gözle göremediğimiz, ve hpv ordan hızlıca giriyor. Ama biraz tüy oldugunda hpv'nin girmesi zorlaşıyor, epilasyon konusunu bu nedenle söyledim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Diyorum ya herkes farklı bir cevap veriyor ama en son bugün yazdım boğaz sürüntüsü aldırdım hastaneden ve negatif mesela burada herkes yok boğazımda bu şu cıktı diyerek elham yapıyorlar ama yüksek riskli olmadığı sürece vücut bunu direk olarak atıyor. Doktorumla görüştüm ki kendisi baya enfeksiyon hastalıkları üzerine uzmanlık yapmış kendisi lezyon yoksa bulaşma ihtimali olmaz ancak lezyon olursa bulaşır ki o zaman da karşı tarafa farklı lezyon olabilir dediler bana korunmasız ilişkiye girebileceğimi söylediler şaşırdım. Şu an nişanlım var açıkcası ona bulaşmasından korkuyorum yarın da test vericez onun için negatif olması için çok dua ediyorum fazlasıyla paranoyak oldum bilmiyorum kendimi geçiyorum da çevremdeki insanlardan dolayı galiba bu kadar takındı yaptım 😑 Asıl senin hikayenide merak ediyorum mesela nasıl öğrendim tip 51 oldugunu smear testi mi yaptırmak istedin kendi isteğinle? Çünkü sanırım sende de lezyon cıkmamıştı hiç doğru mu ? Şu an evlisin sanırım birde yani eşinde herhangi bir sorun var mı veya şu an için sende bir sorun var mı çocuk yaptınız mı mesela ☺️ uzun sürede atlatmışsın yüksek riskli olduğu için ben mesela ahcc nereden temin edebilirim internetten söylesem yeterli mi ? Bide ragnahc diye bi şurup mu ne varmış 15 gün içip 3 ay sonra test yaptırıp negatif alanların yazısını gördüm inanmak istemiyorum ama bilemiyorum düşüncen nedir @arya

Durum
    Admin

Doktorların şu ''ilişkiye girebilirsin'' tavsiyesi beni bitiriyor ya. Çıkıp dalasım geliyor bunlara hahahahah. Burada doktoruna güvenip ilişkiye girip sonra hala hpv'si geçmeyen, hala negatif olamayan kaç kişi oldu biliyor musun.... Sonradan hepsi pişman oldular neden devam ettik diye. Hatırladıgım en az 5-6 kişi. Tabi sonradan bir daha bu süreçte ilişki yaşamamayı öncelik edindiler ama sonuç olarak hpv negatif olma süreleri gecikti, yaptıkları seyler boşa çıktı...

Benim hikayemi blogumdan okuyabilirsin, detaylı yazıyor burada anlatamayacagım şimdi epey uzun Ben tip 51 değildim 56 idim.
    Ben evli olarak hpv olmadım, hpv negatif olduktan sonra evlenmiştim zaten. O yüzden konunun eşimle alakası yok, hpv iken hayatımda değildi kendisinde de hpv sorunu yoktu

Ben bu tip şeylerin kandırmaca oldugunu düşünüyorum, canın istiyorsa dene ama yan etkisi olursa sen sıkıntı çekersin. Forumda güvenilirlik benim için öncelik, karar senin tabi yetişkin bireyleriz. Ahcc temini için: Time Health kullanmak istersen; alva supplement'a yazabilirsin, forumda eskiden beri üyeler ordan alır, ben de zaten onlar sayesinde negatif oldum, time health ahcc ile, resmi distribütörüdür time health markasının güvenilir yani, şüphen olmasın.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya inanır mısın kendimden çok karşı tarafı düşünüyorum evet geçiçi bir hastalık ama neden o süreçe dahil edeyim diye çırpınıyorum 2 doktora gittim kadın bugün hastalıkları üzerine sanki dünyada bir bende var bu tipini sevdiğim 84 ü kimse umursamıyor rahat ol ilişkiye gir manyak mısın gibi cümleler duydum inanır mısın hayır sanki düşük risk risk içermiyormuş gibi 😃 diyorum ki ahcc kullanalım mı hayır peki test yaptırayım mı hayır ee napıcam rahat olucan 😃 acaba biz mi sağlık okusak bilemedim ki 😃😃

Bu Konu için Etiketler