Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maalesef “Tekrar” Merhaba :)

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Talking Maalesef “Tekrar” Merhaba :)

Herkeşlere selamlar. Aryacım sana da selam olsun 2016-17 yılları arasında üyeydim sanırım. Hatta bu 3. Üyeliğim olabilir sürekli şifre mail kombinasyonunu unutuyorum

2016 yılında siğil çıkarmamla hpv olduğumu öğrendim, beş parasızdım, çalışmıyordum ve çok korkuyordum. Bu forum sayesinde çok fazla şey öğrendim. Arya da AHCC ile falan negatif olmadı bence, tamamen bizlerin duasıyla negatif oldu heheheh kısaca büyük sevaba girdi, hepimiz cehalet dönemimizi bu siteyle attık.

Neyse ben tip 6 idim. Bir tane daha vardı unuttum şimdi. düşük risklilerdi, smear testim de hpv negatifti. Yıllarca uğraştım açıkçası. AHCC de kullandım bu süreçte. Siğiller 1 sene çıkmadığı da oldu sonra birden çıktığı da oldu filan derken bugünlere kadar geldik. Yaklaşık 2 senedir siğil filan yoktu. Bu arada tamamen yendiğimden emindim. Fakat cinsel hayatım devam etti ve ben aşı da olmadım. Evet, siteye rağmen cahil kalabiliyoruz…

Neyse, ben yine hpv kaptım ve başladığım noktaya daha da kötüsüyle geri döndüm. ketem’de ücretsiz test, neticesinde tip16, tip59 ve tip51 ile sahalara giriş yapmış bulunuyorum.

smear sonucum normal, görünüşte herhangi bir deformasyon yok. Lakin doktor doğal olarak hemen kolposkopi yaptır dedi. 2 hafta sonra yaptırabileceğim için buradaki takviyelerden kopya çekeyim dedim hızlıca.

Sorular:

Arya’cım, eskiden açıklama kısmında bir numara yazardı ahcc temini için şimdi göremedim?

Gümüş suyu kullanımını 2016’da çok incelemiştim fakat damıtma işleri baya zordu. Hazırı var mıdır?

Son sözler:
    Tip 16 ve tip18’i yenen üyelerin yorumlarını okudum. Neşe içindeyim o kadar neşeliyim ki üye olurken boot sorusuna ağaç yaz demiş, ben meşe yazıyorum siz düşünün. iç ses: “ya niye üye olamıyorum ben yaaaa?”

Bu arada doktorum maksimum 5 sene içinde yenmiş olacaksın diyerek benim 5 senemi hiç etti ama burda 9 ayda negatif olanları görünce mutlu oldum.

Kafamdaki en önemli soru olan; “negatif olduysak atlattık mı yoksa o anlık bağışıklık sistemimiz sebebiyle mi negatif sonuç alıyoruz. Negatiften sonrs bağışıklık sistemimiz düşerse tekrar aynı tipte pozitif çıkma ihtimali var mıdır?” Soruma sevgili doktorum hayır, negatif olduysan bitmiştir. Yanıtını vererek içime su serpti diyebiliriz.

Neyse bir süre birlikteyi gibi gibi. Sevgiler, saygılar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Maalesef “Tekrar” Merhaba :)

Nova, seni hatırlıyorum ben ya

Esprili yazınla yüzümü güldürdün, açıkçası eskilerden birilerini görmek de mutlu etti Düşünsene bu bir döngüymüş ve herkes cinsel hayatına dikkat etmeyerek 3-4 yıl içinde tekrar geliyormuş falan hahahaha. Ben hala burada, bastonla İşin şakası bir yana; üzüldüm gerçekten tekrar hpv ile enfekte olmana. Bu risk maalesef her zaman oluyor, yani kondomla korunsak bile olabiliyor, ki prezervatifin yeterli korumadıgını zaten biliyoruz.

Ahcc temini için artık numara vermiyoruz canım, bize yardım eden kişilerin, yani aslında numara sahiplerinin şirketinin ismini veriyoruz. Eskiden daha kendi aramızda numara vererek veya bu numaraya mesaj atın yardımcı olsunlar diyerek yardımcı olmak kolaydı, sonra kitle büyüdü ve tahmin edersin ki numara yazmaya bile laf edenler oldu. O yüzden alva supplement yani şirket isimlerini veriyoruz, arzu eden olursa. Yine aynı kişiler yani bi sıkıntı yok güvenebilirsin.

Büyük bir çoğunluk 5 sene içerisinde yenebiliyor evet, 5 sene uzun bir süre. Ama ben şuna kuruluyorum; 5 sene sanki kısaymış gibi, 5 sene içinde yeneceğimizin söylenmesi..... Abi zaten 5 sene cinsellik yaşamasam öleyim yani hahahahaha. Kısaca çoğu kişi 5 seneden önce olabiliyor, ama 3-5 sene veya daha faza da virüsle yaşayan insanlar var/vardı forumda. Tekrar geçmiş olsun diyorum, ara ara yaz, konuşuruz. Ne yapacağını biliyorsun zaten, genel rutin doktor ziyaretleri vs, sigillerden kurtulma..o yüzden anlatmıyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Hoş bulduk Aryacım heheh aynen öyle ya 5 sene nedir dile kolay ama bana kolay değil

Şaka bi yana bi selam vermek istedim, tekrar okuyacağım burayı ara ara. Ekstra bir şey deneyimlersem yazar, paylaşırım.

Bu arada, doktorum aşı olmamda ısrarcı. Negatifi beklemeyeyim mi olmak için dedim, hayır hemen ol dedi. Bunu da aktarmış olayım

Sevgiler…

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı OldNova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş bulduk Aryacım heheh aynen öyle ya 5 sene nedir dile kolay ama bana kolay değil

Şaka bi yana bi selam vermek istedim, tekrar okuyacağım burayı ara ara. Ekstra bir şey deneyimlersem yazar, paylaşırım.

Bu arada, doktorum aşı olmamda ısrarcı. Negatifi beklemeyeyim mi olmak için dedim, hayır hemen ol dedi. Bunu da aktarmış olayım

Sevgiler…
    Bende 16 ve 11 var. 3 farklı doktora gittim hepsi de her koşulda olmamı önerdiler. Aşının koruduğu diğer tiplerden koruyacağımı, negatif olduğumda 16 ve 11 ile yeniden enfekte olmamın zor olacağını, çapraz koruma ile bazı diğer tiplerden koruyacağını söylediler. Bir de literatüre geçmemiş olsa dahi pratikte mevcut hastaların siğil oluşumunu gerilettiğini gözlemlediklerini, bunun da aşıyla ilişkili olabileceğini söylediler. Doktorlar arasında görüş farklılıkları olabiliyor ama yine de 3 doktordan da "negatif olmayı bile beklemeden çift olarak aşılanın" yorumunu alınca ben aşılarımı olmaya başladım.

Tabii kişisel tercih ama senin hikayeni okuduğumda eğer ilk enfekte olduğunda aşılansaydın acaba şimdi yeniden enfekte olmanın önüne geçer mıydı diye düşünmedim değil çok çok geçmiş olsun, umarım kolaylıkla atlatırsın bu süreci

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet ben de “keşke” aşı olsaydım diyorum… ama keşkelerin bir faydası yok ne yazık ki artık bundan sonrasına bakacağız… okuyanlar aynı hatayı yapmasın diye de yazmış oluyoruz bir yandan.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Evet ben de “keşke” aşı olsaydım diyorum… ama keşkelerin bir faydası yok ne yazık ki artık bundan sonrasına bakacağız… okuyanlar aynı hatayı yapmasın diye de yazmış oluyoruz bir yandan.
    Bir kere atlatmışsın, şimdi daha bilinçlisin bunu da atlatırsın bence takipte kalıp dikkat ettiğin sürece 5 seneden erken atabilirsin. Kolposkopi olduktan sonra sonucunu da paylaşırsın burdan bizlerle de.

Bu arada ketem'de test yaptırmışsın. Yakın zamanda başka başlıklar altında soranlar olmuştu, kaç tipe bakılıyor orda dikkat edebilmiş miydin?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sevgiler…
    Valla burada cogu kişi aşı oluyor, hatta senin dediğin gibi hpv negatif olmayı beklemiyorlar. O yüzden istiyorsan olabilirsin.
    Ben olmadım, çünkü tek eşliyim, bilmiyorum o döneme denk geldin mi sen ama evlendim, hatta forumda duyurmuştum, uzun bir süredir evliyim o yüzden de nasıl olsa tek eşliyim diye yaptırmadım valla aşıyı hahaha, birde yurtdışında sıkıntı veren birkaç örnek durumla, 1-2 yan etkiden korkmuş olabilirim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kere atlatmışsın, şimdi daha bilinçlisin bunu da atlatırsın bence takipte kalıp dikkat ettiğin sürece 5 seneden erken atabilirsin. Kolposkopi olduktan sonra sonucunu da paylaşırsın burdan bizlerle de.

Bu arada ketem'de test yaptırmışsın. Yakın zamanda başka başlıklar altında soranlar olmuştu, kaç tipe bakılıyor orda dikkat edebilmiş miydin?
    Kaç tipe bakıldığını bilmiyorum, yüksek riskli kaç tip varsa hepsine bakılıyordur
    tabii paylaşacağım kolposkopi sonucumu da 2 hafta içinde.

Bu arada kabarcıklar vardı bu ne diye düşünüyordum, herpesmiş galiba. Bi herpesim eksikti. Yalnız bu kabarcıklar lazer epilasyondan sonra çıktı. Acaba lazer genital bölgenin bağışıklığını düşürüyor mu? Var olan şeyin çıkmasına mı sebep oldu… 6 aydır ilişkim yok, kabarcık mabarcık da yoktu…

Neyse, Var mıdır direkt alabileceğimiz bir krem, ilaç önerebilecek olan?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla burada cogu kişi aşı oluyor, hatta senin dediğin gibi hpv negatif olmayı beklemiyorlar. O yüzden istiyorsan olabilirsin.
    Ben olmadım, çünkü tek eşliyim, bilmiyorum o döneme denk geldin mi sen ama evlendim, hatta forumda duyurmuştum, uzun bir süredir evliyim o yüzden de nasıl olsa tek eşliyim diye yaptırmadım valla aşıyı hahaha, birde yurtdışında sıkıntı veren birkaç örnek durumla, 1-2 yan etkiden korkmuş olabilirim.
    Eveeet biliyorum evlendiğini buradaydım o dönem hatta sonrasında çok çok az girmeye başlamıştın, bu site biter demiştim. Yıllar sonra dönünce senin güncel yazılarını görünce de şaşırmadım değil

Valla ben yaptıracak gibiyim çünkü evlilik bana bayaa uzak görünüyo yakın zamanda hahah

Neymiş ki yan etkileri?

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mukaddes ve oldnova merhaba ben araştırma hastanesinde hpv testini yaptırdım orası ketem den farklı mı bakıyor bilmiyorum bende bakılan tipler şöyle yazıyor tip16 tip 18 ve diğer yüksek riskli tipler diye pcr 1-5 çift testin adı