Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maalesef “Tekrar” Merhaba :)

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Maalesef “Tekrar” Merhaba :)

Merhabalar dostlar, aslında “Gardasil 9” başlığına yazacaktım sonra vaz geçtim bu başlıkla devam edelim hem kendimle ilgili son güncellemeyi de yapayım istedim.

Bugün Gardasil 9’un ilk dozunu oldum. Eczane 1 günde getirtti. Aylardır üzerine düşündüğüm bir konunun bu kadar kolay hallolması enteresan bir duyguymuş güncel fiyatı 1920 tl. Ben 2 doz getirttim, bir tanesini oldum ikincisini de saklamalarını rica ettim. 2 ay sonra da o dozu olacağım sonra 3.sünü almayı planlıyorum.

Geçen ay rutin smear kontrolü yaptırdım, temiz geldi. Henüz tiplendirme yapmadım. Aşıyı aslında negatife dönünce olmayı planlamıştım lakin, son smearden sonra doktorum yine aşıyı bir an önce olmamı önerdi. Aslında ilk tiplendirmemden beri olmamı istiyordu. Bugüne kısmetmiş

2. Dozdan sonra bi tiplendirme testi yaptırmayı planlıyorum böylece 1 seneyi de tamamlamış olacağım. Burayı tekrar günceller, sizleri haberdar ederim.

Sevgiyle kalın.

Durum
    trying - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selamlar,

Aramıza tekrar dönmene sevinemedim ama yine de hoş geldin diyeyiiim. Umarım en yakın zamanda forumu tekrar unutacak kadar çıkar HPV hayatından

Bir şey sormak istiyorum ben hem sana hem de okuyan herkese. Ben tip 18'e sahibim sadece. Smear testim temiz çıktı, siğiller de koterle yakıldı. İşlemi yaptıralı ortalama 6 gün oluyor. Hala düşmeyen siğillerim var, özellikle de anüse yakın olanlar. Neyse konuyu dağıtmadan sorumu sorayım: ben 3 ayrı doktorla konuştum ama bana kolposkopi gerekmediğini söylediler. Ama burada kimi görsem kolposkopi yapılmış. Özellikle de sordum hatta doktora yapmamıza gerek var mı diye, hayır yok dedi. Belki yaşım etkilidir (25 yaşındayım). Sizin fikriniz ne acaba?

Çok geçmiş olsun bir kez daha

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı trying Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Aramıza tekrar dönmene sevinemedim ama yine de hoş geldin diyeyiiim. Umarım en yakın zamanda forumu tekrar unutacak kadar çıkar HPV hayatından

Bir şey sormak istiyorum ben hem sana hem de okuyan herkese. Ben tip 18'e sahibim sadece. Smear testim temiz çıktı, siğiller de koterle yakıldı. İşlemi yaptıralı ortalama 6 gün oluyor. Hala düşmeyen siğillerim var, özellikle de anüse yakın olanlar. Neyse konuyu dağıtmadan sorumu sorayım: ben 3 ayrı doktorla konuştum ama bana kolposkopi gerekmediğini söylediler. Ama burada kimi görsem kolposkopi yapılmış. Özellikle de sordum hatta doktora yapmamıza gerek var mı diye, hayır yok dedi. Belki yaşım etkilidir (25 yaşındayım). Sizin fikriniz ne acaba?

Çok geçmiş olsun bir kez daha
    Merhaba, çok teşekkür ederim

Yüksek riskli tiplerde kolposkopi kesinlikle gerekli. Benim de smearim temiz çıkmıştı ancak kolposkopide cin1 çıktı. 16 ve 18’de kolposkopinin çok kritik olduğunu düşünüyorum. Doktorum da 16’yı görür görmez hemen kolposkopi yaptır demişti. Sizin görüştüğünüz 3 ayrı doktorun gerek yok demesi beni şaşırtmadı değil.

Durum
    trying - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Birkaç gün sonra başka bir doktorla daha görüşeceğim. Olmadı onunla da bir konuşayım. Bu arada normalde özel hastanelerde doktorlar ekstra test yaptırmaya yönlendirirler genelde bilirsiniz. Gerek olmadığını söyleyen kişi özel hastanedeki doktorumdu. Şimdi siz böyle söyleyince içime bir şüphe düştü valla 🥲

Durum
    Tecrübeli Üye

Her özel hastanede kolposkopi yapılmıyor. O hastanede olmayabilir

İçinize şüphe düşürmeyin smear zaten temiz ama yüksek risklilerde kolposkopi yapılması gerektiğini de bilin.

Gelişmelerden haberdar edin, sevgiler

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

i ya insanların moralini bozma. hayırdır doktor musun? nerde bilimsel verin? kanıtın?
    bu bilginin içeriğini kaynagını da ekle ataşla şuraya. yemin ederim artık sıkıldım. aynen kanka latent o yüzden millet hayatına eskisi gibi devam ediyo bilmem ne

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i ya insanların moralini bozma. hayırdır doktor musun? nerde bilimsel verin? kanıtın?
    bu bilginin içeriğini kaynagını da ekle ataşla şuraya. yemin ederim artık sıkıldım. aynen kanka latent o yüzden millet hayatına eskisi gibi devam ediyo bilmem ne
    @çilekkız, kime cevap verdin burada, mesaj alıntılama yapar mısın?

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Malesef silmiş mesajı. Hpvnin vücutta kaldığını “latent” söylmeişti bi paragrafta. Berk…. Bi şeydi ismi önemsiz ama sinirlendirdi moral bozucu. Yıl olmuş 2023 hala kalıcı diyolar deliriyorum arya.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İnsanların moralini bozmaya çalışmamış aslında. Sizi,bizi bilgilendirmek için yazmış. Türkçe çok makale bulamasanız ama pubmed gibi sitelerde hpv dormancy yada latency yazıp yüzde 1 ile 3 arasında tekrardan latent kalabilen hpvnin aktifleşme olasılığını görmüş olursunuz. Neredeyse her insan bir gün hpv kapıp farkında olmadan temizliyor, az bir kısımda hücresel değişiklik yapıyor ve daha az bir kısmında da dormant olarak saklanabiliyor. Moralinizi bozmanızı gerektirecek bir durum da değil, hpv olsun olmasın yıllık olarak smear vereceksiniz zaten, saygılarımla.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@Arya 3.sayfanın sonunda bergkampa cevap olarak söylemiş sanırım ama orda onun söylediği şey çok yüksek ihtimalle atılacağı, yine de küçük bir olasılıkla kalabileceği ve bu yüzden her kadının yapması gerektiği gibi boşvermemesini söylemek istemiş. Kalıcı dememiş yani direkt.