Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bulaştırmış olabilir miyim

Durum
    rento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bulaştırmış olabilir miyim

arkadaşlar merhaba hpv tip6 tanısı olan erkeğim.2 ay önce tanı aldım 1 tane siğilim vardı onu yaktırdım. başka da çıkmadı.Ahcc kullanıyorum . yaklaşık 2 hafta önce masaj yaptırmaya gittim normal masaj anlayacağınız.masöz sırtıma bacaklarıma ve kalçama masaj yaptı.o zaman ben de siğil yoktu şükür hala da yok gittiğim üroloji uzmanı elden vs. bulaşamayacağını hatta penisime eliyle temas etse bile bulaş olmayacağını söylemişti.ancak her doktor farklı bir şey söylüyor neye inanacağımı şaşırdım .kötü hissettim acaba benim sorumsuzluğumdan başka birine mi bulaştırmış olabilir miyim ? arayıp masaj salonuna haber vermeli miyim ?
    teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: bulaştırmış olabilir miyim

merhabalar, bence bulastırmazsınız. hpv elle temasla baskasına bulasmaz, yataktan, yorgandan, havludan, tuvaletten bulasmaz. Sadece cinsel temas gerekiyor. Cinsel organların teması veya birliktelik ile bulaşır. Rahat olabilirsiniz.

Durum
    Yeni Üye

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.beni rahatlattınız , masözle cinsel organların teması olmadı. genital bölgeme dokunmadı kendisi zaten ben de rahatsız oldum ve yarıda bırakıp çıktım.aslında şunu merak ediyorum. sevgilim eliyle birkaç kez oral seks yaptı ardından ellerini yıkadı .kendisinin hpv kapma ihtimali var mı ?

Durum
    Admin

Alıntı rento Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.beni rahatlattınız , masözle cinsel organların teması olmadı. genital bölgeme dokunmadı kendisi zaten ben de rahatsız oldum ve yarıda bırakıp çıktım.aslında şunu merak ediyorum. sevgilim eliyle birkaç kez oral seks yaptı ardından ellerini yıkadı .kendisinin hpv kapma ihtimali var mı ?
    Merhaba masöz konusunu tamamen geçin, hiçbir temas dahi olmamıs zaten
    Sevgiliniz için de sorun değil, elden bulaşıyor olsaydı bu kadar kolay bir şekilde, şu an herkesin hpvsinin kalıcı olması lazımdı. Çünkü dogumdugum an bulaş aktifleşiyorsa hiç genital bölgeme dokunmadan virüsü yenmem lazım mümkün değil bu da...
    Kısaca sevgiliniz elini de yıkamıs o yuzden sorun yok bence.

Durum
    Yeni Üye

anladım çok teşekkür ederim ancak şunu da anlamıyorum ben o gün masaja biraz da doktorumun korkma bulaşmaz demesi sayesinde gitmeye karar verdim her ne kadar internette tam tersi yazsa da doktoruma güvendim zaten yarısında vicdanım el vermedi ve çıktım ama internette neden bu kadar çok bilgi kirliliği var duştan ,tuvaletten, havludan ,el sıkışmasıyla geçen diyen bir sürü doktor var bunlar bir de youtube a vidyo çekiyor benim gibiler için bu süreci çok daha zorlaştırıyorlar

Durum
    Admin

Alıntı rento Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım çok teşekkür ederim ancak şunu da anlamıyorum ben o gün masaja biraz da doktorumun korkma bulaşmaz demesi sayesinde gitmeye karar verdim her ne kadar internette tam tersi yazsa da doktoruma güvendim zaten yarısında vicdanım el vermedi ve çıktım ama internette neden bu kadar çok bilgi kirliliği var duştan ,tuvaletten, havludan ,el sıkışmasıyla geçen diyen bir sürü doktor var bunlar bir de youtube a vidyo çekiyor benim gibiler için bu süreci çok daha zorlaştırıyorlar
    internete kalsa kimse cinsel yolla enfekte olmuyor herkes alakasız yerlerden kapıyor Ama gerçek ''hpv %99,9 cinsel yolla bulasan bir virüstür'' doktor da bunu biliyor tabi... temasın olmadıgı herhangi bir şeyden bulaşmaz merak etmeyin.