Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ses Teli Papillomu HPV hastasıyım

Durum
    Xiara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ses Teli Papillomu HPV hastasıyım

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1.5 yıl önce ses telimde hpv olduğunu öğrendim, solunum yoluma sarkan veya dallanıp budaklanan bir şekli yok kanserojen bir durum da yok zararsız bir tümör, fakat bu 1.5 sene içerisinde 2 kez ameliyat oldum malum sesim çıktığı dönemlerde kısık ve çatallı oluyor. Şuan sesimde yine bir boğukluk durumu söz konusu az da olsa. Benim sizlere sormak istediğim bu hastalığa yakalanmış olan var mıdır ? Tekrarlama durumu ne kadar daha devam eder , aşırı korkmam gereken bir durum olmadığını söyledi doktorum her konuda bilgi verdi tekrarlayabilir diyor ama şunu söylemiyor. Ömür boyu mu tekrarlar , yoksa misalen normal bir siğil virüsü gibi bazı insanlarda 2 yılda kayboluyor bazı insanlarda 3 yılda bilemedin daha fazla gibisinden bilgilendirebilir misiniz

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Ses Teli Papillomu HPV hastasıyım

Ek olarak doktorum olayın tamamen bağışıklık sistemimle alakalı olduğunu söylüyor, sürekli bağışıklığı artırıcı uygulamalar gıda beslenme düzeni ve ek ilaç kullanıyorum eczanelerden. Sigara kullanımım var günde 5 6 tane içiyorum bunu da bırakmamın bağışıklığa faydası olur mu ? Ayrıca tekrar tekrar ses telinden uyutulup ameliyat olmak da gerçekten problemli bir durum arkadaşlar emin olun çok telaşlı bir süreç oluyor bununla ilgili yaşamış veya sitelerde yazanlardan daha geniş tecrübesi bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim

Durum
    Yeni Üye

Beni artık psikolojik buhrana sürükleyen durum şu oldu ilk ameliyatı oldum tabi hiç yaşamadım bu durumu oh be kurtuldum dedim 4 ay sonra bi baktım ses kısılması tekrar başladı, zaten bu hastalığı tespit edene kadar hastane hastane gezdim . 4 ay arayla tekrarlıyor gibi bir durum var anlayacağınız çok sık tekrarlıyor

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba çok geçmiş olsun,evet hassas bi durum fakat forum'da biraz vakit geçirip tedavilerde kullanılan takviyeler olsun alınması ve bagısıklıgı güclendirme için yapılması gerekenleri araştırır uygularsanız saglıgınıza kavuşacagına inanıyorum.. sigarayı kesinlikle bırakmanızı tavsiye ediyoruz .. spor'u ve dengeli beslenmeyi de hayatınıza alırsanız birdaha kolay kolay karşılaşıcagınızı düşünmüyorum şahsen cok geçmiş olsun.. kendinizi yalnız hissetmeyin buradaki arkadaşlar arya olsun detaycı olsun güzel insanlar iletişme geçip yüreginizi ferahlatın bol bol saygılar

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

sanirim 1-2 yil suruyor bu tekrar periyotlari onden buna hazir olmak cok zor. her seferinde insan bir umut kurtuldugunu dusunuyor.
    acaba ameliyatta cikardiktan sonra lazerle iyice temizleyemiyorlar mi ses teline zarar vermemek icin cok derine giremiyor olabilirler o yuzden tekrarliyor olabilir. bu is konusunda uzmanlasmis bir ekip bulabilseniz keske.

Durum
    Yeni Üye

Dostum sen bu hastalığı yaşayan birine görmüş birisine benziyorsun . Şuan bu konudauzman bir profla tedaviye devam ediyoruz ama çok sıkıntılı şuanda, ameliyatta dibine kadar aliyolar hatta bi tık sesimde kaymalar olacak kadar derine iniyorlar 3 ay sonra tekrarlıyor. Klasik yöntemle lazersiz kesip alıyolar 5 ay sonra tekrar çıkıyor. Rrp lazerle damarlarını kesiyolar 1 ay zor iyileşiyorum yine 3 ay sonra tekrarladı çok bela bir şey Allah kimseye vermesin çok kötü hissettiriyor. İnsanlarla konuşasın gelmiyor bu sesle, halbuki sesim çok iyiydi önceden