Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc aldım

Durum
    Saşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc aldım

Herkese merhaba arkadaşlar 1 ay önce doktor muaynesiyle hpv olduğumu öğrendim yaklaşık 2 haftadır pek çok yorum okudum ve burdaki arkadaşların yorumlarına dayanaraktan doktoruma ahcc kullanabilirmiyim dedim (kendisi önermedi ben sordum) ve tabi kullan cevabını aldım 13 gün oldu ahcc kullanmaya başlayalı burdaki umut verici yorumlardan çok etkilendim umarım bu virüsten bende kurtulabilirim
    Bilgi sahibi arkadaşlarım tecrübenize dayanarak bir kaç soru sormak isterim

- sigarayı bırakamazsam sizce negatif olma olasılığım ortadan kalkarmı
    - birde siğil çıktığında ne kadar süre içinde müdahale etmem doğru olur
    - her defasında doktora gitmek yerine internette satılan siğil dökücü krem kullansam da olurmu

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ahcc aldım

merhaba çok geçmiş olsun,evet hassas bi durum fakat forum'da biraz vakit geçirip tedavilerde kullanılan takviyeler olsun alınması ve bagısıklıgı güclendirme için yapılması gerekenleri araştırır uygularsanız saglıgınıza kavuşacagına inanıyorum.. sigarayı kesinlikle bırakmanızı tavsiye ediyoruz .. spor'u ve dengeli beslenmeyi de hayatınıza alırsanız birdaha kolay kolay karşılaşıcagınızı düşünmüyorum şahsen cok geçmiş olsun.. kendinizi yalnız hissetmeyin buradaki arkadaşlar arya olsun detaycı olsun güzel insanlar iletişme geçip yüreginizi ferahlatın bol bol saygılar ..(kontrollere gitmeyi ihmal etmemek lazım bence ben şahsen cok ihmal ettim :/
    doktorunuza güveniyorsanız yönlendirmesine uygun tedavi yöntemi iyi olucaktır ama doktorla aranızdaki iletişime güvenirseniz devam edin bazıları cok ilgisiz .. :geçmiş olsun tekrar

Durum
    Yeni Üye

azulv2 çok teşekkür ederim
    siz atlattınızmı acaba yoksa şuan tedavi aşamasındamısınız nasıl gidiyor

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Saşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar 1 ay önce doktor muaynesiyle hpv olduğumu öğrendim yaklaşık 2 haftadır pek çok yorum okudum ve burdaki arkadaşların yorumlarına dayanaraktan doktoruma ahcc kullanabilirmiyim dedim (kendisi önermedi ben sordum) ve tabi kullan cevabını aldım 13 gün oldu ahcc kullanmaya başlayalı burdaki umut verici yorumlardan çok etkilendim umarım bu virüsten bende kurtulabilirim
    Bilgi sahibi arkadaşlarım tecrübenize dayanarak bir kaç soru sormak isterim

- sigarayı bırakamazsam sizce negatif olma olasılığım ortadan kalkarmı
    - birde siğil çıktığında ne kadar süre içinde müdahale etmem doğru olur
    - her defasında doktora gitmek yerine internette satılan siğil dökücü krem kullansam da olurmu
    Çok geçmiş olsun. Ahcc'yi düzenli olarak en az 6 ay kullanmanı tavsiye ederim. Bu süreçte yapabiliyorsan beslenmene, uykuna, sporuna vs dikkat edersen çok iyi olur. 6 ay-2 yıl içinde bir şekilde atılıyor vücuttan.

Sigaranın belki iyileşmedeki süreyi uzatabileceğini düşünüyorum. Bu arada ben de içiyorum hala, tam bırakamadım. Ama abartmamaya çalışıyorum en azından bazı durumlarda frenlemeye çalışıyorum kendimi. Özellikle çok sigara içtikleri dönemde yeni siğilleri çıkan arkadaşlarımızı da burda duyduğumuz için sigarayı aslında bırakmak gerekiyor.. Bir de evet sigara bir etken ama yüksek riskli olan tipler de vücuttan daha geç atılıyor diye duyuyoruz veya birden fazla tipe sahip olanlarda da aynı şekilde.. vücut bağışıklığın, viral yükün vs hepsi etkiliyor bu süreci.

Siğil konusunda çok bilgi sahibi değilim. Ama bekletmemek gerektiğini düşünüyorum yayılmasını önlemek adına. Bende ilk zamanlar birkaç tane vardı, doktor önce Aldara kullanmamı önerdi, şahsen bende işe yaradı. Yaramasaydı başka yöntemler ile müdahele edecekti. Ama öylece bekletilirse yayılma ya da büyüme göstereceklerine inanıyorum ben, hep takipte olmak gerekiyor.

Üçüncü sorunun cevabını da bu konuda daha tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum

Çok geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Ahcc'yi düzenli olarak en az 6 ay kullanmanı tavsiye ederim. Bu süreçte yapabiliyorsan beslenmene, uykuna, sporuna vs dikkat edersen çok iyi olur. 6 ay-2 yıl içinde bir şekilde atılıyor vücuttan.

Sigaranın belki iyileşmedeki süreyi uzatabileceğini düşünüyorum. Bu arada ben de içiyorum hala, tam bırakamadım. Ama abartmamaya çalışıyorum en azından bazı durumlarda frenlemeye çalışıyorum kendimi. Özellikle çok sigara içtikleri dönemde yeni siğilleri çıkan arkadaşlarımızı da burda duyduğumuz için sigarayı aslında bırakmak gerekiyor.. Bir de evet sigara bir etken ama yüksek riskli olan tipler de vücuttan daha geç atılıyor diye duyuyoruz veya birden fazla tipe sahip olanlarda da aynı şekilde.. vücut bağışıklığın, viral yükün vs hepsi etkiliyor bu süreci.

Siğil konusunda çok bilgi sahibi değilim. Ama bekletmemek gerektiğini düşünüyorum yayılmasını önlemek adına. Bende ilk zamanlar birkaç tane vardı, doktor önce Aldara kullanmamı önerdi, şahsen bende işe yaradı. Yaramasaydı başka yöntemler ile müdahele edecekti. Ama öylece bekletilirse yayılma ya da büyüme göstereceklerine inanıyorum ben, hep takipte olmak gerekiyor.

Üçüncü sorunun cevabını da bu konuda daha tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum

Çok geçmiş olsun
    Çok teşekkür ederim 24 yaşında erkeğim haftada en az 4 kere spor yapiyorum umarım atlatmamda etkisi olur
    vermiş oldğunuz bilgiler için teşekkür ederim umarım sigarayıda bırakabilirim
    internette satılan hpv siğil döken kremler hakkında bilgi sahibi arkadaşlarım yardımcı olurlarsa sevinirim
    herkese sağlıklı günler dilerim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar, ben de cevap vereyim.

- sigarayı bırakamazsam sizce negatif olma olasılığım ortadan kalkarmı: Sigarayı bırakmasan da negatif olma olasılıgın var ama sigara büyük önem arz ediyor. Açıkçası ben de komple bırakmamıstım ama cok cok azaltmıstım günde 3 taneydi. bi arada hiç içmemiştim, yani karışık. Fakat bırakmanı öneriyorum, bırakamıyorsan da cok azalt. Negatif olmak iyi bir bagısıklık sistemi ile ve zamanla olur.

- birde siğil çıktığında ne kadar süre içinde müdahale etmem doğru olur: Maksimum 1 ay içinde. Bence ayda 1 veya 2 kez kontrole git doktora.

- her defasında doktora gitmek yerine internette satılan siğil dökücü krem kullansam da olurmu: Eğer döküyorsa ok ama senin görmedigin mikro sigiller de olabilir, doktora en azından 2 ayda bir gitmek bence iyidir, karar senin.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben de cevap vereyim.

- sigarayı bırakamazsam sizce negatif olma olasılığım ortadan kalkarmı: Sigarayı bırakmasan da negatif olma olasılıgın var ama sigara büyük önem arz ediyor. Açıkçası ben de komple bırakmamıstım ama cok cok azaltmıstım günde 3 taneydi. bi arada hiç içmemiştim, yani karışık. Fakat bırakmanı öneriyorum, bırakamıyorsan da cok azalt. Negatif olmak iyi bir bagısıklık sistemi ile ve zamanla olur.

- birde siğil çıktığında ne kadar süre içinde müdahale etmem doğru olur: Maksimum 1 ay içinde. Bence ayda 1 veya 2 kez kontrole git doktora.

- her defasında doktora gitmek yerine internette satılan siğil dökücü krem kullansam da olurmu: Eğer döküyorsa ok ama senin görmedigin mikro sigiller de olabilir, doktora en azından 2 ayda bir gitmek bence iyidir, karar senin.
    Teşekkür ederim arya

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Rica ederim