Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Suçlu ve Kirli Hissetme

Durum
    Turuncurobin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Suçlu ve Kirli Hissetme

Merhaba,
    Bu virüsü kaptığımı öğreneli 1 ay oluyor. Bende siğil yok sadece işkillendiğim için(üst üste candida oldum) yaptırdığım dna sonucunda hpv pozitif geldi. O günden beri kendimi yiyip bitiriyorum. Çünkü çok güzel giden bir flörtüm vardı. Ve tabii bunu öğrendiğim anda ona söyledim. Başkasıyla birlikte olduğumu ima etti önce sonrasında da öyle bir şey olmadığını kabul etti ve aramızdaki şey tam olarak olmasa da oldukça büyük oranda bitti. Erkeklere test yapmadıkları için Mavi Lab dışında bir yerde test yaptıramıyor diye biliyorum. Kendisine bu virüs ile bildiğim her şeyi anlattım. İnanın kendimden çok onu düşünüyorum. Bir başkasının hayatını böyle etkilemek hiç istemezdim. Ondan önce 4 aylık bir ilişkim vardı. O ilişkimden şüpheleniyordum ve o kişiye ulaştım çünkü eğer ondan bulaştıysa başkasına da bulaşmasını istemedim. Önce reddetti ama sonrasında kendisinin siğil çıkardığını(benle ilişkisinden önce) ama yaktırıp 'tedavi' olduğunu söyledi. Bir insan bu kadar düşüncesiz olabilir mi? Aklım almıyor. Benden önceki kız arkadaşına da bulaştırmış. Ve hala bile bile bunu saklayıp kadınlarla birlikte oluyor. Elimde değil kendimi kirli hissediyorum. Psikolojim alt üst. Şu anda hali hazırda hayatımda olan(!) kişi de sürekli bunu gündeme getiriyor. Şaka ile karışık, bazen ciddi. Benim nasıl böyle bir insanla birlikte olduğumu ve ona da muhtemelen bulaştırdığımı ima ediyor. Başka bir kadınla birlikte olmak istesem de olamam gibi şeyler söylüyor. Sonrasında da üzerime geldiğini söyleyince, ben sana bulaştırmış olsaydım sen benim üzerime daha fazla gelirdin diyip üste çıkıyor. Kendimi çok kötü hissediyorum. O kadar yalnız hissediyorum ki.

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Suçlu ve Kirli Hissetme

merhaba cok geçmiş olsun.. konuşmak istersen seve seve dinlerim

Durum
    Gunes15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

bende kolposkopi sonucum cin1 lsil gelmişti 6 ay boyunca ahcc ve 3 ay da deflagyn kullandım gecen hafta smear verdim temiz geldi sonuç büyük ihtimalle cin1 gerilemiş hpv testimi de yaptırırm yakın zamanda şimdilik deflagyn bitti ahcc kullanmaya devam ediyorum.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Gunes15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kolposkopi sonucum cin1 lsil gelmişti 6 ay boyunca ahcc ve 3 ay da deflagyn kullandım gecen hafta smear verdim temiz geldi sonuç büyük ihtimalle cin1 gerilemiş hpv testimi de yaptırırm yakın zamanda şimdilik deflagyn bitti ahcc kullanmaya devam ediyorum.
    Merhaba, HPV test sonucunuz çıktı mı?

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba oral hpv tip 16 pozitif çıktı sonucum. Ben ne yapacagım bilmiyorum. Lütfen yol gösterin bana

Durum
    Tecrübeli Üye

Henüz yaptirmadim ama kapsulleri kullanmaya devam ediyorum cin1 gerilemiş ama bu bile bisey benim icin cocuk sahibi olabilirm hpv cocuk yapmaya engel degil

Durum
    Tecrübeli Üye

Sadece oral hpv testi mi 16 genital test temiz mi geldi ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Henüz yaptirmadim ama kapsulleri kullanmaya devam ediyorum cin1 gerilemiş ama bu bile bisey benim icin cocuk sahibi olabilirm hpv cocuk yapmaya engel degil
    şunu da belirteyim ki yanlış anlaşılmalara yer vermeyeyim ben kimseye ilaç önermiyorum şunu yaparsanız yüzde yüz iyileşirsiniz ya da bunu yapmazsanız asla iyileşmezsiniz diyemem. Ben sadece burada yazılan şeylerden kendime yol haritası çizdim ahcc leri aldım deflagynı burda öğrendim denedim kullandım sigarayı bıraktım spor yaptım zayıfladım her gun yeşil çay içtim 2 bardak kadar. şeker yemedim karbonhidrat almadım düzenli uyudum şu an da büyük ihtimalle hpv duruyordur ya da geçmiş de olabilir bilmiyorum henüz test vermedim ama 2 senedir evliyiz geçmiş de olabilir. En önemlisi hiç karamsarlığa kapılmadım hep motiveydim hpv yokmuş gibi yaşadım. Kendimi ve burada olan kişileri de hep şanslı hissettim çünkü düzenli kontrole gittiğimiz sürece serviks kanserine yakalanmayacağız dışarda daha hiç tarama yaptırmamış yaptırmayı bile düşünmeyen bir sürü insan var ben mesela öğrendiğimde çoğu arkadışımı uyardım ketem e gidin tarama yaptırın diye birçoğu beni ciddiye almadı. Herkes kendinin doktorudur herkese sağlıklı bol huzurlu günler dilerim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Geçmiş olsun @güneş, sevindim

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sadece oral hpv testi mi 16 genital test temiz mi geldi ?
    Şimdilik sadece oral tip 16.daha önce araştırmada vajinal hpv yapılmıştı fakat negatif çıkmıştı. Şimdi mavi labdan yeniden oral hpv testi isteyeceğim.