Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağışıklık Yükseltmek ve doktor randevusu

Durum
    Turuncurobin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bağışıklık Yükseltmek ve doktor randevusu

Merhaba herkese, HPV olduğumu öğreneli neredeyse 1 ay oluyor. Doktor arayışım sonunda Arya'nın da bahsettiği bir doktor olan Tolga Taşçı'ya gittim. Kendisi HPV konusunda oldukça rahat davrandı. Kendisine herhangi bir takviye ve AHCC'yi sorduğumda hiç gerek olmadığını, araştırmaların yetersiz olduğunu ve kullanmamı önermediğini söyledi. Ben yine de dün karar verdim ve AHCC siparişini verdim. Onun dışında bende herhangi bir siğil yok, muayenede gözlemlenmedi yani. Kolposkopi için de ismimi yazdırdım Tolga Bey'den haber bekliyorum. Bu süreçte de özellikle bir süredir neredeyse günde bir pakete yakın içtiğim sigarayı bıraktım. Her içmek istediğimde kendime bu virüsü vücudumdan ne kadar hızlı atmak istediğimi hatırlatıyorum. Daha iyi beslenmeye başladım. Tabii her şey adım adım. Annem ve babam doktor, bu durumu onlarla da paylaştım ve herkes bunun önemsenmeyecek kadar küçük bir şey olduğundan bahsediyor. Önceki kadın doğumcum da aynı tepkiyi vermişti. Ben bu kadar soğuk kanlı olamıyorum tabi. Bu süreçte ne yapabilirsem yapmak istiyorum. Sizler AHCC dışında nasıl takviyeler kullandınız? Ve başka hangi alışkanlıklarınızı değiştirip, yeni neler eklediniz hayatınıza?

Durum
    Aycha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Bağışıklık Yükseltmek ve doktor randevusu

Merhaba,
    Geçmiş olsun.
    Ben de, Dr. Tolga Bey'e gitmeyi düşünüyorum. İlgisi, alakası, muayeneye ayırdığı süre hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca kolposkopi niçin muayene olunan gün yapılamadı genellikle kolposkopi için kaç gün sonrasına randevu ayarlanabiliyormuş?

Bağışıklık güçlendirmek için d vitamininiz düşükse d vitamini tableti veya damlası alabilirsiniz ayrıca haftanın bir kaç günü c vitamini, imuneks 10 mg ve selenyum hapı kullanıyorum. Anne, babanız doktor olduğu için sizi daha doğru yönlendirirler.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Aycha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Geçmiş olsun.
    Ben de, Dr. Tolga Bey'e gitmeyi düşünüyorum. İlgisi, alakası, muayeneye ayırdığı süre hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca kolposkopi niçin muayene olunan gün yapılamadı genellikle kolposkopi için kaç gün sonrasına randevu ayarlanabiliyormuş?

Bağışıklık güçlendirmek için d vitamininiz düşükse d vitamini tableti veya damlası alabilirsiniz ayrıca haftanın bir kaç günü c vitamini, imuneks 10 mg ve selenyum hapı kullanıyorum. Anne, babanız doktor olduğu için sizi daha doğru yönlendirirler.
    Tolga Bey'e bir kez gittim. Gayet ilgili ve güler yüzlüydü. Çok vaka gördüğü için biraz umursamıyor gibi gelebilir belki ama öyle değil. Muayeneden sonra da kolposkopi yapılabilirdi belki ama ben annemle gitmek istedim o yüzden tekrardan kolposkopi randevusu aldım.

Durum
    Aycha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Turuncurobin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga Bey'e bir kez gittim. Gayet ilgili ve güler yüzlüydü. Çok vaka gördüğü için biraz umursamıyor gibi gelebilir belki ama öyle değil. Muayeneden sonra da kolposkopi yapılabilirdi belki ama ben annemle gitmek istedim o yüzden tekrardan kolposkopi randevusu aldım.
    Muayenenizde, rahim ağzında bir lezyona rastlandı mı yoksa kontrol amaçlı mı kolposkopi yapılacak?
    Kolposkopi esnasında anestezi uygulanacak mı, işlem muayene odasında mı yoksa ameliyathanede mi yapılacak ayrıca fiyat bilgisi aldınız mı?
    Güzel haberler alın ve bir an evvel virüs vücudunuzdan kalıcı olarak çıksın, gitsin inşallah.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Turuncurobin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolposkopi yüksek riskli tipte yapılır diye bikiyorum sizin tipiniz neydi acaba

Durum
    Yeni Üye

Merhaba alıntılayarak yazmak istedim ama sanırım bir problem var. Böyle vereyim cevabı, hiçbir lezyon göremedi. Ne vajina dışı ne de içinde siğil olmadığını söyledi. Kolposkopi için ise türüne bakmamız lazım dedi. Çünkü türünü bilmiyorum, tipleme yapılmadı. Muayenehanede acısız bir işlem olduğunu ve kısa sürdüğünü söyledi. Sanırım 2-3bin tl gibi de bir fiyatı var, inanın tam olarak hatırlayamıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Aycha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayenenizde, rahim ağzında bir lezyona rastlandı mı yoksa kontrol amaçlı mı kolposkopi yapılacak?
    Kolposkopi esnasında anestezi uygulanacak mı, işlem muayene odasında mı yoksa ameliyathanede mi yapılacak ayrıca fiyat bilgisi aldınız mı?
    Güzel haberler alın ve bir an evvel virüs vücudunuzdan kalıcı olarak çıksın, gitsin inşallah.
    hiçbir lezyon göremedi. Ne vajina dışı ne de içinde siğil olmadığını söyledi. Kolposkopi için ise türüne bakmamız lazım dedi. Çünkü türünü bilmiyorum, tipleme yapılmadı. Muayenehanede acısız bir işlem olduğunu ve kısa sürdüğünü söyledi. Sanırım 2-3bin tl gibi de bir fiyatı var, inanın tam olarak hatırlayamıyorum. Umarım yakın zamanda atarız

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolposkopi yüksek riskli tipte yapılır diye bikiyorum sizin tipiniz neydi acaba
    Tiplendirme testi yapılmadı maalesef. Ama sanırım yüksek riskli tiplere bakıldı ve pozitif çıktı. Kolposkopiyi de bir öğrenelim istedi doktor. İnanın bilmiyorum.

Durum
    Yaassemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oncelikle gecmis olsun bende de lezyon yok ne icerde nede disinda yeni ildugumuz icin kolposkopoye gerek yok bence bu kadar telasa kapilmayin eninde sonunda atlatacagimiz bir olay kafata takmamak gerek

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kolposkopi için lezyon olmasına gerek yok arkadaşlar. Hatta yüksek riskli tipler çoğunlukla siğil vb lezyonlara sebep olmaz, olsa da çok nadir ve seyrektir veya yanında bir de siğil yapan tipe sahipsinizdir. Fakat yüksek riskli tiplerden taşıyorsanız durumunuz CIN seviyelerine kadar ilerlemiş olabilir. Eğer yüksek riskli tıp taşıyorsanız mevcut durumu görebilmeniz ve ona göre tedavi olabilmeniz için smear testine güvenmeyip kolposkopi yaptırmanız şarttır.