Merhabala arkadaşlar ilk olarak sürecimi sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 2 ay vajina ile makat arasındaki bölgede 3-4 adet iç ve dış dudak arasında 1 adet kabartı farkettim siğil olduğunu düşünüp dermatoloğa başvurdum. Bu süreçte akıntım olduğu için bir kısmını dermatoloj görmedi sanırım ama kriyo uygulandı. İki hafya sonra kontrole gel dedi. İki hafta sonunda burdan okuduklarımla jinekoloji ye gittim. Smear alındı ve elektrokoter uygulayalım dedi kabul ettim.bı süreçte akıntım manyar kaynaklı olduğunu düşündüm eski sağlık çalışanıyım ve flucan kullandım mantar akıntım geçti ama ayna ile baktığımda vajina girişimde beyaz ve şeffaf arası görüntü vardı doktor akıntın var dedi trivag ovül kullandım. Ve bir hafta sonra koter uygulaması için gittim. Fakat koter uygulaması yaparken doktor uyuşmasını beklemeden işleme başladığı için çok fazla canım yandı ve ben işlemi reddettim sadece bir adet siğili yakabilmişti. Tabi bu süreçte benim siğiller irili ufaklı en az 10 tane vardır. Öyle olunca aynı hafta dermatolojiye gittim ve kriyo işlemi tekrar uygulandı. Smear sonucum da da bir şey çıkmadı yani yüksek riskli hpv bakılmış negatif gelmiş yani bendeki düşük riskli olanlardan ama tipleme yapılmadı. Kriyo sonrası 3 bilemediniz 4 siğilim düştü fakat bu süreçte küçül siğillerim büyüdü ve tüy alımına bağlı arttı. Daha çok yeniyim ama en büyük tavsiyem gerek olmadıkça almamanız veya kısatlamanız hele jilet hiç uygulamayın. Bende forumda merve ve arya nın paylaştıklarını çok sık okuyordum. Merve nin paylaştıkları ve yakın arkadaşımın tecrübesi ile verrutol uygulama kararı aldım. 4-5 gün merve nin söylediği gibi uyguladım ve siğillerimin yüzde 80 i böyle gitti arkadaşlar. Ve verrutol sonrası henüz yeni siğilim yok sadece 3 tane belli olan kaldı onun dışında bir kaç pütürler var ama kıl kökü mü siğil mi emin değilim. Bugün akıntım devam ettiği için tekrar başka bir kadın doğumcuyq gittim acaba içerde de siğil var ondan mı oluyor diye. Sadece spekulum takıp baktı yok akıntın yok yani normal her insanda olan gibi dedi. Ama bu yeterli bir işlem mi bilmiyorum görüşlerinizi merak ediyorum. Ayrıca birazdan da dermatoloji randevum var şuan onu bekliyorum. Umarım biran önce hepimiz bundan kurtuluruz. He bir de bu süreçte düzenli omega3, dvit ve çinko içeren multivitamin ve propolis tüketiyorum. Cinsel ilişkiye zaten küstüm bir süre de düşünmüyorum. Moralim çok kötüydü son 20 gündür azaldığını görünce düzeldi. İstediği kadar çıksın arkadaşlar bence moralimizi yüksek tutarsak ve sağlıklı düzenli bir hayat sürersek hepimiz bir gün kurtulacağız. Bu forum için hepinize çok teşekkür ederim bu süreçte çok faydalı oldu bana en son dayanamadım ve kayıt oldum