Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi 30 yas siniri

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Kolposkopi 30 yas siniri

Ankarada olan kadin arkadaslarim icin bilgilendirme 📍
    Buraya da yazdigim gibi kolposkopi icin etlik zubeyde hanim kadin hast. Hastanesine gidicektim. Fakat yogunluk ve korkudan gitmedim gidemedim.
    Bugun icin Dr. Sami Ulus (eski turguz ozal hastanesi) bestepe yerleskesine gittim. Normalde kolposkopi icin 15 gun sonraya randevu verilirken yarim saat icinde kendimi kolposkopi odasinda buldum. Ustelik polikinlik doktoru kendi istegi uzerine bizzat kendisi yapti ve gercekten cok ilgililerdi. Hemsiresinden doktoruna kadar....
    Bi de orasi eski ozel hastane oldugu icin cihazlari hep yeniymis. Duymussunuzdur Fetö davasindan dolayi devlete gecti.
    Kolposkopide 2 biopsi aldi doktor. 15 gune sonuclar cikarmis. 30 yas siniri da yok. Ustelik cok yogun da degiller 3 kelime soyleyip yollamiyolar..Gonul rahatligiyla gidebilirsiniz.🙂

Durum
    Gleen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benide doktorum zeynep kamile yolladı ama korkudan gidemedim hala, hem deli gibide kalabalıktır orası simdi bana sıra gelene kadar :/ dediğin yer bana yakınsa oraya gitmek isterim bu arada biyopsi de canın acıdı mi? ya bana da yaparlarsa düşüp bayılırım heralde

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Gleen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benide doktorum zeynep kamile yolladı ama korkudan gidemedim hala, hem deli gibide kalabalıktır orası simdi bana sıra gelene kadar :/ dediğin yer bana yakınsa oraya gitmek isterim bu arada biyopsi de canın acıdı mi? ya bana da yaparlarsa düşüp bayılırım heralde
    Oralar direkt kadin dogum oldugu icin sanirim cok yogun. Bide beni etlik zubeydeden korkuttular. Bi arkadasimn arkadasi kist aldirmak icin gitmis kizin bagirsagini delmisler operasyon sirasinda ve 7 sene cocugu olmamis... kalabaliktan bazen naptiklarini bilmiyolar bide ilgilenmiyolar ben daha afedersin ustumu giyinmeden iceri baska hasta aliyolardi. Benim ne sorunum var hepsini dinliyodu.bi dur da cikiyim yani dimi....
    Bestepedeki ankaraydan cikip konya yolu kavsagina dogru dumduz git yokustan cik ilerde solda gorursun🙂Doktor polikinlik doktoru olmasina ragmen kolposkopimi ustlendi sirf bunu yapan doktor ameliyatta diye. Bide bu saatte yapmazlar falan dedi ordaki hemsireler, doktorda ben gerek goruyosam yapmak zorundayiz dedi israrla,beni kendi goturdu operasyon yerine kendisi kaydimi acti falan.hakkini odeyemem hala boyle doktorlar neyse ki var dedirtti ki cok doktor gezmis biriyim.....
    Kolposkopik biopside biraz canim acidi ama dayanilmicak gibi degil gercekten ordan parcayi aldi ama bi de koteri de calistirdi.ben anlamadim neden koter calistirdigini. Sonra dumanlar cikti koter biraz yakti 🙂Acaba koterle cevresini yakip mi kesiyolar o parcayi tam bilmiyorum. Bu arada saat 11 yonunde ve saat 5 yonunde 2 parca aldilar nedenini sonuclarim cikinca ogrenicem 😔

Durum
    minikhpvli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi soyle bi sorum var arkadaslar hatta kizlar 🙋
    Ankda yasiyorum ve gecen bi egitim arastirma hastanesine kolposkopi randevusu almak icin gittim. Ordaki randevu veren kadin da yasin kac dedi 25 dedim. 30 yas ustune kolposkopi yapiliyo altina yapilmiyo diye biliyorum ben dedi. Neden ki dedim. Zaten biz burda bakmiyoruz KETEMe gonderiyoruz biopsiyi dedi. Bende allah allah oyle bi sart mi var 30 yasin oncesinde insanlar hasta olamaz diye bi kaide mi var dedim. Kadin da blmiyorum geldigin gun yine sorarsin dedi..
    Neyse sorum su ki eger 30yas siniri varsa bana kolposkopi yapmicaklar mi?
    Hadi yaptilar diyelim bunu sgk karsilamicak mi?
    Devlet hastanelerinde yada egitim arastirmada bunu yapan 30 yas alti kizlar varsa bi bilgilendirseniz cok sevinirim😊
    Ben 20 yaşındayım zeynep kamile gittim doktor hemen kolposkopi icin randevu aldirtri 26sinda kolposkopi yaptirticam

Bu Konu için Etiketler