Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leep için ideal zaman

Durum
    Cemre13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Leep için ideal zaman

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Henüz sonuçlarım çıkmadı ama leep gerekmesi halinde kendimi organize etmek için kafamdaki soru işaretlerini gidermek istiyorum.

Eğer yarın iyi olmayan haberler alırsam cuma günü operasyon için hemen randevu oluşturmayı planlıyorum ama,

1. Leep'ten sonra kaç gün istirahat etmek gerekiyor ya da gerekiyor mu bunu anlayamadım. Her yerde farklı bir bilgi var. Ben cuma leep olursam haftaya kaç gün işe gitmemem gerekiyor?
    2. Cuma gününden on gün sonra regl olacağım. Regle bu kadar yakınken leep yaptırmak doğru mu?
    3. Cın3 gelse bile operasyonu bayram sonrasına ertelemek sıkıntı yaratır mı?
    4. Eğer bu hafta leep yaptırırsam bayramda ailemin yanında olacağımı düşündüğümde hastaneye gitmemi gerektirecek bir sıkıntı ile karşılaşma olasılığım var mı?
    Bazı kullanıcıların regl döneminde aşırı kanaması olduğunu okudum. Bayram da tam benim reglime denk geliyor. Bu kanamalar müdahale gerektiren kanamalar mı?

Cevaplarınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Leep için ideal zaman

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben leep yaptırmadım yaptıranların da deneyimlerini sitede okuyabilirsin ama şunu eklemek isterim, böyle operasyonlarda sadece senin değil hastanenin uygunluğuna da bakılıyor. Ameliyathane ortamında yapıldığı için oranın müsaitliği, doktorun müsaitliği ve bu dönem covid testi yaptırıp gelmeni istiyorlar. Özel sağlık sigortası ile işlemi karşılayacaksan önden provizyon onayı bekliyorsun vs planladığından ileri sarkabilir.

Bir de bence bunları düşünerek zihnini meşgul etme, stresten başka bir şey getirmez sana. Tüm sorularını sonuçlarını açıklarken doktoruna sorman ve bu planları onunla yapman en doğrusu olur.

Fakat maalesef ben de olası bir leep için çok araştırmıştım ve ben olsam doktorum aksini önermediği sürece şöyle ilerlerdim:

1. Kimisi hemen ayaklanıyor fakat bildiğim kadarıyla 15 gün kadar dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca ağrı ve kanama olabileceği için haftasonuna doğru mümkünse Cuma günü yaptırır haftasonunu da pasif geçirerek dinlenirdim. İmkanın varsa zaten rapor da alırsın.

2. Yine kanama olabileceği için reglin bittikten sonra olursan daha iyi olabilir. Ben kolposkopiyi doktor regl sonrası önermesine rağmen reglime yakın olmuştum biraz sanki regl düzenimi bozdu o dönem.

3. Bayram sonrası çok geç olmaz gibi, sonuçta kansere çevirmesi bile seneler alıyor ama bu konuda sadece ve sadece doktorun önerisini dikkate almalısın.

4. Büyük küçük her türlü operasyon sonrası böyle ihtimaller var.

Yeniden çok geçmiş olsun. Umarım güzel sonuçlar alırsın

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sorularına cevap vereyim için rahatlasın ama sadece cin3 isen kesin leep yaparlar. cin2 isen; bazı doktor leep yapmaz izler durumu, bazısı yapar. Tabi hpv tipine göre de değişir, en çok kanser yapan tip bulunuyorsa ve cin2 isen o zaman yine leep yapmak isteyen doktorlar olur normaldir.

1. Ben şahsen operasyonu olduktan 1 gün sonra ayaklanmıştım. Hatta o günde ayaktaydım ara ara, mutfakta dolaştım oturdum, 2 kız arkadaşımla beraberdim, onlarda kaldım ama 1 gün yattım sadece.

2. Bu kısmı doktora sorabilirsin aslında, en dogru bilgiyi o verir. Ama leep sonrası benim 1 kez kanamam oldu. Böyle bir takım parçalar düşüyor gibi oldu, çok korkmuştum ertesi sabah doktora gittim ''gazlı bez'' yerleştirdi ve sanırım 6 saat sonra gazlı bezi cıkardım, bir daha kanamam olmadı. O kanama ihtimaline karşı doktorun çok uzakta olmasın, yani hastaneye kısa sürede gidip gelebil...

3. Sorun olmaz. Ben de çok ilginç bir şekilde bayram öncesinde öğrenmiştim ve doktor bayramdan sonra yapalım demişti Hemen pat diye ilerleyen bir süreç değil 3-5 günde rahat ol.

4. Evet, kanamam olabilir sonrasında. Bende 1 hafta hiç kanama olmadı sonrasında kanama oldu. Bu sebeple bayramdan önce degil, sonra git ki doktoruna ulasabilir ol.

Bu kanamalar, doktorun gazlı bez tarzı bir şey koymasını gerektiren kanamalar olabilir, ben de 1 kez oldu yani tekti ve çok kan geldi diye düsünüyorum.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorularına cevap vereyim için rahatlasın ama sadece cin3 isen kesin leep yaparlar. cin2 isen; bazı doktor leep yapmaz izler durumu, bazısı yapar. Tabi hpv tipine göre de değişir, en çok kanser yapan tip bulunuyorsa ve cin2 isen o zaman yine leep yapmak isteyen doktorlar olur normaldir.

1. Ben şahsen operasyonu olduktan 1 gün sonra ayaklanmıştım. Hatta o günde ayaktaydım ara ara, mutfakta dolaştım oturdum, 2 kız arkadaşımla beraberdim, onlarda kaldım ama 1 gün yattım sadece.

2. Bu kısmı doktora sorabilirsin aslında, en dogru bilgiyi o verir. Ama leep sonrası benim 1 kez kanamam oldu. Böyle bir takım parçalar düşüyor gibi oldu, çok korkmuştum ertesi sabah doktora gittim ''gazlı bez'' yerleştirdi ve sanırım 6 saat sonra gazlı bezi cıkardım, bir daha kanamam olmadı. O kanama ihtimaline karşı doktorun çok uzakta olmasın, yani hastaneye kısa sürede gidip gelebil...

3. Sorun olmaz. Ben de çok ilginç bir şekilde bayram öncesinde öğrenmiştim ve doktor bayramdan sonra yapalım demişti Hemen pat diye ilerleyen bir süreç değil 3-5 günde rahat ol.

4. Evet, kanamam olabilir sonrasında. Bende 1 hafta hiç kanama olmadı sonrasında kanama oldu. Bu sebeple bayramdan önce degil, sonra git ki doktoruna ulasabilir ol.

Bu kanamalar, doktorun gazlı bez tarzı bir şey koymasını gerektiren kanamalar olabilir, ben de 1 kez oldu yani tekti ve çok kan geldi diye düsünüyorum.
    Merhaba,
    Bu forumda smear'i temiz çıkıp biyopsiden CIN3 alan kaçıncı kişiyim bilmiyorum. Doktorum regl öncesi on günün yeterli olacağını söyledi. Açıkçası bu stresi daha fazla kaldıramayağım için yarın için ayarladım operasyonu. Umarım sorunsuz şekilde geçer ve ben de sizler gibi kurtulurum bu illetten.
    Bana şans dileyin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Cemre13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bu forumda smear'i temiz çıkıp biyopsiden CIN3 alan kaçıncı kişiyim bilmiyorum. Doktorum regl öncesi on günün yeterli olacağını söyledi. Açıkçası bu stresi daha fazla kaldıramayağım için yarın için ayarladım operasyonu. Umarım sorunsuz şekilde geçer ve ben de sizler gibi kurtulurum bu illetten.
    Bana şans dileyin
    Şans diliyorum, korkma her şey geçecek ve çok güzel olacak. Bu süreç böyle ama kalıcı değil. Hiçbirimize kaldıramayacagımız bir yük verilmiyor. Bol bol yat dinlen vaktin varsa, yoksa da kanaman olursa endişelenme, doktorun cep numarasını al, bir şey olursa yaz ve direkt hastaneye git.

Durum
    Yeni Üye

Arya, süreç içerisindeki desteklerin için çok teşekkür ediyorum. Her mesaja cevap verdin ilgilendin gerçekten çok teşekkür ederim. Taburcu oldum her şey yolunda.
    En ufak bir soru sormak isteyen, ayrıntı isteyen herkes için de benim mesaj kutum hep açık. Bir şey sormak, herhangi bir konuda bilgi almak isteyen olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Yalnız değilsiniz