Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral HPV Şüphesi (Ağızda HPV)

Durum
    overthinker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oral HPV Şüphesi (Ağızda HPV)

Merhaba arkadaşlar. Genital bölgemde 1 yıl kadar önce HPV16 çıkmıştı. Yediklerime dikkat etmeye ve spora başladım. Ancak geçen haftalarda dudağımın içinde beyaz, toplu iğne başı kadar minik bir çıkıntı gördüm. Bu kabartı önce şişip büyüdü ve içi şeffaf gibi görünüyordu. Daha sonra propolisli sprey kullandım ve ağız hijyenime dikkat ettim. Ağzımdaki lezyon o dönem geçer gibi oldu ucu kayboldu ancak içinde sertlik hala duruyor gibiydi. Sonra bir hafta yediklerime dikkat etmedim ve sigara içtim. Aynı yerde aynı şekilde yeniden o beyaz nokta oluştu. Aradan biraz geçti şimdi yanaklarımın içinde birkaç yerde daha çıktığını gördüm. Yine bağışıklığımı yükseltmeye çalışıyorum ve ağız hijyenime dikkat ediyorum. Ancak ağzımdaki şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum. İlk lezyon görüldüğünde doktora gittim ve oral HPV testi yaptırdım. Doktor görüntünün benzemediğini söyledi. Sonucum da negatif geldi. Ancak testi 3 değil tek çubukla aldı ve çok kısa sürede örnek topladı. Ayrıca forumu karıştırdığımda benim lezyonumun neredeyse aynısı görüntüde fotoğraflar yüklendiğini gördüm. Acaba test sonucu yanılma payından dolayı mı negatif çıktı? Buradan lezyon görüntüsünü benimkine benzettiğim kişilere de yazdım ancak genelde eski tarihlerde girmişler ve mesajlarına bakmıyorlar. Oral HPV ile ilgili geçmişi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. En azından kendilerindeki lezyonun fotoğrafını yükleseler oradan kıyaslamaya çalışabilirim. Tedavi sürecini de net öğrenemedim o konuda da sorularım var. Forumda son dönemlerde aktif kişilerden yardım rica ediyorum. Son zamanlarda oral HPV yaşayanlar için de bu başlık yardımlaşma amaçlı kullanılabilir, güncel bilgilere ve deneyimlere buradan ulaşılabilir. Hayatıma adapte olmakta güçlük çekiyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Oral HPV Şüphesi (Ağızda HPV)

Alıntı overthinker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Genital bölgemde 1 yıl kadar önce HPV16 çıkmıştı. Yediklerime dikkat etmeye ve spora başladım. Ancak geçen haftalarda dudağımın içinde beyaz, toplu iğne başı kadar minik bir çıkıntı gördüm. Bu kabartı önce şişip büyüdü ve içi şeffaf gibi görünüyordu. Daha sonra propolisli sprey kullandım ve ağız hijyenime dikkat ettim. Ağzımdaki lezyon o dönem geçer gibi oldu ucu kayboldu ancak içinde sertlik hala duruyor gibiydi. Sonra bir hafta yediklerime dikkat etmedim ve sigara içtim. Aynı yerde aynı şekilde yeniden o beyaz nokta oluştu. Aradan biraz geçti şimdi yanaklarımın içinde birkaç yerde daha çıktığını gördüm. Yine bağışıklığımı yükseltmeye çalışıyorum ve ağız hijyenime dikkat ediyorum. Ancak ağzımdaki şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum. İlk lezyon görüldüğünde doktora gittim ve oral HPV testi yaptırdım. Doktor görüntünün benzemediğini söyledi. Sonucum da negatif geldi. Ancak testi 3 değil tek çubukla aldı ve çok kısa sürede örnek topladı. Ayrıca forumu karıştırdığımda benim lezyonumun neredeyse aynısı görüntüde fotoğraflar yüklendiğini gördüm. Acaba test sonucu yanılma payından dolayı mı negatif çıktı? Buradan lezyon görüntüsünü benimkine benzettiğim kişilere de yazdım ancak genelde eski tarihlerde girmişler ve mesajlarına bakmıyorlar. Oral HPV ile ilgili geçmişi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. En azından kendilerindeki lezyonun fotoğrafını yükleseler oradan kıyaslamaya çalışabilirim. Tedavi sürecini de net öğrenemedim o konuda da sorularım var. Forumda son dönemlerde aktif kişilerden yardım rica ediyorum. Son zamanlarda oral HPV yaşayanlar için de bu başlık yardımlaşma amaçlı kullanılabilir, güncel bilgilere ve deneyimlere buradan ulaşılabilir. Hayatıma adapte olmakta güçlük çekiyorum.

Test yapılmış negatif çıkmış.
    Doktor bakmış negatif düşünmüş.
    Bunun üstüne ancak 1 veya 2 doktora daha görünüp belki 1 test daha yaptırırsan bence kesinleşirsin.

Durum
    Tecrübeli Üye

İnternette güzel yorumları bulunan ve kendi muayenehanesi olan bir dermatologtan randevu aldım. Bir de ona göstermek istiyorum. Genelde doktorlar bu konuyla ilgili bilgi sahibi değil o nedenle bakıp HPV veya HPV değil demelerine güvenemedim. HPV 16 olduğumu söylediğimde riskli tip değildi o sanırım diyen KBB'ci ile bile karşılaştım. Test yaptırmak veya muayene olmak da çok maliyetli geliyor. 1500 TL ücret istemişlerdi oral HPV testine. Şimdiki bulduğum doktorun da muayene ücreti 600 TL. AHCC ücretleri desen ayrı bir dert ve şimdi tiroidimde gariplikler çıktı o ilacı da bıraktım. Bu çile ne zaman bitecek veya bitecek mi bilmiyorum ve gerçekten yoruldum. Ankara'da güvenilir ve bilgi sahibi doktor tanıdıkları olanlar lütfen iletişime geçelim.

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de aynı sıkıntıları çekiyorum 1 yıldır. Kaç kez KBB ye gitmeme rağmen bi çözüm bulamadım. Geçmeyen boğaz ağrısı ve ağız yaralarım var. Doktora gidince sorarmısın oral Hpv ağızda ağrı ve yara yapar mı? Ben çok zor durumdayım her şeyi denedim geçmiyor. Doktor stresten diyor bişey yok diyor ama çok ağrılarım olmaya başladı napıcam bilmiyorum sürekli boğaz enfeksiyonu geçiriyorum. Artık enseme boynuma kollarıma yayılmaya başladı ağrı. Allah yardımcımız olsun..

Durum
    Tecrübeli Üye

Selam kızıl mavi. Daha önce internette yaptığım araştırmalarda ağrı yapmadığını ve yerinden oynamayan sabit lezyonlar olduğunu okumuştum. Bu hafta kan verdim vücudumda düşük çıkan bazi vitamin değerlerim oldu onlara yönelik destekleyici haplar ve balık yağı aldım. Belki vücudumdaki vitamin eksikliklerinden dolayı ağzımda bir şeyler çıkmıştır diye, sana da tavsiye ederim. Bir de bir şeyler yedikten hemen sonra dişlerimi fırçalamaya ve Eğriçayır'ın alkolde çözünen propolis spreyini sıkmaya özen gösteriyorum. Tabii yediklerime dikkat ediyorum ve çay/kahve yerine yeşil çay tüketmeye çalışıyorum. Ağzımdaki şeylerin bazıları kaybolur gibi oldu yine. Sendeki aft olabilir mi o ağrılı ve beyaz oluyor çünkü. Bir de gerçekten psikolojik olarak da kendi kendimizi çok etkiliyoruz panik olduğum dönemlerde daha fazla çıkıyor sanki.

Durum
    Tecrübeli Üye

Pardon Eğriçayır'ın propolisini günde 20 damla olarak kullanıyorum ama Beeo'nun boğaz spreyini kullanıyorum karıştırmışım yazarken.

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Herkese merhaba. Yeni üye oldum kafamda deli sorular. Siteyi çözemedim de. Yardımcı olabilir misiniz. Şüpheli ilişkiden sonra candida mantarı oldum akıntı kaşıntı yanma. Tedavi oldum kaşıntı yanma geçti ama akıntı devam ediyor. Ve Boğaz ağrısı dilimin üstü beyaz tüylerle kaplandı sanki. Dilimde yaralar sızşamalar. Boynumda lemf şişmesi çenemin altında mercimek boyutunda bişiler. Hpv pcr testi yapıldı kadın doğumcu tarafından negatif çıktı ama akıntım var hala. Bu teste güvenebilir miyim. Ağız için de ayrı test mi yapılmalı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Delicezeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Yeni üye oldum kafamda deli sorular. Siteyi çözemedim de. Yardımcı olabilir misiniz. Şüpheli ilişkiden sonra candida mantarı oldum akıntı kaşıntı yanma. Tedavi oldum kaşıntı yanma geçti ama akıntı devam ediyor. Ve Boğaz ağrısı dilimin üstü beyaz tüylerle kaplandı sanki. Dilimde yaralar sızşamalar. Boynumda lemf şişmesi çenemin altında mercimek boyutunda bişiler. Hpv pcr testi yapıldı kadın doğumcu tarafından negatif çıktı ama akıntım var hala. Bu teste güvenebilir miyim. Ağız için de ayrı test mi yapılmalı
    Evet bir kbb doktoruna gidin, bogazınızdan sürüntü alsın yani şüphenizi gidip anlatabilirsiniz, doktor ona yönelik bakar. İçiniz rahat degilse test istiyorum diyin.

Durum
    Cemre13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı overthinker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternette güzel yorumları bulunan ve kendi muayenehanesi olan bir dermatologtan randevu aldım. Bir de ona göstermek istiyorum. Genelde doktorlar bu konuyla ilgili bilgi sahibi değil o nedenle bakıp HPV veya HPV değil demelerine güvenemedim. HPV 16 olduğumu söylediğimde riskli tip değildi o sanırım diyen KBB'ci ile bile karşılaştım. Test yaptırmak veya muayene olmak da çok maliyetli geliyor. 1500 TL ücret istemişlerdi oral HPV testine. Şimdiki bulduğum doktorun da muayene ücreti 600 TL. AHCC ücretleri desen ayrı bir dert ve şimdi tiroidimde gariplikler çıktı o ilacı da bıraktım. Bu çile ne zaman bitecek veya bitecek mi bilmiyorum ve gerçekten yoruldum. Ankara'da güvenilir ve bilgi sahibi doktor tanıdıkları olanlar lütfen iletişime geçelim.
    Merhabalar, konuyla ilgili deneyimi olan bir kbb doktoru bulabildiniz mi acaba?

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba, bende de 1 yıldır aynı şeyler var. Aynı sorunları yaşıyorum. Doktora gittim stresten dediler ama Hpv olduğumdan beri bu sıkıntıları yaşıyorum geçmeyen bogaz agrım var, boynum ve çene altında bezeler var bende de dilim agzım yara oluyor, doktora gidersen bilgilendirir misin beni de? Belki sen tanı alabilirsin. Ağız için sürüntü testi alınıyor. İstanbulda mavi laboratuvarda yapıyor çoğu. Her yerde yapılmıyor çünkü. Benim yaşadığım yerde yok yapamadım. Sürecini paylaşırsan sevinirim..

Bu Konu için Etiketler