Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    21.Mart.2022
    Tecrbe Puan
    0

Oral HPV phesi (Azda HPV)

Merhaba arkadalar. Genital blgemde 1 yl kadar nce HPV16 kmt. Yediklerime dikkat etmeye ve spora baladm. Ancak geen haftalarda dudamn iinde beyaz, toplu ine ba kadar minik bir knt grdm. Bu kabart nce iip byd ve ii effaf gibi grnyordu. Daha sonra propolisli sprey kullandm ve az hijyenime dikkat ettim. Azmdaki lezyon o dnem geer gibi oldu ucu kayboldu ancak iinde sertlik hala duruyor gibiydi. Sonra bir hafta yediklerime dikkat etmedim ve sigara itim. Ayn yerde ayn ekilde yeniden o beyaz nokta olutu. Aradan biraz geti imdi yanaklarmn iinde birka yerde daha ktn grdm. Yine baklm ykseltmeye alyorum ve az hijyenime dikkat ediyorum. Ancak azmdaki eyin ne olduunu bilmek istiyorum. lk lezyon grldnde doktora gittim ve oral HPV testi yaptrdm. Doktor grntnn benzemediini syledi. Sonucum da negatif geldi. Ancak testi 3 deil tek ubukla ald ve ok ksa srede rnek toplad. Ayrca forumu kartrdmda benim lezyonumun neredeyse ayns grntde fotoraflar yklendiini grdm. Acaba test sonucu yanlma payndan dolay m negatif kt? Buradan lezyon grntsn benimkine benzettiim kiilere de yazdm ancak genelde eski tarihlerde girmiler ve mesajlarna bakmyorlar. Oral HPV ile ilgili gemii olan arkadalardan yardm bekliyorum. En azndan kendilerindeki lezyonun fotorafn ykleseler oradan kyaslamaya alabilirim. Tedavi srecini de net renemedim o konuda da sorularm var. Forumda son dnemlerde aktif kiilerden yardm rica ediyorum. Son zamanlarda oral HPV yaayanlar iin de bu balk yardmlama amal kullanlabilir, gncel bilgilere ve deneyimlere buradan ulalabilir. Hayatma adapte olmakta glk ekiyorum.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: Oral HPV phesi (Azda HPV)

Alnt overthinker Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba arkadalar. Genital blgemde 1 yl kadar nce HPV16 kmt. Yediklerime dikkat etmeye ve spora baladm. Ancak geen haftalarda dudamn iinde beyaz, toplu ine ba kadar minik bir knt grdm. Bu kabart nce iip byd ve ii effaf gibi grnyordu. Daha sonra propolisli sprey kullandm ve az hijyenime dikkat ettim. Azmdaki lezyon o dnem geer gibi oldu ucu kayboldu ancak iinde sertlik hala duruyor gibiydi. Sonra bir hafta yediklerime dikkat etmedim ve sigara itim. Ayn yerde ayn ekilde yeniden o beyaz nokta olutu. Aradan biraz geti imdi yanaklarmn iinde birka yerde daha ktn grdm. Yine baklm ykseltmeye alyorum ve az hijyenime dikkat ediyorum. Ancak azmdaki eyin ne olduunu bilmek istiyorum. lk lezyon grldnde doktora gittim ve oral HPV testi yaptrdm. Doktor grntnn benzemediini syledi. Sonucum da negatif geldi. Ancak testi 3 deil tek ubukla ald ve ok ksa srede rnek toplad. Ayrca forumu kartrdmda benim lezyonumun neredeyse ayns grntde fotoraflar yklendiini grdm. Acaba test sonucu yanlma payndan dolay m negatif kt? Buradan lezyon grntsn benimkine benzettiim kiilere de yazdm ancak genelde eski tarihlerde girmiler ve mesajlarna bakmyorlar. Oral HPV ile ilgili gemii olan arkadalardan yardm bekliyorum. En azndan kendilerindeki lezyonun fotorafn ykleseler oradan kyaslamaya alabilirim. Tedavi srecini de net renemedim o konuda da sorularm var. Forumda son dnemlerde aktif kiilerden yardm rica ediyorum. Son zamanlarda oral HPV yaayanlar iin de bu balk yardmlama amal kullanlabilir, gncel bilgilere ve deneyimlere buradan ulalabilir. Hayatma adapte olmakta glk ekiyorum.

Test yaplm negatif km.
    Doktor bakm negatif dnm.
    Bunun stne ancak 1 veya 2 doktora daha grnp belki 1 test daha yaptrrsan bence kesinleirsin.

Yeni ye
    yelik tarihi
    21.Mart.2022
    Tecrbe Puan
    0

nternette gzel yorumlar bulunan ve kendi muayenehanesi olan bir dermatologtan randevu aldm. Bir de ona gstermek istiyorum. Genelde doktorlar bu konuyla ilgili bilgi sahibi deil o nedenle bakp HPV veya HPV deil demelerine gvenemedim. HPV 16 olduumu sylediimde riskli tip deildi o sanrm diyen KBB'ci ile bile karlatm. Test yaptrmak veya muayene olmak da ok maliyetli geliyor. 1500 TL cret istemilerdi oral HPV testine. imdiki bulduum doktorun da muayene creti 600 TL. AHCC cretleri desen ayr bir dert ve imdi tiroidimde gariplikler kt o ilac da braktm. Bu ile ne zaman bitecek veya bitecek mi bilmiyorum ve gerekten yoruldum. Ankara'da gvenilir ve bilgi sahibi doktor tandklar olanlar ltfen iletiime geelim.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    21.ubat.2022
    Tecrbe Puan
    1

Ben de ayn skntlar ekiyorum 1 yldr. Ka kez KBB ye gitmeme ramen bi zm bulamadm. Gemeyen boaz ars ve az yaralarm var. Doktora gidince sorarmsn oral Hpv azda ar ve yara yapar m? Ben ok zor durumdaym her eyi denedim gemiyor. Doktor stresten diyor biey yok diyor ama ok arlarm olmaya balad napcam bilmiyorum srekli boaz enfeksiyonu geiriyorum. Artk enseme boynuma kollarma yaylmaya balad ar. Allah yardmcmz olsun..

Yeni ye
    yelik tarihi
    21.Mart.2022
    Tecrbe Puan
    0

Selam kzl mavi. Daha nce internette yaptm aratrmalarda ar yapmadn ve yerinden oynamayan sabit lezyonlar olduunu okumutum. Bu hafta kan verdim vcudumda dk kan bazi vitamin deerlerim oldu onlara ynelik destekleyici haplar ve balk ya aldm. Belki vcudumdaki vitamin eksikliklerinden dolay azmda bir eyler kmtr diye, sana da tavsiye ederim. Bir de bir eyler yedikten hemen sonra dilerimi fralamaya ve Eriayr'n alkolde znen propolis spreyini skmaya zen gsteriyorum. Tabii yediklerime dikkat ediyorum ve ay/kahve yerine yeil ay tketmeye alyorum. Azmdaki eylerin bazlar kaybolur gibi oldu yine. Sendeki aft olabilir mi o arl ve beyaz oluyor nk. Bir de gerekten psikolojik olarak da kendi kendimizi ok etkiliyoruz panik olduum dnemlerde daha fazla kyor sanki.

Yeni ye
    yelik tarihi
    21.Mart.2022
    Tecrbe Puan
    0

Pardon Eriayr'n propolisini gnde 20 damla olarak kullanyorum ama Beeo'nun boaz spreyini kullanyorum kartrmm yazarken.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    20.Nisan.2022
    Tecrbe Puan
    1

Herkese merhaba. Yeni ye oldum kafamda deli sorular. Siteyi zemedim de. Yardmc olabilir misiniz. pheli ilikiden sonra candida mantar oldum aknt kant yanma. Tedavi oldum kant yanma geti ama aknt devam ediyor. Ve Boaz ars dilimin st beyaz tylerle kapland sanki. Dilimde yaralar szamalar. Boynumda lemf imesi enemin altnda mercimek boyutunda biiler. Hpv pcr testi yapld kadn doumcu tarafndan negatif kt ama akntm var hala. Bu teste gvenebilir miyim. Az iin de ayr test mi yaplmal

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Delicezeytin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Herkese merhaba. Yeni ye oldum kafamda deli sorular. Siteyi zemedim de. Yardmc olabilir misiniz. pheli ilikiden sonra candida mantar oldum aknt kant yanma. Tedavi oldum kant yanma geti ama aknt devam ediyor. Ve Boaz ars dilimin st beyaz tylerle kapland sanki. Dilimde yaralar szamalar. Boynumda lemf imesi enemin altnda mercimek boyutunda biiler. Hpv pcr testi yapld kadn doumcu tarafndan negatif kt ama akntm var hala. Bu teste gvenebilir miyim. Az iin de ayr test mi yaplmal
    Evet bir kbb doktoruna gidin, bogaznzdan srnt alsn yani phenizi gidip anlatabilirsiniz, doktor ona ynelik bakar. iniz rahat degilse test istiyorum diyin.

Yeni ye
    yelik tarihi
    13.Nisan.2022
    Tecrbe Puan
    0

Alnt overthinker Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    nternette gzel yorumlar bulunan ve kendi muayenehanesi olan bir dermatologtan randevu aldm. Bir de ona gstermek istiyorum. Genelde doktorlar bu konuyla ilgili bilgi sahibi deil o nedenle bakp HPV veya HPV deil demelerine gvenemedim. HPV 16 olduumu sylediimde riskli tip deildi o sanrm diyen KBB'ci ile bile karlatm. Test yaptrmak veya muayene olmak da ok maliyetli geliyor. 1500 TL cret istemilerdi oral HPV testine. imdiki bulduum doktorun da muayene creti 600 TL. AHCC cretleri desen ayr bir dert ve imdi tiroidimde gariplikler kt o ilac da braktm. Bu ile ne zaman bitecek veya bitecek mi bilmiyorum ve gerekten yoruldum. Ankara'da gvenilir ve bilgi sahibi doktor tandklar olanlar ltfen iletiime geelim.
    Merhabalar, konuyla ilgili deneyimi olan bir kbb doktoru bulabildiniz mi acaba?

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    21.ubat.2022
    Tecrbe Puan
    1

Merhaba, bende de 1 yldr ayn eyler var. Ayn sorunlar yayorum. Doktora gittim stresten dediler ama Hpv olduumdan beri bu skntlar yayorum gemeyen bogaz agrm var, boynum ve ene altnda bezeler var bende de dilim agzm yara oluyor, doktora gidersen bilgilendirir misin beni de? Belki sen tan alabilirsin. Az iin srnt testi alnyor. stanbulda mavi laboratuvarda yapyor ou. Her yerde yaplmyor nk. Benim yaadm yerde yok yapamadm. Srecini paylarsan sevinirim..

Bu Konu iin Etiketler