Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cinsel yolla bulasan 10 hastalik

Durum
    @juli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: cinsel yolla bulasan 10 hastalik

Merhabalar, ben de kendimce araştırmaya devam ediyorum. Evet hiv, hepatit B, C yoksa kesinlikle derin bir nefes alıp rahatlamak gerek. Bazen fazlasıyla paranoyak olabiliyor insan. Ben de bugünlerde o ruh halindeyim. Test yaptırmak bile cesaret istiyor, üstelik bu kadar yorgunken. 2010 yılına ait bir haber okumuştum, ülkemizde her ameliyat olan hastaya anti hiv, hepatit B, C testi yapılıyor diye. Benim merak ettiğim bunun uygulanma şekli. Örneğin çoğumuz bir dizi operasyonlar geçiriyoruz. Öncesinde kan testi yapılıyor. Eğer narkozdan önce kan testi yapılmış ise, kesinlikle bunlara bakılmış mıdır? Sizlerin bu konuda bil bilgisi var mı?

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Yeni Üye

Perdeleme evresi çok önemli, haklısınız. Hatta 90 gün sonrasında tekrar belli aralıklarla doğrulama testi isteniyor öğrendiğim kadarıyla. Kızkardeşim Cerrahpaşa mezunu. O da yapılmış olması gerektiğini, ancak her hastanenin hassasiyetinin aynı olmayabileceğini söylüyor. Tabi benim boş yere kuruntu yaptığımı da. Hpv ise belki süreç olarak görece uzun, ancak aslında gerekli tedavi sonucunda atlatılabilecek basit ama çok yaygın bir hastalık. En doğrusu, temel bazı testleri yaptırmak ve ferahlamak. Kontrole gittiğimde hastane uygulamalarını da soracağım. Özel hastanelere bizler daha çok güvenirken, aksine yanıltabilir de çünkü. Teşekkür ederim.

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Yeni Üye

Ayrıca, foruma yeni üye oldum. Yaklaşık 8 aydır takip edip, bilgi almaya çalışıyorum. Kasım 2018 bazı şüpheler, Aralık doktor teşhisi. Ocak ayında ahcc kullanımına başlangıç. Halen devam mücadeleye. Bu başlıkta çok meşgul etmeyeyim, hikayemi de yazarım ileride üşenmezsem. Arya sana da çok teşekkür ederiz. Çok şey öğrendik buradan. Herkese geçmiş olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@juli selamlar. Forumda yeni üyesin ama bilgili ve bilinçli bir bireysin. Hoşgeldin. Arkadaşlar hsv konusuna da yönelmeyi düşünüyorum. Ömür boyu vücuttan atılmıyor ancak nüks sürecini geciktirmek için neler yapılır onları araştıracağım ben de. Ayrıca rica ederim teşekkürün için

Durum
    Yeni Üye

Doğru, özellikle bir enfeksiyon uzmanına gitmedim ama kadın doğum doktorum da aynı soruları sordu ilk. Akıntı, regl düzeni ve kasık ağrısı. Demek ki önemli belirtiler. Bende en ufak bir akıntı vs hiç olmadı, yok. Herşey düzenli. Smir aldı, başka bir şey sormadı. Evlenirken yapılıyor evet. İlişki öncesi de istenebilir hatta

Durum
    Yeni Üye

Hoşbuldum Arya. Teşekkür ederim, keşke dediğin gibi olsaydı, hepimiz gerçekten bilinçli olsaydık da bunları hiçbirimiz yaşamasaydık. Neyse olan oldu, bundan sonra daha dikkatli olacağız hepimiz. Hepsi bitecek elbet bir gün.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Her şey çok güzel olacak diyip ekrem imamoğluna selam çakalım hahaha hpv ye de çakalım tabi ama selam değil

Bu Konu için Etiketler