Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Tedavi Keşmekeşi ve İlişki

Durum
    yoyoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Tedavi Keşmekeşi ve İlişki

Arkadaşlar merhaba,
    Ben 29 yaşında bir erkeğim, bir önceki kız arkadaşımdan HPV kaptım. 5 yıl kadar birlikteydik, penis altı ve kenarlarında toplamda 4-5 tane küçük siğilim vardı. Birkaç kere kriyo yaptırdım devlet hastanesinde, birkaç kere de podofilin kullandım ama, hastahane personelinin garip davranışı yüzünden tedavimi sürdürmekten vazgeçip, iki yıl içinde geçmesini bekledim. Siğillerim bu süre içerisinde hiç artmadı, sayıları hep aynı kaldı ve kız arkadaşımla ilişkimiz devam etti. O bir kere koter tedavi yaptırdı. Geçen sene sonuna doğru ayrıldık. Ben de ayrılık sonrası soluğu HPV tedavisini araştırmakta aldım, bostancı'da bir cerrahi merkezine muayeneye gittim, siğillerimin olduğunu ve yaktırmam gerektiğini söylediler. Öyle de yaptık, siğilleri yaktıktan sonra ekinzeya bağışıklık güçlendirici kullanmamı söylediler.
    Ben o dönemde aynı zamanda diyet yaptığım için B12, D, Magnezyum, Balık Yağı da kullanıyordum.
    Yakma işleminden 1 ay sonra kontrole gittiğimde, siğillerin çok çok azaldığını ve ne yapıyorsam yapmaya devam etmemi söylediler. Bu aşamadan sonra ekinezya ile beraber propoliste tüketmeye başladım.
    İlk yaktırma sırasında benden alınan örnekleri iki ayrı labrotuvara yollayıp sonuç almışlardı. Bir tane labrotuvar verdiğim örnekte herhangi bir HPV virüsüne rastlanmadığını söylerken ikincisinde kondiloma akuminata ICD 8000/0 yazıyordu.Herhangi bir tip belirtilmemiş.

3. Gidişimde de siğillerimin kalmadığını, sadece siğil mi değil mi kestiremedikleri bir şeylerin olduğunu söyleyip tekrar yakma işlemi yaptılar, tabi bu 4. defa da aynı şekilde tekrarlandı. Siğil yok ama emin olmak için bunları da yakalım dediler. Pahalı da bi işlem, ama sağlık olunca riske etmek istemedim.
    Her neyse, yakın bi zamanda hayatıma biri girdi. Ve işler ciddiye gitmeye başlayınca da durumu izah ettim. Kendisi de sağolsun durumu anlayışla karşıladı. Ben de ikimizin de içi rahat olsun diye Mavi Labrotuvarda hem oral hem de genital sürüntü verip durumdan emin olmak istedim. Bu esnada da kız arkadaşımı gardasil aşığı olması için ikna ettim.
    Birkaç gün önce sonuç geldi, iki testimin de negatif olduğu yazıyordu. Ama hala içim rahat etmiyor, çünkü ara ara penis etrafında kendiliğinden geçen küçük kızarıklıklar oluyor, dilimin sağ kenarında küçük küçük dört tane yuvarlak siğil var ve teste gittiğimde de vardı bunlar. Koter için gittiğimde de bazen penisin orta-üst bölgesinde küçük küçük çıkıntılar vardı ve doktor bunların siğil olmadığını söylüyordu.

Bundan sonraki süreçte nasıl hareket etmem gerekiyor? Neyin siğil olup olmadığını nasıl anlayacağım? 4. muayenemden sonra gittiğimde bana aldara krem almamı ve siğil görürsem sürmemi söylediler ama, ne yapmam gerektiği konusunda bir fikrim yok. Neyin siğil olup olmadığını da anlamıyorum. Kız arkadaşımı bundan uzak tutmaya çalışıyorum, düşündükçe uykularım kaçıyor.
    Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Durum
    Mental - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV Tedavi Keşmekeşi ve İlişki

Test sonuçların negatifse 1 yıl boyunca bekle ve 1 yıl boyunca siğil çıkarmazsan daha kolay kolay çıkarmazsın.peniste bizim bilmediğimiz bir sürü çıkıntı var benim penis glansım pütür pütür mesela bir sürü penile papulesim var penis başımda normalde penis başı pürüssüz olur ama cildiyeci erkeklerin çok az bir kesiminde bunlar olabiliyo dedi. Çok fazla kasma yani 1 yıl sevişmeyin bekleyin. Ayrıca çok büyük paralar bayılmana gerekmyok elma sirkesiyle de düşüyo bunlar . Bostancı dediğine göre çok yakın oturuyoruz fsm de bedava yakıyolar kryo ile ayrıntılı soruların olursa yazabilirsin😂😀

Durum
    Mental - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Penile papulesler penis başında o klasik yerde olmak zorunda değiller. Sünnet derisinde ve başın diğer bölümlerinde de oluyolar. Bu kadar kasmak yerine bir cildiyeciye gözükebilirsin elma sirkesinide hazırda beklet 😂 gerçekten bu kadar kasılıcak bir durum yok 1 yıl sevişmiyiceksin sadece sen bayaa kasıyosun kendini bu kadar kafaya takarsan değil 1 yıl 10 yıl da geçmez 😂 ayrıca dilinde yapısını biz anlayamayız. Siğil olsa et beni gibi büyür sarkma yapar ağızda bu kadar panik olucak bir durum yok kbb den randevu al baktır yani😂

Durum
    yoyoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Teşekkür ederim, ya dediğim gibi, sadece küçücük siğillerim vardı. Patolojiden gelen raporda türü bile belirlenmemiş, iyi huylu yazıyor sadece. İnsanın kendi canı olsa neyse de, başkasının hayatı söz konusu olunca paniklememek çok zor. Tedavimi oldum, partnerim de aşı olacak bugün. Böyle böyle kontrol altında tutmaya çalışarak, bağışıklığı güçlendirerek devam edeceğiz hayatımıza.