Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 yıl sonra dönen HPV

Durum
    5yıldırgecmedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

5 yıl sonra dönen HPV

Selamlar herkese ve geçmiş olsun. Durumum konusunda bilgi almak için geldim buraya.

Erkeğim, Ilk defa 2017'de HPV olmuştum, bir süre aldara ile siğilleri geçirmeye çalışıp başaramayınca lazer tedavisiyle yaktırdım ve hpvden kurtuldum.

2017 den beri düzenli seks hayatım olmamıştı sadece küçük kaçamaklarla hayatıma devam ettim ve hpv ile alakalı hiç bir sorun yaşamadım. Şimdi 3 aydır yeni bir sevgilim var ve siğiller tekrardan nüksetti. Ben gitti sanıyordum. Kız arkadaşıma sordum ondan yeni bir şey bulaşmış olabilir diye ama sürekli smear testi yaptırdığını söyledi ve bi kaç ay öncesine kadar smear'i negatifmiş. 5 yıl sonra nüksetmesi normal mi ? Düzenli seks hayatım oldu diye mi böyle oldu? Duruma anlam veremedim. Internette 2 senede geçmeyen HPV kansere dönüşme ihtimali yüksek falan yazmışlar. Bu konu hakkında beni biraz bilgilendirebilecek birileri var mı ? Nasıl kurtulurum bu illetten?

Saygılar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: 5 yıl sonra dönen HPV

Merhabalar, öncelikle en büyük yanılgı ''siğillerinizden kurtulunca'', hpv'den kurtuldugunuzu sanmanız olmuş. Zaten kendiniz diyorsunuz siğilleri lazerle yaktırdım ve hpv'den kurtuldum diye. Ama maalesef sigil = hpv değildir, sigillerimiz çıkarlar, bazılarınınki çok çıkmaz, bazısının ki sürekli çıkar ama sigilin varlığı / yokluğu, hpv'den kurtulup kurtulmadıgınızı anlatmaz.
    Hpv'nin oluşumlarıdır bunlar... O sebeple hpv aslında hala vücudunuzdaydı.

Siğil çıkmadığı için gitti sanıyordunuz, belki çok sigil çıkartmayan bir tipe sahiptiniz. Birde küçük kaçamaklarla devam ettim demeniz üzerine şunu düşündüm. 2 seçenek var.
    1) Ya siz gerçekten hpv negatif oldunuz, ama sonra tekrar kaptınız (küçük kaçamaklardan)
    2) Zaten hpv hep vücudunuzdaydı siğil nüksü olmamıştı.

Forumda 2-3 yılda ve ahcc tarzı takviyelerle, kendine iyi bakarak hpv'nin atılma oranı yüksek ama kendine iyi bakılmaması, cinsellige devam etmek, jilet kullanmaya devam etmek bunlar hpv'nin daha uzun süre vucutta durmasını saglıyor maalesef.

Smear'in negatif olması yani smear testinde sorun olmaması hpv olmadıgı anlamına gelmez, ''hpv dna genotipleme testi'' yaptırmalıdır.

Bunun net bir çözümü yok yani vücudunuzda zaten var mıydı, yoksa negatif oldunuz ve tekrar mı aldınız da böyle oldu? bilemiyoruz, ikisi de olabilir.

Hpv bilinçli birinde kansere dönüşmez, çünkü doktor kontrolündedir, ama hpv oldugunu bilip ya da hiç bilmeyip sigil cıkartmayıp, jinekologa da gitmeyen bir kadın, eğer hpv tipi ''kanser yapabilitesi olan bir tip ise'' 10 - 15 yıl sonra kanser olabilir evet, ama bu senaryo bizler için geçerli değil, su an hpv'nin bilincindesiniz.

Durum
    5yıldırgecmedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selam Arya Hanım, öncelikle teşekkürler cevaplarınız için. Yalnız ben erkeğim. Ben de sürekli doktor kontrolünde mi olmalıyım sizce? Penis kanserine evrilme olasılığı var yazmışlar yabancı kaynaklarda eğer geçmezse :/

Bir de siğil çıkaranlar kanser yapmayan türler falan yazılmış. Bu konular hakkında bilginiz var mı ?

Saygılar

Durum
    Mental - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Selam ,5yıldır geçmedi . Pensi kanserine evrilmesi için siğillerini yıllar boyu tutman lazım ve o siğillerin çok büyük boyutlara gelmesi lazım. Penis kanseri kolay olabilen bir şey değil yani.

Durum
    Admin

Alıntı 5yıldırgecmedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arya Hanım, öncelikle teşekkürler cevaplarınız için. Yalnız ben erkeğim. Ben de sürekli doktor kontrolünde mi olmalıyım sizce? Penis kanserine evrilme olasılığı var yazmışlar yabancı kaynaklarda eğer geçmezse :/

Bir de siğil çıkaranlar kanser yapmayan türler falan yazılmış. Bu konular hakkında bilginiz var mı ?

Saygılar
    Erkek oldugunu biliyorum, kız arkadaşın için smear kısmını yazmıştım
    Erkeklerde kanser yapmıyor, yani çoooook düşük %0,01 bir ihtimal, henüz hiç kıyısından bile geçen olmadı forumda düşün
    Sen rahat ol ama bu virüs kadınlara sıkıntı veriyor, bu saatten sonra bir süreliğine cinselliğe ara vermeni öneririm, sürtünme de dahil, zaten temasla bulasıyor.

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam.

Maalesef bu virüs çift sarmallı bir virüs. Latent kalmayı sever, uykuda olmayı daha çok sever. Deri mukozasında konakçı olarak deri katmanı altına yerleşir ve gizlenir. Kendisi uğraşmaz. Sadece bağışıklık sistemimizin bu virüsü görmediği noktalarda bu illet deri üst katmanına proteinleri salgılar ve buda siğil yapar. Tıbbi açıklaması budur.

Genital bölgenin en alt katmanına yerleştiği için doktorlar bu noktada kesin emin konuşamaz ve genelde bu virüs atılamaz der.
    Hayır virüs atılır. Evet virüs %10 luk kesimde maalesef atılamaz.
    Uzun süre Atılamama sebepleri;
    1-) Virüsün uzun süre latent enfeksiyonda kalması ve hali ile biz erkekler siğil olmadan bu illeti bilemediğimizden hayatımıza devam etmemiz, jilet kullanmamız, sağlıksız beslenmemiz, tekrar tekrar enfekte olmamız.
    2-) Sigara kullanımı. Sigara bölgesel bağışıklığın çalışmasında en büyük engel. Kanser yapıyor bu illet daha ne olsun.
    3-) Virüs kana karışmaz. Bu sebepten bağışıklık sisteminden kolay kaçar. Virüs kimde ne zaman atılır kimde kalır bilinmez. Ancak Dünya sağlık örgütü ve yayınlanmış bir çok akademik yayın virüsün en geç doğru bir tedavi ile 3 yıla kadar sürede atılacağını doğrular. Eğer atılamaz ise burada bölgesel bağışıklığını etkileyen başka maddelere bakmak ve mutlaka işin uzmanından destek almamız gerek. Kana karışmadığı için zaten kesin tedavisi yada ilacı yoktur.

4-) Sabır gerek. Stres başa bela. Her hastalığın başı stres. Kanser yapıcı etkisi var stresin.
    5-) Yalnız değilsin. Dünya üzerinde bilinen 78 milyon enfekteli hpvli var. Ya bilinmeyen?

Kıllarını kesme. Kimseye kulak asma. Sigara içme. Tedavini aksatma. Siğillerini mutlaka lazel yada koter ile aldır. Hijyene dikkat et. Bağışıklığını destekleyici vitaminler al. Çokta vitamin alma ki bu seferde böbrekten olma.

Ek olarak bağışıklık sistemi öyle sandığın gibi griple, ufak hastalıkla düşen bir sistem değil.
    Özellikle hamile kadınlarda çok düşler çünkü karnındaki yavrucağız vitaminleri kemirir. Çok sigara içinde çok alkol içinde çok streste veya farklı hastalıklarda.. antibiyotik kullanımında..

Hpv mutlaka bir gün seni terkedecektir. İnada inat yapan vücudu sevmez.. mantıksal olarak gitmemesi mümkün değil. Tıbben atılmadığına dair kesin kanıt yok. Ancak atıldığına dair var..

Durum
    bilirkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Bergkamp1859 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam.

Maalesef bu virüs çift sarmallı bir virüs. Latent kalmayı sever, uykuda olmayı daha çok sever. Deri mukozasında konakçı olarak deri katmanı altına yerleşir ve gizlenir. Kendisi uğraşmaz. Sadece bağışıklık sistemimizin bu virüsü görmediği noktalarda bu illet deri üst katmanına proteinleri salgılar ve buda siğil yapar. Tıbbi açıklaması budur.

Genital bölgenin en alt katmanına yerleştiği için doktorlar bu noktada kesin emin konuşamaz ve genelde bu virüs atılamaz der.
    Hayır virüs atılır. Evet virüs %10 luk kesimde maalesef atılamaz.
    Uzun süre Atılamama sebepleri;
    1-) Virüsün uzun süre latent enfeksiyonda kalması ve hali ile biz erkekler siğil olmadan bu illeti bilemediğimizden hayatımıza devam etmemiz, jilet kullanmamız, sağlıksız beslenmemiz, tekrar tekrar enfekte olmamız.
    2-) Sigara kullanımı. Sigara bölgesel bağışıklığın çalışmasında en büyük engel. Kanser yapıyor bu illet daha ne olsun.
    3-) Virüs kana karışmaz. Bu sebepten bağışıklık sisteminden kolay kaçar. Virüs kimde ne zaman atılır kimde kalır bilinmez. Ancak Dünya sağlık örgütü ve yayınlanmış bir çok akademik yayın virüsün en geç doğru bir tedavi ile 3 yıla kadar sürede atılacağını doğrular. Eğer atılamaz ise burada bölgesel bağışıklığını etkileyen başka maddelere bakmak ve mutlaka işin uzmanından destek almamız gerek. Kana karışmadığı için zaten kesin tedavisi yada ilacı yoktur.

4-) Sabır gerek. Stres başa bela. Her hastalığın başı stres. Kanser yapıcı etkisi var stresin.
    5-) Yalnız değilsin. Dünya üzerinde bilinen 78 milyon enfekteli hpvli var. Ya bilinmeyen?

Kıllarını kesme. Kimseye kulak asma. Sigara içme. Tedavini aksatma. Siğillerini mutlaka lazel yada koter ile aldır. Hijyene dikkat et. Bağışıklığını destekleyici vitaminler al. Çokta vitamin alma ki bu seferde böbrekten olma.

Ek olarak bağışıklık sistemi öyle sandığın gibi griple, ufak hastalıkla düşen bir sistem değil.
    Özellikle hamile kadınlarda çok düşler çünkü karnındaki yavrucağız vitaminleri kemirir. Çok sigara içinde çok alkol içinde çok streste veya farklı hastalıklarda.. antibiyotik kullanımında..

Hpv mutlaka bir gün seni terkedecektir. İnada inat yapan vücudu sevmez.. mantıksal olarak gitmemesi mümkün değil. Tıbben atılmadığına dair kesin kanıt yok. Ancak atıldığına dair var..
    Merhaba imutor ve propolise başlamayı düşünüyorum. Daha önce ikisini de kullanmadım. Önerir misiniz? Ne kadar süre ile kullanmalıyım?

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı bilirkisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba imutor ve propolise başlamayı düşünüyorum. Daha önce ikisini de kullanmadım. Önerir misiniz? Ne kadar süre ile kullanmalıyım?
    Selam. Tabi kullanabilirsin.
    Ancak şunu bilmelisin. HPV kana bulaşmaz. Kullandığın vitaminler hpvyi yok etmez. Hpvyi bağışıklık sistemin yok edebilir. Bu vitaminler sadedece destekleyicidir.

Durum
    Admin

Alıntı Bergkamp1859 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam. Tabi kullanabilirsin.
    Ancak şunu bilmelisin. HPV kana bulaşmaz. Kullandığın vitaminler hpvyi yok etmez. Hpvyi bağışıklık sistemin yok edebilir. Bu vitaminler sadedece destekleyicidir.
    Bergkamp'a katılıyorum. Hedefin bagısıklıgı guclendirmek olsun. Takviyelerle ok ama saglıklı beslenme, iyi bir uyku düzeni, hpv'yi tetikleyecek jilet vs kullanımı/cinsellik bunlar olmamalı. Antioksidan besinler tüket bol bol, yeşil çay ve kefir iç mesela.

Bu Konu için Etiketler