Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hvp sürecim

Durum
    bilirkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb Hvp sürecim

Merhabalar,

(Yeni HPV olmuş biriyseniz yazım size karamsar ve umut kırıcı gelebilir. O yüzden bu yazıma kulak vermeden önce lütfen konuyla ilgili gerekli bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun.)

Yazıma sürecin başından anlatarak başlamak istiyorum. Hem yardım hem de dert dökme sohbet havasında geçsin istiyorum.
    3 ay sonra 3.yılıma gireceğim HPV ile. Kendisiyle henüz yolları ayıramadık. Okulda çok hoşuma giden, çevresinden de epey ilgi gören bir hanımefendi vardı. Popüler olması benim de ilgimi çekiyor, kendisine kanım kaynıyordu. Bir süre sonra kendisiyle tanışmayı başarabildim ve arkadaş ortamında sık sık görüşmeye başladık. Zamanla görüşmeler arttı ve gecenin birinde kendisiyle yakınlaştık. Daha önce birden fazla korunmasız cinsel ilişki geçmişi olduğunu bilmeme rağmen bi korunmasız da birlikte patlattık. Ben yangına körükle gittiğimden habersiz, olayın öncesinde jiletle tüylerimi alma gafletinde de bulundum )) Yaklaşık 5-6 ay sonra ilk siğilimi fark ettim ve doktora gittim yaktırdım.

Doktorların HPV hakkındaki farklı görüşleri beni tatmin etmedi, internetteki HPV ile ilgili ne kadar kaynak, yöntem, site varsa hepsini yalayıp yuttum (hpvliyiz.com'u da 3 yıl önce keşfetmiştim). Virüsle enfekte olduğum sırada aktif spor hayatım devam ediyordu. Şu an vücut değerlerim olması gerek düzeylerde. Vitamin/Mineral eksiğim yok. Zaman zaman gıda takviyesi alıyorum. Sağlıklı beslenmeye gayret ediyorum. Sigara/alkol kullanmıyor, asitli içecekler içmiyorum. Fakat tedavi sürecinin nereye kadar devam edeceğini kestiremiyorum. Olumlu örnekleri gördüğüm kadar olumsuz örnekleri de görüyorum (5-8-10yıl taşıyanlar). Belki bunları sizler de biliyorsunuz ama artık sosyal desteğe ihtiyacım olduğuna kanaat getirdiğim için paylaşıyorum. Desteğinizi ve fikrinizi esirgemeyin, nice sağlıklı günlerimize..

Durum
    Cemil2234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hvp sürecim

İlk gördüğümde bende kendimi cüzamlı gibi hissetmiştim ama geçince rahatlarsın bence disiplinle bu hastalığı atlatabilirsin 3 yıl diyorsun bu 3 yıl boyunca disiplinli gitmediğine eminim

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Cemil2234 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk gördüğümde bende kendimi cüzamlı gibi hissetmiştim ama geçince rahatlarsın bence disiplinle bu hastalığı atlatabilirsin 3 yıl diyorsun bu 3 yıl boyunca disiplinli gitmediğine eminim
    haklısınız daha net farkına vardım siz söyleyince, teşekkür ederim

Durum
    Yeni Üye

Kendimden biliyorum dostum bende önceden öyleydim😉 şimdi kendi planından örnek vereyim Öncelikle her gördüğünü siğil sanma ve bir tedavi başlat iyi bir doktora görün ve onunla 3-6-9 aylık tedaviler planla bununla birlikte bağışıklığını güçlendir çeşitlilikten (fazlaca farklı tedavi çeşitlerinden) kaçın geçeceğine eminim

Durum
    Yeni Üye

Kendimden biliyorum dostum bende önceden öyleydim😉 şimdi kendi planından örnek vereyim Öncelikle her gördüğünü siğil sanma ve bir tedavi başlat iyi bir doktora görün ve onunla 3-6-9 aylık tedaviler planla bununla birlikte bağışıklığını güçlendir çeşitlilikten (fazlaca farklı tedavi çeşitlerinden) kaçın geçeceğine eminim
    Ne iyi ettiniz de yazdınız, sağ olun. Kendi sürecinizle ilgili daha fazla bilgi verme şansınız var mı?

Durum
    Yeni Üye

Bu arada lazer epilasyon düşünüyorum. bu konuda bilginiz var mı?

Durum
    Yeni Üye

Ben koter yaptırdım aslında hepsi aynı işi görür siğili yok etmek için daha önce kriyoterapi oldum çok iz bırakıyor lazer hiç olmadım koterden memnunum ince uçlu koterle yaptırırsan ve ardından yaranın türüne göre krem kullanırsan iz kalmaz yada çok az iz kalır lazer yöntemi biraz show sanki

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben cemile katılıyorum, 3-6-9 aylık tedaviler planlamak iyi bir seçenek olabilir, birde henüz denemediyseniz ya da düzenli kullanmadıysanız ahcc'ye bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cemile katılıyorum, 3-6-9 aylık tedaviler planlamak iyi bir seçenek olabilir, birde henüz denemediyseniz ya da düzenli kullanmadıysanız ahcc'ye bir şans vermenizi tavsiye ederim.
    teşekkür ederim. evet hala denemedim, maliyetini karşılayacak durumda değilim şu sıralar