Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigillerine hicbir işlem yaptırmayacaksın diyen doktor???

Durum
    Azra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sigillerine hicbir işlem yaptırmayacaksın diyen doktor???

Yaklaşık 9aydir hpv ile mücadele ediyorum.üç defa doktor değiştirdim 1.si 20 günde bir sigil çıksa da çıkmasa da gel mutlaka kontrol edeceğiz ve kriyoterapi yapacağız dedi, ikincisi ayda bir defa siğil cikarsa geleceksin kriyoterapi yapacağız dedi ikisi de dermatologtu.ben bu süreçte 6defa kriyoterapi yaptirdim.fakat sigilin dışında kaşıntı hassasiyet gibi sorunlar yaşadığımdan ve sürekli bı dermatoloji bı jinekologa gitmek zorunda kaldigimdan gittiğim jinekologlarin bilgi eksikliğinden doktorumu değiştirdim...doktorum herkesin övgüyle bahsettiği kanser konusunda çok tecrübeli bir jinekolog ve bana sigil konusunda söylediği tek şey günlük hayatını etkilemediği çok yaygınlaşmadigi sürece hiçbir şekilde sigillerine işlem uygulatmayacaksin onların bir ömrü var kendi kendine duseceklerdir yaktırdıgin sürece o bölgenin bağışıklığı daha çok zayifladigindan yine çıkacaktır. Hiiic takma bırak çıksınlar oldu. İki aydır hiçbir şey yapılmıyor ve çok tedirginim.. 2 iken 4 oldular🙄kime inanacagimi neyin doğru neyin yanlış oldugunu bilmiyorum hpv psikolojimi o kadar çok bozdu ki artık sağlıklı düşünemiyorum size de dondurma ya da yaktırma diyen bir doktor oldumu??

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Sigillerine hicbir işlem yaptırmayacaksın diyen doktor???

Alıntı Azra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 9aydir hpv ile mücadele ediyorum.üç defa doktor değiştirdim 1.si 20 günde bir sigil çıksa da çıkmasa da gel mutlaka kontrol edeceğiz ve kriyoterapi yapacağız dedi, ikincisi ayda bir defa siğil cikarsa geleceksin kriyoterapi yapacağız dedi ikisi de dermatologtu.ben bu süreçte 6defa kriyoterapi yaptirdim.fakat sigilin dışında kaşıntı hassasiyet gibi sorunlar yaşadığımdan ve sürekli bı dermatoloji bı jinekologa gitmek zorunda kaldigimdan gittiğim jinekologlarin bilgi eksikliğinden doktorumu değiştirdim...doktorum herkesin övgüyle bahsettiği kanser konusunda çok tecrübeli bir jinekolog ve bana sigil konusunda söylediği tek şey günlük hayatını etkilemediği çok yaygınlaşmadigi sürece hiçbir şekilde sigillerine işlem uygulatmayacaksin onların bir ömrü var kendi kendine duseceklerdir yaktırdıgin sürece o bölgenin bağışıklığı daha çok zayifladigindan yine çıkacaktır. Hiiic takma bırak çıksınlar oldu. İki aydır hiçbir şey yapılmıyor ve çok tedirginim.. 2 iken 4 oldular��kime inanacagimi neyin doğru neyin yanlış oldugunu bilmiyorum hpv psikolojimi o kadar çok bozdu ki artık sağlıklı düşünemiyorum size de dondurma ya da yaktırma diyen bir doktor oldumu??
    ilk defa böyle bişey duyuyorum ,belki mantıklı olabilir su yönden tahriş oluyor ve bu yayılmasını kolaylaştırıyor ve siğiller bencede süresi var cıkıyor ve sonra cıkmamaya baslıyolar, bence en mantıklısı kriyo yapmak koterde sanırım daha cok yara oluyor kriyoda öyle bi durum yok kabuk olup düşüyor ..kasıntı bende de oluyor ya cok sinir bozucu neden oldugunu bilmiyorum bende

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Yaklaşık 9aydir hpv ile mücadele ediyorum.üç defa doktor değiştirdim 1.si 20 günde bir sigil çıksa da çıkmasa da gel mutlaka kontrol edeceğiz ve kriyoterapi yapacağız dedi, ikincisi ayda bir defa siğil cikarsa geleceksin kriyoterapi yapacağız dedi ikisi de dermatologtu.ben bu süreçte 6defa kriyoterapi yaptirdim.fakat sigilin dışında kaşıntı hassasiyet gibi sorunlar yaşadığımdan ve sürekli bı dermatoloji bı jinekologa gitmek zorunda kaldigimdan gittiğim jinekologlarin bilgi eksikliğinden doktorumu değiştirdim...doktorum herkesin övgüyle bahsettiği kanser konusunda çok tecrübeli bir jinekolog ve bana sigil konusunda söylediği tek şey günlük hayatını etkilemediği çok yaygınlaşmadigi sürece hiçbir şekilde sigillerine işlem uygulatmayacaksin onların bir ömrü var kendi kendine duseceklerdir yaktırdıgin sürece o bölgenin bağışıklığı daha çok zayifladigindan yine çıkacaktır. Hiiic takma bırak çıksınlar oldu. İki aydır hiçbir şey yapılmıyor ve çok tedirginim.. 2 iken 4 oldular��kime inanacagimi neyin doğru neyin yanlış oldugunu bilmiyorum hpv psikolojimi o kadar çok bozdu ki artık sağlıklı düşünemiyorum size de dondurma ya da yaktırma diyen bir doktor oldumu??
    Bence hiç beklemeden kriyo yaptırıp kurtulmak en iyisi...bir de bence sende AHCC ye başla...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba benim kendi doktorum hemen yakılması veya dondurulmasını tavsıye etmiyor mesela. Süre veriyor: 2-3 ay bekle kendiliginden geçmezse yakarız demişti. O yüzden ben bi keresinde ahcc ye baslamadan önce bu tabi, sigilleri yaktırmak için 5 ay filan beklemiştim hahaha. Ama o süreçte daha buyuk sorunlarım vardı rahım agzıyla ılgılı vs o yuzden sıgıllerle ugrasmamıstık ilk etapta. Eger cogalıyorsa sigillerin bence işlem görmesi daha iyi olur, benımkıler hıc cogalmamıstı.

Durum
    Admin

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hiç beklemeden kriyo yaptırıp kurtulmak en iyisi...bir de bence sende AHCC ye başla...
    Vay be hahahaha elturco'cum ahcc müdavimleri olarak forumda yer alıyoruz. Faydalarını gören insanlar yazıyor hele @ebrkdr'nin ahcc'ye övgüsünü bazı arkadaşlar reklam gibi zannetmiş Ay ona cok güldüm cocuk yazısını sonradan normale cevirdi yanlıs anlasılmasın reklam zannedilmesin diye, halbuki gerçek hisleriydi onlar

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Benimki eline kriyo seysini kaptıgı gibi püskürtmeye basladı ajjskd biz bunları böyle dondurarak seyapıyoruz demişti

Durum
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki eline kriyo seysini kaptıgı gibi püskürtmeye basladı ajjskd biz bunları böyle dondurarak seyapıyoruz demişti
    Senin doktorda tesisatçı gibi mübarek, ''baaaaah yeğeeenim buraya fısssss yapıyorsunn yaklaş hele''

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

İlk gittigim doktor tipine bakmadan hpv pozitif geldigi halde ordaki lezyonun sigil oldugunu bile anlamamisti ve et beni demisti hic bi islem uygulamadi.uzulme bu virusun sana bi zarari yok kontrollerini aksatma yeter demisti. daha sonra bi prof un ozel klinigine gittim ve aninda koter yapip bi guzel de ilk doz gardasil asimi da yapti. Dha sonra orasi cok maddi anlamda kulfet oldugu icin 1 kere daha tekrarlayan sigilime kriyo oldum devlet hastanesinde. Ben nedense kriyo sevmeyen taraftanim. Cok etkili bi cozum
    Gibi gelmiyo bana. Erkek arkadasimda 1 yildir inanilmaz sigil cikti cogaldi hep kriyo oluyodu son 3 seanstir koter oluyo ve 25 olan sigilleri 3-4 e dustu.sanirim o yuzden guvenim yok.
    Bence acil koter yada
    Kriyo hangisi aklina esiyosa onu yaptir hatta hpv tipini belirlet.
    Sigiller ordan giderse gormedigin icin psikolojik olarak da kendini ii hissedersin. Hem tuyleri tuy dokucu kremle flan alirken de yayilma riski ortadan kalkar.tavsiyelerim bu yonde cok gecmis olsun

Durum
    Azra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevaplariniz için teşekkürler arkadaşlar...daha önce gittiğim doktorlarin yaptığı işlemler sonucunda hpv negatiftim (iki kez test yapildi) tipim yoktu tiplemeye gidemediler�� yaptıkları smearlar temizdi rahim ağzında bir değişiklik söz konusu dahi olamazdi hatta var olan sigillerim elde ayaktaki gibi siğillerdi ve sadece yüzeydelerdi çok saglikliydim����ve doktorlara göre herşeyi abartan üzülmek için kendine nedenler arayan bir hastaydım...bu doktorumla tanışana kadar...7 ayda öğrenmem gereken herseyi hpv pozitif olduğumu tipimin 16 olduğunu rahim agzinda değişiklik olduğunu bir ayda öğrendim ve geçen hafta da leep oldum...onun içinde bu doktorum güven verdi...ama burda yazılanları okuduğumda lezyonlara işlem yaptirilmadiginda artış olduğu yönünde tecrübeler edinilmis...sanırım en mantiklisi her ay olmasa da iki üç ayda bir gidip kriyoterapi yaptırıp ahcc ye başlamak olacak...bayan arkadaşlara tavsiyem doktorlar ne derse desin sonuçlar negatif olsun temiz olsun farketmez en kısa zamanda kolposkopi yaptırın..

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk gittigim doktor tipine bakmadan hpv pozitif geldigi halde ordaki lezyonun sigil oldugunu bile anlamamisti ve et beni demisti hic bi islem uygulamadi.uzulme bu virusun sana bi zarari yok kontrollerini aksatma yeter demisti. daha sonra bi prof un ozel klinigine gittim ve aninda koter yapip bi guzel de ilk doz gardasil asimi da yapti. Dha sonra orasi cok maddi anlamda kulfet oldugu icin 1 kere daha tekrarlayan sigilime kriyo oldum devlet hastanesinde. Ben nedense kriyo sevmeyen taraftanim. Cok etkili bi cozum
    Gibi gelmiyo bana. Erkek arkadasimda 1 yildir inanilmaz sigil cikti cogaldi hep kriyo oluyodu son 3 seanstir koter oluyo ve 25 olan sigilleri 3-4 e dustu.sanirim o yuzden guvenim yok.
    Bence acil koter yada
    Kriyo hangisi aklina esiyosa onu yaptir hatta hpv tipini belirlet.
    Sigiller ordan giderse gormedigin icin psikolojik olarak da kendini ii hissedersin. Hem tuyleri tuy dokucu kremle flan alirken de yayilma riski ortadan kalkar.tavsiyelerim bu yonde cok gecmis olsun
    bana da kriyo etkisiz gibi geldi. :/ gerçi 1 kere yaptırdım henüz ama kaç kere daha yaptırıcam yav geçmeleri için...

Bu Konu için Etiketler