Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv ve bulaşıcılık

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oral hpv ve bulaşıcılık

Merhaba ben hpv diğer yüksek risk grubu pozitifim, büyük ihtimalle oral hpvmde pozitif çünkü oral yollu ilişki mevcuttu sorum şu ben bunu bilmeden aile bireylerimde aynı tabaktan yiyip aynı bardağı veya şişeyi kullandım aileme oral hpv bulaştırmış mı oluyorum yoksa oral hpv öpüşme ve oral ilişki yoluyla mı bulaş yapıyor sadece bunu merak ediyorum ve vücuttan atılımı genital hpv ile aynı anda mı oluyor yani genitalde negatif çıkarsam orasıda mı negatif çıkıyor? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim bu arada oral veya genital siğilim hiç olmadı

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Oral hpv ve bulaşıcılık

Oral hpv bende de mevcut. Ama benim siğilim var ağzımda. Genitalde negatif olman ağzında da negatif olduğun anlamına gelmez. Tükürük yoluyla bulaş oranı düşük diye biliyorum. Sonuçta hpv temas yoluyla bulaşan birsey. Yinede ağzını propolisle gargara yapmanı öneririm. Ayrica propolis iç. Sabah 10 akşam 10 olarak kullanabilirsin. Yarim fincan suyla. Benim sigil olduğu için direkt damlatiyorum ağzıma. Bağışıklığını yüksek tut. Iyi beslen sigaradan uzak dur. Maddi durumun iyiyse ahcc kullanmanı önderirim. Ben ahcc alamadım daha maddi durumdan dolayı ama beta glukan propolis yeşil çay çörek otu gibi takviyeler kullanıyorum. Siğilin yok madem çok kafana takma. Bağışıklığını guclendirirsen geçer. Takıntı bu hastalıkta çok büyük etken geçmemesi için.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Genital hpv için genitalden sürüntü alınarak bakılıyor.
    oral hpv için ise agızdan. birinden negatif olmak demek öbüründen olmak anlamına gelmeyebilir, çünkü kan testiyle hpv anlasılmadıgı icin bir bölgeden alınan suruntuyle o bölgede artık varlıgını surdurmedigi anlasılabilir.

öte yandan kimsenin çatalından bıçağından, tuvaletten, çarşaftan bulasmaz hpv. %99 cinsel yolla bulaşır. doktorlar insanların eşlerini aldattıkları/sevgililerini aldattıkları ayyuka çıkmasın diye umumi tuvaletten bulaştı yalanlarına ses çıkarmıyorlar, ama istediğin kaynak ve makalede araştır, hpv'nin ordan burdan bulaştığı gerçek olamayacak kadar imkansız. eğer bu böyle kolay bir şey olsaydı evindeki herkes hpv idi, bu bir zincir... o zaman hepimizin ailesi de hpv olurdu. o zaman herkes hpv idi yani....

1 kere oral yolla ilişki kurdun diye hpv çıkmıyor, oral hpv genitalden daha zor bulaşıyor, o sebeple şüpheli tek bir ilişki varsa agzında sigil var veya oral hpv'ye sahipsin anlamına gelmez

Durum
    Psikoloji0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Kızıl mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral hpv bende de mevcut. Ama benim siğilim var ağzımda. Genitalde negatif olman ağzında da negatif olduğun anlamına gelmez. Tükürük yoluyla bulaş oranı düşük diye biliyorum. Sonuçta hpv temas yoluyla bulaşan birsey. Yinede ağzını propolisle gargara yapmanı öneririm. Ayrica propolis iç. Sabah 10 akşam 10 olarak kullanabilirsin. Yarim fincan suyla. Benim sigil olduğu için direkt damlatiyorum ağzıma. Bağışıklığını yüksek tut. Iyi beslen sigaradan uzak dur. Maddi durumun iyiyse ahcc kullanmanı önderirim. Ben ahcc alamadım daha maddi durumdan dolayı ama beta glukan propolis yeşil çay çörek otu gibi takviyeler kullanıyorum. Siğilin yok madem çok kafana takma. Bağışıklığını guclendirirsen geçer. Takıntı bu hastalıkta çok büyük etken geçmemesi için.
    kızıl mavi arkadaşım senin ağzındaki siğilin fotosunu atabilirmisin rica etsem bendede var ama emin değilim sen siğil olduğunu nerden biliyosun

Durum
    Tecrübeli Üye

Verutolle yaktım dilimdeki sigili ve kuculdu temizlendi şu an daha rahatim

Durum
    Tecrübeli Üye

Foto nasil yükleniyor bilmiyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Kızıl mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verutolle yaktım dilimdeki sigili ve kuculdu temizlendi şu an daha rahatim
    Nasıl yaktınız dilinizdeki sigili verrutol ile? verrutol asit, dilinize bir zarar gelmesin? doktor mu önerdi yakın diye?

Durum
    Tecrübeli Üye

Hayır doktor önermedi, dilimin arka ucunda birtane sigil vardı fotosunu atardim ama nasıl atılır bilmiyorum. Sadece o noktaya sürdüm yutkunmadım biraz öyle bekledim kuruyana kadar, sonrasında öyle uyudum bisey içmeden, ertesi sabah kabuklanmış bölgeyi temizledim, ağzımı ılık suyla çalkaladım şu an daha temiz ve sağlıklı görünüyor. Damağımda sürekli ağrı ve kızarıklık vardı, bana göre sigil oraya değdiği için enfeksiyon yapıyordu, şimdi daha iyiyim. Ayrıca sakinleştirici kullanıyorum doktor önerisiyle, boğazımdaki ağrıya da iyi geliyor ve sirkeli suyla hergun gargara yapıyorum hala. Ben yaptım siz yapmayın ama, doktor önermedi, sadece çok yorulduğum için böyle bi delilik yaptim, bi zarar görmedim ben ama baskasi için zararlı olabilir. Dikkatli kullanmak lazım

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu arada hpv sadece cinsel yolla bulaşmıyor, üzülerek söylüyorum ki benim anal bölge dış kısımda siğilim vardı, belki icimde de vardı bilmiyorum. Kardeşimin eşine tuvaletten bulaştı, aynı tuvaleti kullandı şu an onda da analda sigil var, bende de var. Kolonoskopi yaptim doktor içerde görmedim dedi. Disardakileri yaktirdim 1hafta sonra yine cıktı, verrutol sürdüm siğilim yuvarlak degil de deri kabartısı oldugu icin yara açıldı tahris oldu yani. Batikonla idâre ettim yarayı ama hala batma ve kaşıntı var. Mecburen gidip lazer yaptırcam. Ilkinde koter yaptim ama galiba koterle daha fazla yayılıyor bu kadar çabuk çıkması normal değil çünkü, vajina girişine ilerledi şimdi, önceden yoktu. Vajinayi jonekologa gösterdim sigil mi değil mi anlamadı, pek benzetemedim dedi, gel kolposkopi yapalım dedi bana. Benim smearim temiz gelmisti, hpv tiplendirmede de negatif yazıyor ama siğilim var, araştırma hastanesinde yaptim, bendeki tipler muhtemelen düşük riskli olduğu için rapor negatif geldi. Kardeşimin nişanlısının da aynı şekilde hem smear hem tiplendirme testi negatif geldi. Çok yoruldum artık nasıl kurtulcam bilmiyorum. En sıkıntılı olanı vajinadakileri doktor emin konuşamıyor sigil mi değil mi bilmiyorum diyor. Arada çok yanma oluyor bende kaşıntı yok, batma var. Nasıl geçecek sanki hiç kurtulamicam gibi. Ahcc kullanamıyorum pahali ama çörek otu bal zerdeçal immunex çinko d3 bunları kullanıyorum.. geçmiyor

Durum
    Tecrübeli Üye

Benim boğazımda da sigil var, bunun icin de doktor sigile benzemiyor pek dedi ama 1 senedir geçmedi. Intetnetten baktigim oral hpv goruntulerine cok benziyor. Diyeceksiniz sürekli yazıyorsun ama sıkıntılı dönemden geçiyorum baya. Erkek arkadaşım var daha ona söylemedim durumu. Sigil boğazımda var diye öpüşmeyle geçmez diye umut ediyorum. Analda ve vajinada da var ama vajina ici için kolposkopi yaptırmaya karar verdim. Düşük riskli olabilirim ama içerde nevar Ne yok kolposkopi olmadan göremiyorum ve sürekli aklımı kurcalıyor. Çok takmış durumdayım hpvye. Psikolojim bozuldu. En son gittiğim kbb aşırı stres yapmissin o yüzden cıkmış olabilir bu lezyonlar dedi. Ama hpv oldugunu sanmıyorum dedi. O yüzden sakinleştirici yazdı. Bagisikligim takviyeye rağmen sürekli düşüyor daha bugün serum aldım antibiyotik kullandım sinuzitten midir sigilden mi allah bilir. Gidip bi dermatologla baştan aşağıya konuşup yaktirmak istiyorum heryerimi bezdim artık. Şu ahcc alabilsem en azından kafam rahat olurdu, sürekli anal sigil çıkarmaktan yoruldum. 2021 şubat ayında kaptım virüsü hala devam ediyor. Varsa başka önerileriniz beklerim....