Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV'den nasıl korunurum ?

Durum
    nebula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV'den nasıl korunurum ?

Merhaba, bu sene 24 yaşına girecek HPV ile karşılaşmamış bir erkeğim. Hastalık hastası birisiyim ve başta çevrem olmak üzere HPV yasaklamış insanlar gördüm çok sık olduğunu yüzlerce varyanta sahip olduğunu hepsinin siğil vs yapmadığını sa biliyorum ve bir prezervatifle engellenebilir virüste değil.

Bu zamana kadar tek eşli oldum ve hayatıma sadece 2 kişi girmişti onlardan da hpv veya başka bir hastalık geçmedi hastalık hastası olduğum için testler yaptırdım kendime.

Sormak istediğim soru yarın bir gün hayatıma birisi girdiğin de ben HPV bulaşını engellemek için nasıl önlem alabilirim mesela prezervatif dışında genital bölgemin dışını da koruyan bariyer gibi şeyler var mı. Cinsel hastalıklara karşı o kadar büyük fobim var ki hayatıma girmek isteyen hiç kimseyi almıyorum ama böyle de hayat olmaz sonuçta bir kilise rahibi değilim. İnternette okuduğum kadarıyla tek eşli olmanın öneminden bahsediliyor ama HPV çok yaygın olduğu için ben hayatıma girecek kişinin HPV olup olmadığını bilemem. Hayatıma girecek kişiye çalışma izni veren konsolosluk gibi laboratuvar testleri istemem de etik olmaz.

Kısaca beni HPV ve diğer lanet hastalıklardan koruyacak bir korunma yöntemi arıyorum. Prezervatife artı olarak ne kullanabilirim

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV'den nasıl korunurum ?

Yanlış yazdığımı fark ettim klavye hatasından kaynaklı. başta çevrem olmak üzere HPV yakalanmış insanlar gördüm**

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sanmıyorum nebula, bir takım buna özel hazırlanmış külotlar var aliexpress'teydi sanırım, bir üyemiz göndermişti fotograflarını... ancak hiçbir rahatsızlığın olmadan biriyle sevişmeni bu şekilde gerçekleştirirsen veya genel olarak bu külotları giyip sevişmeye çalışırsan bir sonrakinde sevişecek birini bulamayabilirsin hahahaha

Hayatta her şey senin kontrolünde olmaz, kaldı ki epey bilinçli birine benziyorsun. Madem takıntı boyutunda bu durum senin için; test istemen bence cok yeterli. Başka da bir şeye gerek yok ve tabi prezervatifle korunmaya devam et, hayatın doğal akışına güven....

Durum
    Yeni Üye

AliExpress'te mağazam olduğu için bende görmüştüm onlardan ama epey absürt olur karşıdaki kişinin ve benim libido düzeyimi epey etkiler. Palyaço gibi damgalanırım ama test istersem de obsesif takıntılı damgası yerim sanki işe alma şartları gibi olur. Prezervatif HIV hepatit gibi tehlikeli virüsleri ekarte ediyor ama hpv engellemiyor ve ne yazık ki iki seçenek kalıyor ya cinsellik uğruna hpv göze alacağım ya da asexual olacağım. Evrimimizde yer alan erkek içgüdülerine karşı savaş vermek epey zor olur.

Cevap için teşekkürler araştırmaya devam edeceğim farklı şeyler bulursam buraya yazarım

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba nebula,
    Kendini hastalık hastası vb gibi etiketleme bence çok normal kaygılanıyor olman. Bunu belirli bir vakit geçirdikten sonra kız arkadaşınla rahatlıkla paylaşabilmelisin bence. Zaten kadınları daha çok etkileyen bir virüs, kendi sağlığı için teste yönlendirebilirsin seninle paylaşsa da paylaşmasa da, seninle sevişmem için bana belge getir gibi algılanmaz o zaman. Bu konuyla ilgili tıbbi bilgisi olan herkes kendisinde var olup olmadığını merak edecektir zaten. Umursamıyorsa da aynı bakış açısına sahip değilsinizdir. Ayrıca aklından geçenleri rahatlıkla paylaşamadığın biriyle sevgili olmak ne derece doğru? Cinselliği ilişkinin ilerleyen zamanlarına ertelersen aranızda bunları konuşacak kadar bi samimiyet doğar.

Bunun dışında gardasil aşısı, bulabilirsen kadın kondomu, kayganlaştırıcı kullanımı, genital bölge epilasyonundan hemen sonra ilişkiye girmemek riski azaltacaktır. Bir de aklıma cin fikir olarak prezervatif + üzerine seks oyuncağı olarak penis yüzüğü takmak geliyor :d .

Durum
    Admin

Bence test istemende herhangi bir sakınca yok. bu tip şeylerde cok titiz oldugunu belirtip, kibarca karsı tarafı suclar gibi hissettirmeden bir metin yaz kafanda. çevrende çok fazla böyle olaylar duydugunu, bunun aslında karşındaki kişiyi de korudugunu düzgünce anlatarak, birazcık maalesef takıntı yaptım de, aç içini yani. seni seven ve seninle gerçekten ilgilenen biri ''ay bu obsesif'' demez, bazen insanlar bir şeyleri takar kafaya, bu normaldir yani.....

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bence endişelerinde hiçbir anormallik yok. Kadınlarla bunu paylaştığında pek çoğunun anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.

Ayrıca vurgulamak isterim, yaşın hala epey genç, hpv ile de henüz karşılaşmadığını söylüyorsun. Aşı olmak için bundan daha güzel bir zaman düşünemiyorum. Hem seni hem de gelecekteki partnerlerini koruyacak güzel bir adım olur.

Pek çok cinsel yolla bulaşan hastalıkta önerilenler gibi sık partner değiştirmemek, mümkünse tek seferlik ilişkilerden uzak durmak ve her kiminleysen güvene dayalı bir ilişki içinde olmak haricinde sana tek önerebileceğim şey aşı olman olur

Durum
    Yeni Üye

Aşılar erkekler de özellikle benim gibi 20 yaş üstünde biri için pek etkili olmadığı yazıyor internette. Ama fırsat bulduğum ilk zamanda yaptıracağım. Bu arada HPV pozitif olan, hatta en tehlikeli HPV türlerine sahip olan tanıdığım bildiğim insanlar var ve hiç unursamayıp ne de olsa kadınları etkiliyor onlar düşünsün banane diyen bencil sadist insanlar gördüm. Özellikle kadınların dikkat etmesini istiyorum gördüğüm hemen her HPV li erkek emin olun hiç düşünmüyor resmen biyolojik saldırı yapıyor kendi cinsel menfaati için kadının hayatını sağlığını hiçe sayıyor. Hatta bir tanesi var ne kadar kadına bulaştırırsam virüs bana o kadar az verir aramızda simbiyotii ilişki var diyordu. Ben zaten böyle insanları gördüm iyice güvensiz oldum cinselliğe karşı. Ben zaten hastalıklardan korkuyorum birine güvenip riske girip hastalık kapsam aptallığımı affedemem. Hayatımda kimse yok almıyorum kesinlikle zaten hayatımı inşa etme yaşındayım şimdilik cinsellik olmasa da olur afedersiniz el mahkum kalmak hastalık bulaşmasından daha iyidir sağlık çalışanı yakınlarım var onlar bile ne kadar yüksek oranda frengi hiv hpv olduğunu söylüyor. Bir kaç arkadaşım benimle dalga geçiyor öyle hayat mı olur öl daha iyi, sırf hastalık kapmamak için rahibe teresa gibi ortalıkta geziyorsun diyorlar ama kendileri de HPV ne zaman bağışıklığı düşse siğilleri çıkıyor. Böyle biyolojik silah gibi geçeceğime rahibe teresa olurum daha iyi. Bende Vatikan papası gibi olmaktan mutlu değilim ama güvenim sıfır. Araştırdığım kadarıyla HPV korunmanın yolu da yok gibi bir şey. Ancak dalgıç kıyafeti giyersem korunabilirim onun dışında yolu yok. Aşıya gelince sadece tehlikeli olan yaygın türlere karşı koruyucu diğer türlere bilinen/bilinmeyen türlere göre koruyuculuk yok.

Hayatımı belli bir düzene sisteme oturtup karşıma da anlaşabildiğim, sevdiğim bir insan çıktığında ilk sohbet muhabbet tanıma zamanları olur daha sonra ilişkim ilerlediği zaman tutar elinden labaratuvara götürürüm. Kapsamlı testlerden yaptırırım onun içi rahat etsin diye kendime de yaptırırım. Tabi bu testlerden önce onu tanıyıp sadakat sahibi olduğuna kanaat getirdikten sonra bu aşamaya geçerim. Ölmezsem böyle planlar yapıyorum. Etraf biyolojik silahlarla dolu

Durum
    Admin

Alıntı nebula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşılar erkekler de özellikle benim gibi 20 yaş üstünde biri için pek etkili olmadığı yazıyor internette. Ama fırsat bulduğum ilk zamanda yaptıracağım. Bu arada HPV pozitif olan, hatta en tehlikeli HPV türlerine sahip olan tanıdığım bildiğim insanlar var ve hiç unursamayıp ne de olsa kadınları etkiliyor onlar düşünsün banane diyen bencil sadist insanlar gördüm. Özellikle kadınların dikkat etmesini istiyorum gördüğüm hemen her HPV li erkek emin olun hiç düşünmüyor resmen biyolojik saldırı yapıyor kendi cinsel menfaati için kadının hayatını sağlığını hiçe sayıyor. Hatta bir tanesi var ne kadar kadına bulaştırırsam virüs bana o kadar az verir aramızda simbiyotii ilişki var diyordu. Ben zaten böyle insanları gördüm iyice güvensiz oldum cinselliğe karşı. Ben zaten hastalıklardan korkuyorum birine güvenip riske girip hastalık kapsam aptallığımı affedemem. Hayatımda kimse yok almıyorum kesinlikle zaten hayatımı inşa etme yaşındayım şimdilik cinsellik olmasa da olur afedersiniz el mahkum kalmak hastalık bulaşmasından daha iyidir sağlık çalışanı yakınlarım var onlar bile ne kadar yüksek oranda frengi hiv hpv olduğunu söylüyor. Bir kaç arkadaşım benimle dalga geçiyor öyle hayat mı olur öl daha iyi, sırf hastalık kapmamak için rahibe teresa gibi ortalıkta geziyorsun diyorlar ama kendileri de HPV ne zaman bağışıklığı düşse siğilleri çıkıyor. Böyle biyolojik silah gibi geçeceğime rahibe teresa olurum daha iyi. Bende Vatikan papası gibi olmaktan mutlu değilim ama güvenim sıfır. Araştırdığım kadarıyla HPV korunmanın yolu da yok gibi bir şey. Ancak dalgıç kıyafeti giyersem korunabilirim onun dışında yolu yok. Aşıya gelince sadece tehlikeli olan yaygın türlere karşı koruyucu diğer türlere bilinen/bilinmeyen türlere göre koruyuculuk yok.

Hayatımı belli bir düzene sisteme oturtup karşıma da anlaşabildiğim, sevdiğim bir insan çıktığında ilk sohbet muhabbet tanıma zamanları olur daha sonra ilişkim ilerlediği zaman tutar elinden labaratuvara götürürüm. Kapsamlı testlerden yaptırırım onun içi rahat etsin diye kendime de yaptırırım. Tabi bu testlerden önce onu tanıyıp sadakat sahibi olduğuna kanaat getirdikten sonra bu aşamaya geçerim. Ölmezsem böyle planlar yapıyorum. Etraf biyolojik silahlarla dolu

aşı konusunda şunu söylemek istiyorum; 20 yaş üstü konusunda etkili değil gibi yazmışsın ya; onun dogrusu şu: aşı 26 yaş üstüne yapıldıgında fayda etmiyor deniliyor. eger 26 yas ustunde degilsen gidip yaptırabilirsin.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşı konusunda şunu söylemek istiyorum; 20 yaş üstü konusunda etkili değil gibi yazmışsın ya; onun dogrusu şu: aşı 26 yaş üstüne yapıldıgında fayda etmiyor deniliyor. eger 26 yas ustunde degilsen gidip yaptırabilirsin.
    Bu konuda da farklı görüşler mevcut aslında. Benim gittiğim ilk doktor aynı senin söylediğin gibi söylüyordu ve ben de zamanını kaçırdım zannediyordum ama artık tüm doktorlar kadın erkek farketmeksizin 45 yaşına kadar öneriyor. Ben 30 yaşındayım daha 2 hafta önce doktorum hem sen aşılan hem partnerin aşılansın dedi örneğin ben aşı olunmasından yanayım ama herkes kendine göre değerlendirip olmalı tabii

Bu Konu için Etiketler