Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigarayı Bırakabilirsiniz..

Durum
    emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Sigarayı Bırakabilirsiniz..

Merhabalar Arkadaşlar
    Forumda yeni olduğumdan bir çok konuyu okudum.Daha öncesinde uzunca bir araştırma da yaptım.Hala hiç bir bilgisi olmayan bir insan oldğumu düşünüp bu serüveni yaşayan arkadaşlara da soruyorum.Şunu çok iyi anladım bugüne kadar öğrendiklerim kesinlikle sigara konusunda taviz vermiyor ve çok keskin kanaatler.

Sigara içinde bulundurduğu maddelerle birlikte kanser oluşumunduğu gibi aynı zamanda bağışıklıklarımızın yaptığı o müthiş savunmaya hançer saplayan bir el.. hani ''ahcc'' için nasıl takviye diyor iseniz ''sigara ise tersi takviye diyebilirsiniz

Nihai konu şu ; bakın arkadaşlar uzun zamandır 10 sene gibi bir süredir inanılmaz sigara içiyor ve alkol kullanıyorum lakin 5 sene önce gezi olaylarında kolum kesildi ve ameliyat oldum tendon sinir vs... doktorun dediği şu oldu.. sigarayı bırakman gerek... doğrudan etkiliyor iyileşmeyi.. ben naptımya sadece iki saaat dayandım fosur fosur sigara içtim günde iki üç paket alkole devam falan fizik tedaviyi aksatmalar..

sonra ne oldu biliyormusunuz...''ne büyük eşekmişim'' cümlesini kurdum kendim için..
    O yüzden ben sigarayı bıraktım keşke dememek için..Benim kadar sigara içen aranızda olmadığını düşünüyorum ve alkol tüketen..yapmayın arkadaşlar..ileride üzülmemek geçmişe bakıp keşke çekmemek için bırakın..

İLK TECRÜBEM...
    18 mayıs saat 22.30 sigarayı bırakmaya karar verdim..Ama bir jübile yapmam lazımdı..
    ciddi ciddi o buruklukla birlikte elimde cigaram fonda da Ahmet Kayanın ''vakit tamam seni terkediyorum...'' diye neyse son ya ben lisede sigaranın izmaritinin dibine vurmamış adamım dibine kadar içtim
    19 MAyıs sabahına uyandım elim sigara arar oldu yok dedim yapma saat saydım vay be 15 olmuş 16 olmuş fala derken 171 i aradım saglık bakanlığı sigara bırakma hattı ve bu başlığı yazarken yine aradılar

söyledikleri şu ilk iki üç gün nikotin vücuttan temizleniyor adeta can havliyle size vuruyor..
    Vur Bana Vur Bana der gibi YAK BENİ YAK BENİ - BENİ YAK KENDİNİ YAK HERŞEYİ YAK diyor
    belli aralıklar ile 5 dklık nobetler geçiriyosunuz sigara isteği oluyor..
    Fakat inanın o beş dk kendinizi oyalarsanız geçiyor ilk 24 saat dışında herşey kolay bugun 2. gunum dolacak akşam 10 gibi aramıyorum elim gidiyordu dün biraz bugün yok..

Sizde benim kol tecrübemde ki gibi keşke demeyin bakın nasıl derdine düşüyorum hpv nin
    bi an önce yapılması gerekenler yapalım sigara bırakalım kendimize bakalım sağlıklı beslenelim..gerekli takviyeleri alalım bu virüsten arınalım ben inanıyorum

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Sigarayı Bırakabilirsiniz..

Yani alkol sigara bu sekilde içiyorsan 2senede hpv atılamaz oluyor vücuttan keşke dememek için bırakmak lazım sen elinden geleni yap atılır yada atılmaz ama sen yap

Durum
    emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Sigarayı Bırakabilirsiniz..

Valla ben elimden geleni yapicam onumuzdeki 6 ay yesilcay bagisik guclendirici ahcc cinsel perhiz vs insallah faydasi olur guzel birseye vesile oldu aslinda sigarayi birakmaya 😀

Bu Konu için Etiketler