Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Penis glansımda olan sorun hpv den kaynaklı olabilir mi

Durum
    Mental - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Penis glansımda olan sorun hpv den kaynaklı olabilir mi

Öncelikle selamlar, daha önce hikayemi anlatmıştım. Sünnet derisindeki siğilleri yaktırdım fakat küçüldüler yani düşmediler. yarın 2. Kez yakılıcaklar . Şuan ki sorunum ise penis glansımda çatlaklar var ve idrar çıkışında yani penis ucumun sol kısmında bir kitle var ama siğil gibi değil.çok büyük değil pekte belli olmuyo ama bir kitle var.ereksiyon olmadan bu çatlaklar ve kitle pek belli değil ereksiyon olunca daha belli oluyolar. 3 doktora gösterdim devlet hastanesinde ,doğru düzgün bakmadan onda bir şey yok beaaaahh yaptılar. Özel hastaneye gidicek maddi durumum yok.hpv den kaynaklı olabilir mi bunlar.yoksa ben mi fazla takıntı yaptım acaba?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Penis glansımda olan sorun hpv den kaynaklı olabilir mi

siğillerin cogu penisin sünnet derisi kısmında yani uç kısımda çıkmaz ama, yani detaylı bilgim yok ama penisin gövdesinde veya genel olarak genital bölgenin başladığı bölgede cıkıyorlar. doktorlar dogru söylüyor olabilir, bence 1 kere özel hastaneye gitmeye çalışın, veya bu hiç olmuyorsa başka devlet hastanelerine de gidin bence, bir kere de öyle gösterin?

Durum
    Tecrübeli Üye

Devlet hastanelerinde olan doktorlar çok ilgisiz gerçekten arya😂. Uğraşmak istemiyolar ya da ciddiye almıyolar. Hepsi farklı bir şey söylüyo hpv hakkında. Şimdi kriyo 2. Seansına geldim o ara gösterdim takip edelim dedi .ben fazla kafaya taktım sanırım.

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Son durum nedir mental, çatlaklar gitti mi doktor ne dedi

Durum
    Tecrübeli Üye

malesef üzüntülü,cildiyeden randevu aldım nisanın 6 sına.çatlakların üstündekileri penile papules olarak tahmin ediyorum çünkü çok sayıdalar o kadar çok siğil olucağını düşünmüyorum.çatlaklar kuru kalmasından dolayı olabilirmiş.nemlendirici sürmeye başladım bakalım .

Durum
    Tecrübeli Üye

Bende de var çatlakların arasında küçük küçük kırmızı bişiler var anlamadım fucidin krem süreceğim bende de kriyodan sonra oldu

Durum
    Tecrübeli Üye

kırmızı lezyonlar muhtemelen penile papules .eğer siğilseler yüzlerce siğilim var demek oluyor bu .muhtemelen penis başım fazla kuru kaldı ve penile papulesler hep vardı çatlamalar sonucunda ise daha da belirginleşti diye düşünüyorum.kriyo yapılan yerler kabuk bağladı kendim soyuyorum arada.kanama yapmıyo ve pembe deri geldi.penis başına hindistan cevizi yağı sürüyorum şimdilik umarım yararı olur.yeni çıkan siğil ise gözlemleyemedim. ahcc ye başlıyıcam 1 ay sonra ,seneye ise test vericem sağlıklı beslenmeye devam.ayrıca ilk defa idevlet hastanesinde ki bir doktorun ahcc yi tavsiye ettiğini gördüm açıkçası etkileyici... umarım seneye bu günleri gülerek hatırlıyo olurum.bu arada çatlaklar lif lif mi duruyo yoksa 2,3 tane mi bende yan yana lif lif ve rahat 10 tane var korkutucu duruyo bakalım cildiye ne diyicek.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bende de öyle yan yana çizgi çizgi çok yakından ereksiyon halindeyken daha da belli oluyor. İşin aksiliği siğilse bunlar küçücük kriyo yapılamaz diye düşünüyorum. Nasıl kurtulacaz eğer siğilse bilmiyorum. Daha 2 gün önce doktora gittim lezyon yok demişti. Benim şansıma işte. Şimdi 15 gün randevu bekle. Resmini çektim doktora gösterim diye. Bu kadar küçük siğile kriyo koter de yapılmaz onlarca var

Durum
    Tecrübeli Üye

cildiyeye gidicem bunun için. üroloji doktorum yani kriyo yapan doktorum cildiyeye gitsen daha iyi olur dedi eğer onlar siğilse kendilerinden yok olurlar diye düşünüyorum.en son cildiyenin ne dediği çok önemli .bende 2 aydır var o lezyonlar büyümedi hiç siğil olsalar büyürler diye düşünüyorum ve sende ağrı yapıyo mu? bende biraz ağrı da var gibi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Mental Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cildiyeye gidicem bunun için. üroloji doktorum yani kriyo yapan doktorum cildiyeye gitsen daha iyi olur dedi eğer onlar siğilse kendilerinden yok olurlar diye düşünüyorum.en son cildiyenin ne dediği çok önemli .bende 2 aydır var o lezyonlar büyümedi hiç siğil olsalar büyürler diye düşünüyorum ve sende ağrı yapıyo mu? bende biraz ağrı da var gibi
    selam mental, senin düzelttigin yazım hatasını düzelttim şimdi*
    Yalnız siğillerin kendi kendilerine kaybolma olasılıgı öyle güçlü bi olasılık değil, baya düşük. siğiller cogunlukla müdahale ile kaybolur.
    ve her sigil illa büyümez