Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvli temas sonrası ahcc

Durum
    Weeps0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpvli temas sonrası ahcc

Merhaba hpv'li birine yaklaşık 30 sn oral sonrası hpv olduğunu fark ettim ve uzaklaştım. Soran olacaksa ışık kapalıydı ve genital siğilleri vardı. Forumda araştırmam sonucu ahcc kullanmaya karar verdim. Temas üzerinden 1 gün bile geçmedi bu takviyeyi kullanmam mantıklı mı şu anda ?

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpvli temas sonrası ahcc

Merhaba dostum sakin ol
    1.si temasın oldu diye hemen hpv kapacak değilsin, oral yoldan bulaş ihtimali daha zor. 30 sn sürmüş, ağzında açık yara yoksa zor bir ihtimal bulaşması. Sıvı teması da olmamıştır haliyle.
    Diyelim ki bulaştı, sigara kullanmıyorsan yine çok sıkıntı yaşamazsın. Ahcc pahalı bir takviye tanı almadan kullanmak çok mantıklı değil, onun yerine yaklaşık 2 ay sonra oral hpv testi vermen daha mantıklı.

Yeşil çay iç, d vitamini, propolisli sprey veya damla kullan kendini iyi hissetmek için. Hali hazırda sağlığın için faydalı şeyler. Hadi ışık kapalı da, partnerinin kendinden haberi yok muydu? Bilerek böyle bir şey yaptıysa çok üzücü neyse ki fark etmişsin, sıkma canını

Durum
    Yeni Üye

Doğuştan beri olduğunu hastalık olmadığını söyledi ama lezyonlarının hpv olduğu belliydi, hala neyin yalanını söylüyorsa. Forumu inceledim ama istediğim şeylere ulaşmam biraz zaman alacak gibi o yüzden 1-2 soruma cevap verme şansın varsa çok sevinirim, endişem fazla biraz su an
    Test verene kadar geçen süreç içinde lezyonum olmadıkça bulastırıcı olur muyum ? 2 ay sonraki testte negatif çıkarsa bulaşmadığı anlamına mı gelecek yoksa kuluçkada olma ihtimalini de barındıracak mi? Şimdiden teşekkürler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Weeps0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hpv'li birine yaklaşık 30 sn oral sonrası hpv olduğunu fark ettim ve uzaklaştım. Soran olacaksa ışık kapalıydı ve genital siğilleri vardı. Forumda araştırmam sonucu ahcc kullanmaya karar verdim. Temas üzerinden 1 gün bile geçmedi bu takviyeyi kullanmam mantıklı mı şu anda ?
    Ben de @vehepe adlı arkadaşımıza direkt katılıyorum ahcc konusunda özellikle. Şu an hemen ahcc kullanmanın sana bir faydası yok, hpv olduğunu öğrenirsin o zaman ahcc kullanmaya başlarsın, şu an ahcc kullanman mantıklı değil kısaca, birkaç ay bekle. Birkaç ay sonra test yaptır, kbb doktoruna git, sürüntü alsın durumu anlat.

Şimdi asıl konuya gelince, hpv'nin oral yolla bulasma riski var mı her zaman var, ama genital bölgeden çok çabuk bulaşıyor, ağızdan öyle değil. Öyle olsaydı oral deneyim yaşayan herkes oral hpv olurdu.. Ama ağızda da vehepe'nin dediği ağız içinde yara veya virüsün girebileceği bir aft, kesik vs olması gerektiği gibi, dudak çevresinde de yarık, çizik vs bir şekilde hpv'nin girebileceği mikro çatlak/çatlaklar olması gerekiyor. Yani şimdiden hemen dert etme, ama birkaç ay içinde de baktırmayı ihmal etme.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler 1-2 ay sonra test vereceğim

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Lezyon olmadığı müddetçe bulaşma ihtimali oldukça azalıyor. Çünkü bu bir cilt hastalığı, kana tükürüğe karışmıyor aslında. Ancak bu vücut sıvıları enfekte alanla temas etmişse o şekilde aktarım olabilir. Diyelim ki oral temasın oldu, tükürüğünde aslında virüs yok ama ağzında siğil varsa hpv virüsünü tükürük kanalıyla aktarabilirsin, veya direkt lezyonun olduğu bölgeye karşı tarafın hasar görmüş mukozası temas edecek.

Şu an virüs kaptıysan o senin vücudunda zaten ama testte saptanamayacak seviyede olabilir o yüzden emin olmak adına bekle diyoruz test maliyeti açısından. Latent dönem denen kuluçka dönemi virüsün olmadığı anlamına gelmez, konakçı hücrenin virüse karşı mücadele ettiği ancak vücutta herhangi bir semptoma rastlanmayan dönemdir. Dolayısıyla latent dönemde de bulaş riski vardır ancak viral yük klinik dönemdeki kadar yüksek olmadığı için daha azdır diyebiliriz. 2 ay sonra test verirsen ve negatif gördüysen sende olmadığı anlamına gelir, tabii arada şüpheli başka bir ilişkin olmadığını varsayarsak.

2 ay sonra testin pozitif çıkarsa ancak vücudunda semptom yoksa o zaman virüsün kuluçkada olduğu, ileride siğil veya neoplazi oluşturabileceği kabul edilir.

Durum
    hanna_nehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Acaba serviks hpv dna icin de gecerli midir? Temiz cikarsa kurtulur muyum . Latent suresi ne kadar . Yillarca hic baktirmadim ve cok korkuyorum :/ 1 ay sonra aciklanacak hpv dna sonucu ve 1 ay once cinsel iliskiye girmeyi biraktim.besin takviyesi ne onerirsiniz.doktor gunde 2 gr ahcc verdi sadece.ben propolis ekledim 40 damla gunluk dvitamini ve cinko bu kadar.portakal suyu 1 bardak 2 bardak süt ... b12 hapim var onu her gün icsem mi .kahve icmek istiyorum ama bagisikligi dusurur mu bilemedim.CIN2 3 vs gelmesinden korkuyorum

Bu Konu için Etiketler