Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv kalıcılık

Durum
    Üye6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv kalıcılık

Arkadaşlar selamlar hpv negatif olduktan sonraki süreçte herhangi bir cinsel birliktelik olmadığı sürece tekrardan hpv pozitif olma ihtimali var mıdır ?

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv kalıcılık

Alıntı Üye6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar hpv negatif olduktan sonraki süreçte herhangi bir cinsel birliktelik olmadığı sürece tekrardan hpv pozitif olma ihtimali var mıdır ?
    Yani negatifligi gördükten sonra olmaz ama çok düşük Bi ihtimal uykuda kalabiliyor yani vücut viral yükü bastırmış oluyor. Aslında uykuda kalincada tekrardan aktif olma durumu da olmuyor vücuduna sorun çıkarmıyor. Negatifi gördükten sonra için rahat edebilir

Durum
    Yeni Üye

Vücut viral yükü bastırdığında daha sonradan bağışıklık düştüğünde tekrardan pozitif olma ihtimali yok mudur ?

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hoşgeldin üye6
    Bu konu epeyce tartışılmış; tartışılıyor.
    Senin durumun nedir? Veriler toplayarak biz de bir sonuca varmaya çalışıyoruz, anket başlığına kendi verilerini girerek sen de katılır mısın

Durum
    Yeni Üye

Ben pozitif değilim erkek arkadaşım 2.5 sene önce anogenital siğil çıkarmış yaktırmış ve siğilleri tekrarlamamış erkek arkadaşımla cinsel birlikteliğimiz yok hiç olmadı.Benden önceki kız arkadaşıyla aynı anda siğil çıkarmışlar ve onunla oral yoldan ilişkisi olmuş bana sadece öpüşerek oral hpv bulaştırma ihtimali var mı bilmiyorum.Evlenemeyi düşünüyoruz onun yüzünden bu konuyu araştırıyorum.2 doz gardasil aşımı yaptırdım.Başka ne yapabilirim evlendikten sonra bulaş olmaması adına onu araştırıyorum.Negatif olduktan sonraki süreçte bana bulaştırma ihtimali beni endişelendiriyor.

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Selam üye6, yaşın itibariyle aşıyı 3 doz olman gerekiyor. Erkek arkadaşın test verebilir için rahat etmiyorsa. İlişkiden önce tüyleri jiletle almayıp korunursan bulaş ihtimali de oldukça azalmış olur. Bu kadar endişe edeceğin bir şey yok zaten düzenli takipte olacağın için herhangi bir zarara uğramadan süreci kontrol edersin. Erkek arkadaşının siğil çıkarmış olması, siğil çıkarmayan onkojenik türlere sahip olup farkında olmadan sana bulaştırmasından daha iyi emin ol. Maalesef ki çoğunluğu bu 2. grup oluşturuyor.