Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Mantar Yaparmi

Durum
    Kumru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv Mantar Yaparmi

Merhaba
    Ben ilk dr gittigimde vijinal mantar sikayetle gitmisdim sonra smear testinide o ara oldum sonucda hpv cikdi ortaya her şerde bir hayir diyorum bilmedende yasayabilirdim bir sure daha ,dr hpv ile mantarin bagimsiz oldugunu soylesede suan yine tekrar ediyor gibi aslinda gecmisdi .Bu tur problem yasayan varmi aranizsa

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv Mantar Yaparmi

Alıntı Kumru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Ben ilk dr gittigimde vijinal mantar sikayetle gitmisdim sonra smear testinide o ara oldum sonucda hpv cikdi ortaya her şerde bir hayir diyorum bilmedende yasayabilirdim bir sure daha ,dr hpv ile mantarin bagimsiz oldugunu soylesede suan yine tekrar ediyor gibi aslinda gecmisdi .Bu tur problem yasayan varmi aranizsa
    evet bende 1 yıldır hpv olduğumdan beri neredeyse geçmeyen akıntı var beyaz renkli hafif sarıya kaçık kullanmadığım fitil kalmadı doktor mantar demedi ama enfeksiyon kaynaklı, ben sorduğumda bana da hpv ile alakasız olduğunu söyledi ama çok araştırdım ve bi yazıda vajinanın kendi bünyesinde zaten bakteriler var hpv kendi virüs bakterileriyle vajinanın florasını bozup enfeksiyona açık hale getiriyormuş sana tavsiyem bol su probiyotik tüket, çamaşırlarını ütüleyerek giy sıkı şeyler giyme gece çamaşırsız uyu vajina florasını düzenleyecek takviye kapsül probiyotik alabilirsin vagiflora regyn gynobiotic gibi ama bunlar tedavi edici değil flora düzenleyicidir sık sık tekrar etmesi üzerine vajen florası bozuluyor ve ilaçlara yanıt vermeyip dirençleniyo bu yüzden florayı sağlıklı tutmak çok önemli

Durum
    Tecrübeli Üye

Cok tesskur ederim bilgiler icin ,Bu baya mantar gibi beyaz ama vijinamin florasinin bozulduguna bende iknayim,Haftaya farkli bir dr goruncem bu sorun icin yeniden .Birde hani akinti diyorsunya bende bayadir hic akinti olmuyor regli oncesi sonrasi gorunen normal akinti bile yok,kupkuru ve sadece peynirimsi bir mantar .

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Kumru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok tesskur ederim bilgiler icin ,Bu baya mantar gibi beyaz ama vijinamin florasinin bozulduguna bende iknayim,Haftaya farkli bir dr goruncem bu sorun icin yeniden .Birde hani akinti diyorsunya bende bayadir hic akinti olmuyor regli oncesi sonrasi gorunen normal akinti bile yok,kupkuru ve sadece peynirimsi bir mantar .
    o zaman bu bahsettiğin mantar kaşıntı oluyor mu, mantar için dış bölgede kaşıntı varsa travazol krem birebir onun dışında ev yapımı yoğurt ye, kefir iç bol probiyotik tüket kadınlar için zade vitalin feminen probiyotik var ben onu içiyorum düzenli olarak iyi geliyor fiyatı da uygun günde 2 kere çamaşır değiştir ve tabi doktora git o sana antibiyotik ve fitil yazar rahatlarsın geçmiş olsun, hpv kaç çıktı bu arada

Durum
    Tecrübeli Üye

Hpv 72-91 cikdi yaklasik 1 ayi geçdi,Kasinti yapmiyor bendeki ,ev yogurdu yillardir hayatimda ama kefir evet yeniden baslim. Senin kac hpv

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bunlara ek olarak iç çamaşırınıza her gün 1 damla nioli yağı damlatıp, 1 lt suya/10 damla nioli yağı ekleyerek hazırladığınız karışımı tuvalet sonrası temizliğinizde kullanırsanız faydasını görürsünüz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bunu daha once duymusdum.Tamam cok tsk ederim ☺

Durum
    elbetbirgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de çok ciddi mantar problemi yaşadım hpv tanısı konduğu dönem. Tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Siğil tedavisinde kullanılan kriyo asit gibi yöntemler de maalesef florayı bozmaya sebep oluyor fitil kullanılması lazım. Ben fitil kullandıktan sonra akıntı şikayetim baya azaldı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar, başlıktaki soruya cevaben; hpv diğer genital hastalıklara da zemin hazırlayabilir, ya da alt yapınız varsa/buna açık bir durum varsa olabilir.
    Ama özellikle hpv olan biri mantar olur diye bir şey yok, ben olmadım mesela.

Durum
    Tecrübeli Üye

Hpv cikmadan once baslamisdi 3 kutu fitil ve ilac kullandim,sogan sulari icdim gecmisdi aslinda ama yine basliyor ,Dr da ilgisi olmadigini soyledi Hpv ile belkide baska bisey tetikliyor bilmiyorum cok dikkat ediyorum aslinda hijyenimede ,flora bozuklugu kesinlikle var ama .Onerileri denitcem artik ama once bir dr goruncem.Sevgiler