Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkekler hpvden kanser olur mu olan var mi

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkekler hpvden kanser olur mu olan var mi

Merhaba iyi günler, hpv 16 18 negatif diğer pozitifim siğilim yok 1 yıldır geçmeyen ascus ve yeni öğrendiğim cin 1 2 var şuanda da doktorun prezervatifle ilişkiye girebilirsin sorun olmaz demesi üzerine erkek arkadaşımla ilişki yaşadım istenilmeyen bi durum oldu ve ona da geçti bendeki hpv, öncesinde var mıydı bilmiyorum. Ama benden geçen bi tip artık kesin var ve büyük ihtimalle yüksek riskli tip çünkü ben şuan cin 2 oldum 1 sene de atamadım tabi sigarayı bırakmadım kendime çok iyi bakamadım onlar da var.
    Sorum şu erkek arkadaşıma zarar verir mi bu hpv doktorum ona bir şey olmaz dedi ama Google kanser olabileceğini söylüyor az ihtimal de olsa öğrendiğimden beri stresten uyuyamıyorum çok endişeliyim lütfen bu konuda bilgisi tecrübesi olan kadın erkek farketmez bana cevap verin kendisi pozitif olup eşinde sorun olan oldu mu ürologa gitmemiz gerekiyor mu onlarda kanser süreci nasıl işliyo kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olun

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Erkekler hpvden kanser olur mu olan var mi

Merhaba öncelikle geçmiş olsun Bi kaç yazını daha okudum erkek arkadaşın konusunda bu kadar endiselenmen gerçekten yersiz bence kendin için endiselenmelisin çünkü cin2 çıkmışsın eğer konu kanser olmaksa sen daha yakınsın. Bu olacağın anlamına gelmiyor önlemlerini alman gerektiği anlamına geliyor. Ha erkek arkadaşın konusuna gelince genelde erkeklerde test bile yok düzenli olarak yaktirmasi, beslenmeye dikkat etmesi , varsa sigara alkol ve cinsellige ara vermesi gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra pek Bi sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum bunu bende deil bütün doktorlar söylüyor. Umarım en kısa sürede atlatirsiniz ve tavsiyem İnternet'e çok araştırma yapmayıp tedaviye odaklanmaniz

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba,
    Erkekler HPV'den kanser olur. Yalnız çok düşük ihtimal. İnternette gördüğünüz HPV kanser fotoğrafları uyuşturucu alan, HIV virüsü taşıyan, uzun yollar yoğun alkol sigara alan, beslenmesi düzensiz olan insanların fotoğrafları.
    Normal yaşayan, düzenli beslenen, alkolü nadir alan, sigarası çok fazla olmayan( günde 1 paketten az) insanlarda penis kanseri hiç görmedim. Görüştüğüm ürologlarda HPV den kanser olan hastaya hiç rastlamamışlar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle geçmiş olsun Bi kaç yazını daha okudum erkek arkadaşın konusunda bu kadar endiselenmen gerçekten yersiz bence kendin için endiselenmelisin çünkü cin2 çıkmışsın eğer konu kanser olmaksa sen daha yakınsın. Bu olacağın anlamına gelmiyor önlemlerini alman gerektiği anlamına geliyor. Ha erkek arkadaşın konusuna gelince genelde erkeklerde test bile yok düzenli olarak yaktirmasi, beslenmeye dikkat etmesi , varsa sigara alkol ve cinsellige ara vermesi gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra pek Bi sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum bunu bende deil bütün doktorlar söylüyor. Umarım en kısa sürede atlatirsiniz ve tavsiyem İnternet'e çok araştırma yapmayıp tedaviye odaklanmaniz
    Kendim içinde korktum ama insan başka bir insanın sağlığına istemeden de olsa zarar verecek bir şey yapınca önce onu düşünüyorum, ben kendim için ve onun için her şeyi yapıyorum ahcc başlıcaz o sigara içiyor sadece tek sorun, defla gyne başlıcam ve umuyorum ki geçicek en kötü leep olurum. İçim biraz olsun daha rahat şuan teşekkür ederim cevabınız için takıntı haline döndü bende resmen sürekli okuyup araştırıyorum dediğiniz gibi bırakıcam sürekli okumayı

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Erkekler HPV'den kanser olur. Yalnız çok düşük ihtimal. İnternette gördüğünüz HPV kanser fotoğrafları uyuşturucu alan, HIV virüsü taşıyan, uzun yollar yoğun alkol sigara alan, beslenmesi düzensiz olan insanların fotoğrafları.
    Normal yaşayan, düzenli beslenen, alkolü nadir alan, sigarası çok fazla olmayan( günde 1 paketten az) insanlarda penis kanseri hiç görmedim. Görüştüğüm ürologlarda HPV den kanser olan hastaya hiç rastlamamışlar.
    Sigara dışında diğerleri yok onu bırakamıyor, ama güzel besleniyor sigara atmasını geciktirir en fazla diye düşünüyorum ben cin 2 olduğum için birden onda da olacak diye düşündüm cevabınız için teşekkür ederim 🙏🙏

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende yeniyim hpv tanısı konalı 1 ay olmadıı bugün üroloğa gittim doçent kendisi haseki de doçent kendisi. İnan hpv teşhisi koydu cildiyeci dediğimde hiç takmadı bile. Cinsel ilişkiye girersen partnerine söyle, ya da ara ver zaten 8 ay da bu virüsü vücut atıyor. Çıkarsa tekrar yaktır dedi ama bilmiyorum bendekiler fordryce benziyordu hpv de olamayabilir ama cildiyeci hpv demişti. Erkek arkadaşına yani çok kafana takma.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben 38 yaşındayım. Hayatımda penis kanseri olmus kisi görmedim. Çevreden de duymadım. Siz dikkat edin sadece.
    D vitaminlerinizi yüksek tutun

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 38 yaşındayım. Hayatımda penis kanseri olmus kisi görmedim. Çevreden de duymadım. Siz dikkat edin sadece.
    D vitaminlerinizi yüksek tutun
    çok teşekkür ederim cevap için, ahcc alıyoruz ama düzenli olarak sürekli içemeyiz yani maks 3 4 kutu alabiliriz epey pahalı onun yerine önerebileceğiniz bir şey var mı

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Üzüntülü00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yeniyim hpv tanısı konalı 1 ay olmadıı bugün üroloğa gittim doçent kendisi haseki de doçent kendisi. İnan hpv teşhisi koydu cildiyeci dediğimde hiç takmadı bile. Cinsel ilişkiye girersen partnerine söyle, ya da ara ver zaten 8 ay da bu virüsü vücut atıyor. Çıkarsa tekrar yaktır dedi ama bilmiyorum bendekiler fordryce benziyordu hpv de olamayabilir ama cildiyeci hpv demişti. Erkek arkadaşına yani çok kafana takma.
    siğil yapan tipi olsa zaten endişe duymazdım bende büyük ihtimalle yüksek risk grubu var bu yüzden tedirgin oldum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı divoria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim cevap için, ahcc alıyoruz ama düzenli olarak sürekli içemeyiz yani maks 3 4 kutu alabiliriz epey pahalı onun yerine önerebileceğiniz bir şey var mı
    İmutor beta glukan alın eczaneden ama ahcc ''yerine'' gibi olmaz, çünkü imutorun hpv negatif yaptığı görülmemiştir, zaten içerikleri farklı ancak bagısıklıgınızın en azından düşmeyip sabit kalmasını sağlayabilir, bu açıdan iyi.