Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Sürecim - Tip 11&16

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv Sürecim - Tip 11&16

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Uzun bir ara oldu. Biraz güncelleme yapmak biraz da içimi dökmek için geldim buraya.

Tüm hikayemi bu başlıkta güncelliyorum. Açıkçası ne yalan söyleyeyim sürecin bu kadar uzayacağını ben de tahmin etmiyordum. Biri 16 olmak üzere 2 tip, cin1, sigara kullanımı, stresli hayat rutini, doktorların 1 2 yıla atılır demesine aldırış etmeden 1 yıl dolmadan geçeceğine inanmışım sanıyorum ki, hala mücadele etmeye devam edince bir miktar psikolojik düşüş yaşadım. Bu da bir çeşit savunma mekanizması sanırım, çok kısa sürede negatif olan bazı emsal örnekleri görünce sanırım güç veriyor ve buna tutunuyoruz. Bu esasında iyi bir şey, ama bir yandan gerçekçi olmak lazım. Sevgili @arya kendine 1 yıl zaman ver derken tam olarak bundan bahsediyor aslında. Siz 1 yıl 2 yıl içinde negatife dönmeniz gayet normal, 1 yıldan kısa sürede negatif olmak ise güzel bir süpriz biz de o süprize tutunarak güçlü kalıyoruz.

Güçlü de kalalım zaten. Eğer anlattıklarım size çok karamsar geldiyse yukarı çıkıp okuyabilirsiniz. Tip 16 ve 11 taşıyordum ve 6 ayın sonunda yaptığım 2.hpv testimde tip11'in çoktan negatif olduğunu gördüm. Güzel şeyler oluyor siz görmek bakmak isterseniz. Ben yalnızca sabırsızlandım, istedim ki yeter artık 16 da gitsin. Ama sabır sabır sabır lazım

Bende de bir şeyler iyiye gidiyor belli ki sabretmeyi başarabilirsem. Cin1 olduğum için smear takibi yapıyorum. Eylül ayında sonucum ascus çıkmıştı. Yola başladığım doktorla iletişimim bu dönem kesildi çünkü kendisi doğum izninde. O yüzden sonrası biraz belirsizlik ve benim de "hayatımı artık hpv yokmuş gibi yaşayacağım" kararımla denk geldiği için çok üstüne düşmedim. Telefonda bir doktor beni arayıp bir ihtimal bir enfeksiyon olabilir antibiyotik verelim sonra yine smear alalım dedi ama ne yalan söyleyeyim, ihmal ettim ve gidip reçetemi almadım. Dolayısıyla ilaç kullanmadım.

Bu arada aralık ayında yaptırdığım hpv testime göre, geçen 3 ayda bir mucize olmadıysa hala tip16'yi taşıyorum.

Doktorum hala izinde olduğu için bu ay farklı bir doktora smear verdim. Kolposkopimi 1 yıl önce yaptırmıştım. Doktor smear testinin sonucuna göre ikinci bir kolposkopi değerlendirebileceği söyledi. Smear sonucum geldi ve NEGATİF Uzun zaman sonra böyle bir haber bana çok iyi geldi, bir ferahlık hissettim. Doktora mesaj attım sonucuma bakmasını rica ettim. Negatif gelmiş ama kolposkopi yapalım cevabını aldım. Bir tık kafam karışmadı değil.

Kolposkopinin ne kadar etkili bir tanı yöntemi olduğunu biliyorum. Ancak önceki doktorumun cin1'in kendi kendine gerileme olayından ötürü smear negatif olduğunda kolposkopi tekrarlamayacağını biliyordum. Şu anda yeniden kolposkopi yaptırıp yaptırmamak konusunda kafam karışık. Hem gereksiz bir ek işlem olabilir mi diye düşünüyorum hem de maddi boyutunu düşünüyorum. Bir yandan umut perileri peşimi bırakmıyor belki de çoktan hpv negatif olmuşumdur diye içimden geçiriyorum. Bilmiyorum dostlar, bende durumlar böyle.

Ülke gündemi de öyle bir karışık ki, çok zor günler geçiriyoruz ve bir yandan dertlerim asla dert gibi görünmüyor bana.

Hepinize bol sabır ve güç diliyorum. Ara ara psikolojik olarak düşsem de bugünlerin geride kalacağına olan inancımı hiç kaybetmedim. Siz de kaybetmeyin sakın.

Sizleri seviyorum hepiniz sağlıcakla kalın
    Mukaddescim, modunu düşürme lütfen, tip 16yı da atacaksın, ben senin mücadelene inanıyorum. Ben de hpv'yi tam 1bucuk yılda yenmiştim, yaklaşık 18 ay falan oluyor, ki bunun 7-8 ayı zaten ahcc kullanarak geçti. Tip 16'yı zaten biliyorsun, uğraştırıyor epey..
    Smear'in temiz gelmesi olumlu bir işaret bence. Seni strese sokacak bir şey yapmak zorunda değilsin, istersen bir süre kolposkopi işini boşver, sonra aklına takılırsa yaptırırsın. Ya da içim baktırarak rahat edecek diyorsan yaptır, sonuçta temiz gelmiş yanılma payı olsa da bu da bir aşama..

ülkemiz konusunda ise ben de üzgünüm, kahramanmaraşta olan deprem hepimizi çok üzdü, insanların hayatları kaydı resmen...

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Carpediemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazinizin bir yerinde doktorun bi ihtimal enfeksiyon olabilir antibiyotik verelim demesini anlayamadim? Neye istinaden bunu soyledi anlatabilir misiniz?
    Merhaba, ascus gelen smear sonucuma göre söyledi. Çünkü biliyorsunuz ascus'un pek çok anlamı olabilir. Ek olarak patoloji sonucumda da "tedavi sonrası yeniden smear alınması önerilmektedir" ifadesi yazıyordu. Tam olarak neyi merak ettiğinizi anlayamadığım için yeterli cevap verebildim mi emin değilim ama başka sorunuz varsa yanıtlarım seve seve

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@şaşkın ve @arya,

Mesajlarınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim çok okudum araştırdım yazdım ama ben kolposkopi için biraz zaman verme kararı aldım.

Bunu cin1 olmama güvendiğim için yapıyorum. Cin2 olsaydım veya smear'de bir daha ascus sonucu alsaydım daha çok alarma geçerdim. Kendime birkaç ay zaman tanımak istiyorum. Malumunuz, biraz yorgunum bu süreçten ötürü. Belki birkaç ay sonra başka bir doktordan bir daha smear almasını rica ederim veya kurtlanıp aniden kolposkopi oldum diye buraya yazabilirim de. Bilemiyorum altan bilemiyorum

Durum
    Dytbuse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @şaşkın ve @arya,

Mesajlarınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim çok okudum araştırdım yazdım ama ben kolposkopi için biraz zaman verme kararı aldım.

Bunu cin1 olmama güvendiğim için yapıyorum. Cin2 olsaydım veya smear'de bir daha ascus sonucu alsaydım daha çok alarma geçerdim. Kendime birkaç ay zaman tanımak istiyorum. Malumunuz, biraz yorgunum bu süreçten ötürü. Belki birkaç ay sonra başka bir doktordan bir daha smear almasını rica ederim veya kurtlanıp aniden kolposkopi oldum diye buraya yazabilirim de. Bilemiyorum altan bilemiyorum
    Acaba bu üyeye noldu? Özelden iletişim olan var mı, hpv16 cin1 olan üyeleri çok merak ediyorum….

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Mukaddes forumun bilinçli araştırmacı üyelerinden biri. Şu an tedavi sürecinde kendisi. Yeteri kadar bilgi edinip kendini biraz hastalıktan uzak durmak düşünmemek için benim gibi foruma arada girenler den biridir.

Ama illa ki bir sorunuz veya kendi süreci hakkında bir gelişme de kendi konusunda düzenleme yapar. Sürecin durumu hakkında bilgi verecektir.