Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV İle Tanıştım - Here we Go!

Durum
    hosbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Post HPV İle Tanıştım - Here we Go!

Merhaba,

27 yaşındayım, cinsiyetim erkek.
    Genital bölgemdeki siğilleri yaklaşık olarak 1 ay önce farkettim. Bana nereden, nasıl, ne zaman geldiğine dair neredeyse hiçbir fikrim yok.
    Tıraş olduktan sonra yaklaşık 6-7 adet siğil gördüğümü söyleyebilirim.
    20 Şubatta üroloji polikliniğine gittim. Küçük diyebileceğim siğillerimin sanki günden güne arttığını farkediyordum.
    İlk olarak şunları söylemeliyim.
    Yaşadığım şeyin ne olduğunun, nasıl bir müdahaleye ihtiyacım olduğunun nispeten farkındaydım.
    Fakat nasıl bir süreç geçireceğimi az çok bu forum sayesinde öğrendim. Genel olarak sakin biriyim, durumun farkına vardığım an 'eyvah, ne yapacağım şimdi?','cinsel hayatım bitti mi?','hayatım boyunca bununla mı yaşayacağım?' diyerek rehavete kesinlikle kapılmadım.
    Evet, kesinlikle durum ciddi, ama dünyanın sonunun olmadığının farkındayım.

Doktorum, bunların genital siğiller olduğunu teyit etti. Koterizasyon işlemi yapmanın en sağlıklı ve en doğru yol olduğunu düşündüğünü söyledi. Doktoruma ve izleyeceği tedavi maratonuna güvenerek bu yolculuğuma başladım.
    Vakit geçirmeden 23 şubat tarihinde koter operasyonu geçirdim. Operasyon sırasında büyüteç ile incelemelerini yapan doktor, sandığımızdan daha fazla siğil gördüğünü, yaklaşık 30-40 kadar siğili koterize ettiğini söyledi.
    Patoloji için alınabilecek 2 uygun parçayı aldı, özel bir laboratuvarda HPV tiplendirmesi için çalışmalar devam ediyor.
    10 Mart tarihinde sonuçların açıklanacağı bilgisine sahibim.
    Operasyon sonrası evime döndüm, 3 tane daha siğil olarak adlandırabileceğim kese gördüm. Ertesi gün doktoruma gittiğimde bunların muhtemelen kıl kökü folikülü olduğunu, ama riske atmamak için koter işlemi uygulayacağını söyledi. Operasyon gerektirmeden, koter kalemi ile o 3 keseyi yaktı.

Bu işlemlerden sonra 4 gün boyunca Furacin krem kullandım. Herhangi bir enfeksiyon durumu ile karşılaşmadım.

Operasyondan 10 gün sonra, 1.5 ay boyunca Aldara krem kullanmamı söyledi. Şuan 15. gündeyiz, henüz başlamadım.
    Koter ile yakılan ve patoloji için parça alınan 3 bölgede hala tam iyileşme sağlanmadı. Aldara'yı açık yara bulunan bölgeye kullanmamam gerektiği ibaresi, prospektüste yer aldığı için bu uyarıyı dikkate alıyorum. Şuan iyi durumda, muhtemelen yarın akşam başlayıp pazartesi- çarşamba- cuma 6-8 saat uygulanması şeklindeki yönergeyi takip edeceğim.

Tabiki hpvliyiz forumunu takip ettiğimi söyledikten sonra uyarılarınızı dikkate almamak olmaz.
    Pek de düzenli olmayan hayatımı düzene sokmaya çalışmakla başlıyorum.
    Kahvaltı ve akşam yemeği saatlerimi, uyuma ve uyanma saatlerimi düzenlemeye çalışıyorum. Alışkanlıklarım ve iş hayatım gereği bu biraz zorlayıcı olacak açıkçası.
    Alkolle pek aram yok, nadiren kullanıyorum. Bu sürecin sonuna kadar kullanmayı düşünmüyorum.
    Sigara alışkanlığım var. Şuan için önüne pek geçemedim, ama en kısa zamanda tamamen bırakmayı düşündüğüm bir illettir kendisi. Biraz daha iradeyle bunu da halledebileceğimi düşünüyorum.
    AHCC kullanımına başladım, bugün 4. gün takviyelerimi aldım. Önerilere ve negatif olma hikayelerine bolca vakit ayırabildim, bu yüzden tereddüt etmeden Time Health marka AHCC siparişi verdim. Kur oranı ve enflasyon korkusuna 2 aylık stoğumu yaptım hatta
    Bunun dışında, kan tahlili ile bağışıklık sistemimin en iyi şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğum / eksik olan vitaminler için henüz doktora gidemedim. Bu hafta bu tahlilleri de yaptırmayı ve ardından gerekli aksiyonları almayı düşünüyorum.

Mümkün olduğunca gelişmelerden-gidişmelerden sizleri haberdar etmeye çalışacağım.
    --ÇÜNKÜ
    Gerek toplum algısı gerekse ahlaki tutum diyebiliriz ama; yaşadığımız bu durum bazı kesimler tarafından hoş karşılanmayabiliyor.
    Bu kesimleri hayatında, yakın çevresinde bulunduran kişilerin aramızda olabileceğini düşünmek, çaresiz hissetmesinin önüne geçmek ve bu süreçte yaşadıklarımı, uyguladıklarımı ve sonuç alabildiğim uygulamaları anlatmayı hem durumumu, zaman zaman mutluluğumu paylaşmak hem de bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyorum.
    Açın halinden aç anlar da diyebiliriz

Şimdilik bu kadar, sonucunuz negatif hayatınız pozitif olsun dileklerimle.
    Kendinize İYİ BAKIN!

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV İle Tanıştım - Here we Go!

Güncelleme 1
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Merhaba,

Test sonucum söylenenden hızlı sonuçlandı ve az önce raporumu aldım.
    Tip 6 taşıyıcısı olduğumu öğrendim.
    Düşük dirençli bir tip olduğunu biliyorum, bu yüzden tiplendirme konusunda şanslı olduğumu düşünüyorum.

Umarım en kısa sürede daha güzel haberlerle buralarda olurum

Durum
    selamlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba,

Hangi doktora gittiniz acaba? istanbulda mı ikametgah ediyorsunuz ? Benim siğilimi sadece yaktılar ve kaldı öyle, tekrar nüksediyor anlamadım. 2 doktor gezdim 2 side pek ilgilenmedi

Durum
    Yeni Üye

Merhaba,

Ankara'da ikamet ediyorum.

Durum
    colt1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda hpv'siz günlerine dönmen dileğiyle.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar @hosbulduk,

Çok iyi yapmışsın hayatını düzene sokmaya baslayarak, ama sigara cok onemli onu bırakmaya calıs
    Ben bu doktorları anlamıyorum 40 tane sigile koter yapmış sana 10 gün sonra aldara kullan diyor... 10 günde iyileşmeyeceğini bu adam bilmiyor mu ya? aklım almıyor.
    Kriyoterapi bile ortalama 10-12 günde iyileşirken, koterin iyileşmesi 3 haftayı buluyor nereden baksan 25 gün.... Yani bu doktorların bu bilinçsiz hareketleri sinirime dokunuyor. Sen şimdi aldara kullansan açık yaraya daha cok canın acıyacak, her şey daha kötü olacak. Ne biçim insan bunlar.... Sinirlendim bak yine.
    Ahcc'ye başlaman da iyi olmuş iyileşmeler bittikten sonra sigil cıktıgında düzenli olarak kurtul onlardan, kriyoterapiyi de denemeni tavsiye ederim
    ve tabii ki jilet kullanma hiçbir zaman bu süreçte.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba Arya,

Bu forumda en çok fikrini okuduğum kişi sensin, bu yüzden kuracağın her cümle benim için fazlasıyla önemli..

Şuan açık yaralarım kapandı kapanacak. Ne olur ne olmaz diye pazartesi gününü bekleyeceğim.
    Sigarayı bırakmak konusunda sana katılıyorum ben de, en kısa zamanda bırakmak istiyorum.
    Bunun dışında, henüz siğil oluşumu gözlemedim, siğil olarak değerlendirebileceğim hiçbir şey şimdilik yok.
    Olursa da operasyonlardan önce AntiHPV ile önüne geçmeye çalışacağım, kremin başarısına ve temsilcilerin ilgisine güvenip bu konuda ilerleme kararı aldım.
    Bu konuda da operasyon geçirmeden siğillerden kurtulmak isteyenlere bir rehber oluşturma şansım olabilir diye düşünüyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hosbulduk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arya,

Bu forumda en çok fikrini okuduğum kişi sensin, bu yüzden kuracağın her cümle benim için fazlasıyla önemli..

Şuan açık yaralarım kapandı kapanacak. Ne olur ne olmaz diye pazartesi gününü bekleyeceğim.
    Sigarayı bırakmak konusunda sana katılıyorum ben de, en kısa zamanda bırakmak istiyorum.
    Bunun dışında, henüz siğil oluşumu gözlemedim, siğil olarak değerlendirebileceğim hiçbir şey şimdilik yok.
    Olursa da operasyonlardan önce AntiHPV ile önüne geçmeye çalışacağım, kremin başarısına ve temsilcilerin ilgisine güvenip bu konuda ilerleme kararı aldım.
    Bu konuda da operasyon geçirmeden siğillerden kurtulmak isteyenlere bir rehber oluşturma şansım olabilir diye düşünüyorum.
    Merhaba çok teşekkür ederim
    Siğil oluşumu yok ise durum iyi, geçmiş olsun tekrardan devam et böyle

Durum
    azulv2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@hosbulduk herkese merhaba bende forumda yeniyim..nasıl başlıyacagımı bilmiyorum ama umarım iyisindir