Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hikayem

Durum
    Kumru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hikayem

Merhaba herkese
    Bende yeni bir Hpv magduruyum tek tesellim duşuk riskli grupda olmam (72-91) bende yasadigim sureci hem size anlatmak hemde yardiminizi almak istiyorum.Yaklasık iki ay once smerr testimin sonucu supheli cikdigi icin hpv dna testi yapmami istedi devlet hastanesi (KETEM ) adli kurulusda ucretsiz bir sekilde testimi yapdilar,sonucun cikmasi 1 ay surdu yasadigim stresi ancak siz anlarsiniz,test sonucum negatif cikdi ama 4 adet sigilim vardi .Konudan bi haber oldugum icin arastirmaya devam ettim hpv nin yaklasik 200 turunun oldugu devletin yapdigi testin ise sadece en tehlikeli olanlari sapdamaya yonelik oldugunu ogrendim.Hemen bir ozel klinikle gorusdum doktorum bu konuda un yapmis bir isim google yorumlarida oldukça iyi ayrica piyasaya gore fiyatlarida daha makul.Beni konuyla ilgili bilgilendirdi ,lazerle 4 sigilimi aldi yeni bir test yapdi ve ilk aşimi oldum.2800 odedim.Test sonucum soledigim gibi 72-91 cikdi.Doktorum reisi mantari ve yeşil cay ekstresi iceren bir takviye onerdi.Bu takviye markasi yeni bir urun hic bir yorum yok hakkinda ama dr guvenerek yinede aldim kullaniyorum.Simdi yeni bir takviye arayisi icindeyim,bi kac oneriyi okudum burda .
    Nisan 4 de ikinci asimi olucam.Sizlere sormak istedigim dusuk riskli grupda olmaminda verdigi ozguvenle yeni bir test icin ne kadar beklemeliyim ,simdiden tskler

Durum
    SSerayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hikayem

Smire şüpheli ise doku bozulması olabilir. Bu konuda jinekoloğun seni nasıl yönlendirdi? Ya da şöyle mi smire negatif, hpv pozitif gibi bir durum mu acaba?

Durum
    Tecrübeli Üye

Smeer sonucum vulva belirsiz cikdi dedigin gibi doku bozulmasi

Durum
    Esrcnrtesece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Düşük risklilerde smear nasıl şüpheli geldi ki? Rahim ağzında hücresel değişim mi çıktı?

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba,
    bende de tip 16,40,91 vardı
    2 tane siğil yaptı. sonra 2 siğil kendiliğinden geçti.
    Demek ki tip 91 siğil yapıyor her ne kadar tip 6 ve 11 kadar yoğun olmasa da. Takviyeleri 6 ay kullanmadan yeni bir test yapmayın.
    Düşük riskli tipler olduğu için de bence çok kafaya takmayın.
    D vitamini seviyenize bir baktırın sadece

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bence 6-8 ay arası bekleyin derim. Bu arada düşük riskli grupta olmak demek; hpv'nin basitçe hayatınızdan sıyrılacağı anlamına gelmiyor ve kolaylıkla atlatılan, siğil çıkmayan bir tip grubuna ait olmak demek değildir. Sadece yüksek olanlardan tek farkı; rahimde hücre değişikliği yapma olasılığı düşük ve bu olsa bile kansere götürmez gibi... Tabi arada başka orta riskli tipler yok ise. Yani yine hpv ile uzun soluklu bir mücadele ve siğil durumları oluyor. Tabi insanın kanser olmasa bile bu tip hücresel rahim değişiklikleri ile ugrasması, bir şey olur mu korkusu çok başka, o konuda rahatlayabilirsiniz, ama fazla rahatlamayın özgüven anlamında hahahaha çünkü bu hastalıkla mücadele dirayet ister, düzenli olarak doktora gidip sigillerden kurtulun, d vitamini seviyenize baktırın, az ise doktor kontrolünde alın ve ahcc alamıyorsanız eczaneden imutor beta glukan alın.

Durum
    Tecrübeli Üye

Yillik rutin bir smear testim sonucunda dedigim gibi vulva supeli cikdi vs doku bozulmasi ..Konuya o kadar uzakdimki sigillerimi de kil donmesi et beni filan sanmisdim zaten cok miniklerdi ,en buyugu mercimek kadar bile yokdu ,şansliyimki vucudum bi sekilde sinyal verdi ogrenmis oldum .Ahcc iceren takviyeleri alicam.Bu arada bende suan hic sigil yok bidaha cikicanida sanmiyorum olumlu dusunmek olumlu sonuclar getirir Evrene pozitif mesajlar veriyorum.Ozguvenimde ordan geliyor yada kotunun iyisiyim diyelim .Tsk ededim ...