Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kriyoterapi sonrası renk değişimi

Durum
    herosaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

kriyoterapi sonrası renk değişimi

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Umarım çabucak bu süreci atlatırız.

Yaklaşık 4-5 aydır genital bölgemde oluşan 3 siğili içime kurt düşene kadar et beni sanıyordum. Bu hafta kriyoterapi uygulandı. Renkleri siyaha döndü ama düşmedi. Ayrıca hafif ağrı oluştu. Düşmesi için kaç seans gerekiyor ? Ayrıca renk değişimi normal mi ?
    - Ayrıca su bazlı propolis aldım, alkol bazlı propolis mi tercih etmeliydim ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Durum
    elbetbirgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: kriyoterapi sonrası renk değişimi

Düşüp iyileşmesi 1-2 haftayı buluyor. Renk değişimi normal zamanla eski haline geliyor. Genelde 1-2 seansta düşer çok dirençli değilse geçmiş olsun. Propolis hakkında bilgim yok umarım en kısa zamanda atlatırız

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

1 seans da düşer mi. Bende küçük küçük vardı doktor hpv dedi kriyo yaptı 3 haftada düştü iyileşti şuan bi lezyon yok. Bu kadar kısa sürede düşer mi. Ayrıca kriyo yapmadığı siğiller mi sivilceler mi ne siyah kabuklu yani onlarda düştü hsv mi hpv mi bilmiyorum. Hsv igg igm testleri negatif

Durum
    colt1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Eğer kriyoterapi sonrası doktorunuz antibiyotik krem verdiyse kortizon içermeyen antibiyotik krem yazmasını rica edin.
    Propolis için alkol bazlı olanların daha iyi çözündügü söyleniyor.
    (Beoo ve ibrahim saracoglu marka alkol bazlı kullanmıştım ) geçmiş olsun en kısa zamanda bitmesi dileğiyle

Durum
    elbetbirgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genelde 1 seansta düşüyor benim ama tekrar çıkıyor hep

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

1 seansta düşer tabii ki ama siz sabırsızsınız şu an kriyoterapi uygulanmış sigiller kararmıştır, bundan sonraki süreçte hiçbir şey yapmadan sadece verilmişse eger iyileştirmeye yardımcı jel/krem vs sürerek beklemek. Ortalama 10 gün sonra düşer. Bazı sigillerin dusmesi 2 haftayı bulur.

Doktorunuz 1 fıs sıkıp bırakmasın. Mutlaka her sigilin üstünden 2 fıs sıkarak geçmesi gerekiyor. Eğer 1 fıs sıkıp bırakıyorsa; ''daha önce 1 fıs sıktırdım sigiller düşmedi, lütfen 2 fıs sıkın'' diye rica edin

Durum
    Yeni Üye

Sonraki seansa kadar düşmüş olur umarım, cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Arya bu arada kaç yıldır negatifsin? ve şuan takviyelere devam ediyor musun ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Benimkiler siğil ise 2 haftada düştü ama iyi sıktıydı doktor )

Durum
    Tecrübeli Üye

Siğil değilse ise sivilceye yada uçuğun üzerine sıktı ama uçuğa sıksa yara olurdu daha fazla gibi. Ben bilmiyorum hpv mi herpes mi diye bakalım zamnla belli olur

Durum
    Yeni Üye

Benimkilerde kısa zamanda düşer diye umuyorum. AHCC olarak bilinçsizce Silver Shell markasını sipariş ettim. Umarım 1 aylık süreçte yararı dokunur. Sonra bilindik markaya geçmeyi düşünüyorum. Yurtdışında doktorların genel kanısı 2 yıl içinde yoğun temas yok ise vücuttan büyük oranda atılacağı yönünde, ayrıca AHCC hatta hindi kuyruğu ( sanırım eti ) tüketebilecekleri tavsiye ediliyormuş. Garip şekilde reddit üzerinde araştırma yaparken AHCC den çok hindi kuyruğu tavsiyesiyle karşılaştım. ( Tedavi yolunda kesinlikle tavsiye değildir )