Sayfa 10 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu
Toplam 328 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

İşin enteresan yanı doktor da "Kasım'a kadar birşey yapmana gerek yok, iyi beslen stres yapma Kasımda bir test daha yaparız, eğer tip 16 tekrar pozitif çıkarsa biyopsi yapılması gerekiyor" diyerek konuyu kapattı. 30 yaşının üstünde olduğum için panik yapıyorum, kasıma kadar ilerlerse diye korkuyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı C9878 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar 2020 yılında HPV nin makat siğilinin varlığından haberdar oldum. Özel bir hastanede seansı 500 TL den 10 seans kriyoterapi gördüm ancak hiç bir fayda sağlamadı. Daha sonrasında bir genel cerrahi uzmanıyle görüşüp ameliyetla o dokuda siğil olan deriyi aldırttım. Yaklaşık 2 ay hiç bir sıkıntı yaşamadım ve çok acılı bir süreç geçirdim. Ardından yeniden çıkmaya başladı sonrasında Aldara adlı kremi kullandım azaldı sonra yeniden ve yenide Aldara kullandım ancak asla tamamen geçmedi şuan hala mevcut ve ben ne yapacağını artık bilmeyen ve korkan bir birey haline geldim. Şuan hatta makat çeper girişinde de olduğunu hissediyorum ve aynı zamanda dışında. İstanbulda yaşıyorum ancak devlet hastanelerinde cildiye polikliniğinde yer yok. Nereyle görüşmeliyim ne yapmalıyım ?
    Koterizasyon yaptırmayı dusunebilirsiniz ama makat bölümü icin yaparlar mı bilmiyorum kriyoterapi sanki orası için daha dogru,her ne olursa olsun hassas bölge. Aldaradan forumda memnun olan insan sayısı cok az maalesef, ben de fiyat ve performans konusunda haketmedigini dusunuyorum zamanında 4 ay kullanmıs biri olarak.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı 34dd88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin enteresan yanı doktor da "Kasım'a kadar birşey yapmana gerek yok, iyi beslen stres yapma Kasımda bir test daha yaparız, eğer tip 16 tekrar pozitif çıkarsa biyopsi yapılması gerekiyor" diyerek konuyu kapattı. 30 yaşının üstünde olduğum için panik yapıyorum, kasıma kadar ilerlerse diye korkuyorum.
    Doktor la aynı ayı söylemiş olmamız da enteresan oldu
    Kasım ayına kadar bir şey ilerlemez merak etmeyin
    Eğer öyle olsa burada herkes sorun yaşardı
    Hpv bugünden yarına bir şey yapmaz
    Kasıma 3 ay kaldı
    Sizde viral yük azalmış
    Kafaya takmazsanız ve vücuttaki kortizo hormonunu sürekli uyarmazsanız negatif olacaksınız merak etme
    Hastalıklar ilk başta düşüncede başlar
    Zihin temiz olursa hastalık o kadar çabuk atlatılır
    Aşı içerisindeki maddeler virüsün yayılmasını engelliyor
    Söylediğim gibi kasımda negatif olacaksınız
    Geçmiş olsun

Durum
    C9878 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Makat konusunda danışabileceğim özel de olsa bir doktor bilginiz var mıdır ?

Durum
    Özel Üye

Benim bildiğim yok malesef
    Tek bildiğim birçok doktorun bu konuda bilgi sahibi olmadığı
    Çoğu doktor bu işe ticari bakıyor
    İyi bir doktor bulursanız ismini buraya yazmanızı rica ederim

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

İstanbulda iseniz idea klinikler, climed ,Avrupa cerrahi adında klinikler var. Genel cerrah ilgileniyor.

Durum
    milenyum000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba, ben geçtiğimiz Nisan ayında hpv dna taraması yaptırmıştım rutin olarak ve negatiftim. Mayıs’ta şu anki erkek arkadaşımla tanıştım, geçen hafta kontrole gittiğimde yine hpv testi istedim doktorumdan ve 35,45,82,11 pozitif sonucu geldi. Smear sonucum henüz çıkmadı ancak 3 yüksek riskli tip beni çok korkuttu.
    Bu tiplerle mücadele eden, tavsiye verebilecek olan var mıdır? Genelde 16,18 olanların kolposkopi yaptırdığını okudum ama yüksek riskli olduğu için bana da önerirler mi, ne yapmalıyım bilmiyorum.
    Test sonucunu gördüğümden beri bir dal bile sigara içmedim canım dahi istemedi, alkol çok az tüketen bir insanım. Doktorum korunarak beraber olabileceğimizi söyledi, jilet kullanmıyoruz. En son kan tahlilimde tüm vitaminlerim normal düzeyindeydi. AHCC, biyorezonans, propolis vb. bir sürü şey okudum kafam çok karıştı. Yardımlarınızı bekliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı milenyum000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben geçtiğimiz Nisan ayında hpv dna taraması yaptırmıştım rutin olarak ve negatiftim. Mayıs’ta şu anki erkek arkadaşımla tanıştım, geçen hafta kontrole gittiğimde yine hpv testi istedim doktorumdan ve 35,45,82,11 pozitif sonucu geldi. Smear sonucum henüz çıkmadı ancak 3 yüksek riskli tip beni çok korkuttu.
    Bu tiplerle mücadele eden, tavsiye verebilecek olan var mıdır? Genelde 16,18 olanların kolposkopi yaptırdığını okudum ama yüksek riskli olduğu için bana da önerirler mi, ne yapmalıyım bilmiyorum.
    Test sonucunu gördüğümden beri bir dal bile sigara içmedim canım dahi istemedi, alkol çok az tüketen bir insanım. Doktorum korunarak beraber olabileceğimizi söyledi, jilet kullanmıyoruz. En son kan tahlilimde tüm vitaminlerim normal düzeyindeydi. AHCC, biyorezonans, propolis vb. bir sürü şey okudum kafam çok karıştı. Yardımlarınızı bekliyorum
    Kolposkopi vb bir şey yapılıp yapılmayacagını ancak doktor belirler, onun sebebi de tip 16 ve 18 çok yüksek riskli oldugu icin rahim içi hücrelerde bir deformasyon yaratmış mı diyedir, mesela yara görülürse, o yarayı alıp patolojiye de göndertir, bu da kolposkopi de güvenlidir.

Bunun dısında bioreozans ile negatif olan şu an galiba 3 veya 4 kişi var yeni bir yöntem, biorezonans'ı bize anlatan @detaycı, son çareniz buysa buna girişin diyor çünkü galiba maddi açıdan yüksek bir miktar barındırıyor. Gerekirse detaycı ile de konuşursun özel mesajla. Ahcc ile yıllardır negatif oluyoruz ama süreç gerekitiryor yani bugunden yarına bir şey değil 6-8 ay gıda takviyesi yani ahcc'yi kullanıyoruz, sende 4 tip var. var ise senin 9-12 aydan asagı kullanmaman lazım, 9-10 ayı geç mutlka biraz tavsiyem...
    propolis te bir şey yok, propolis sadece yeşil çay gibi bu surecte kullanırsak iyi gelebilecek bir ürün, yani insanları negatif yapan ciddi bir tarafı yok, kullanırsan iyi olur ama sonucta bir destektir

Durum
    Özel Üye

Alıntı milenyum000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Biorezonanans ucu açık bir konu. Bizim yıllardır alıştığımız tedavi yöntemlerinden farklı. Bu yüzden paranız ve zamanınız varsa gidin. Son paranızla gitmeyin. Param var be zamanım da var diyorsanız sorun yok. Bana göre inanılmaz faydalı bir şey ama ispatı çok zor olduğu için bir iddia da bulunamam. Ben hala Biorezonanans alıyorum. Hayatım boyunca da alacağım. Biorezonanans HPV yi yenmenin çok ötesinde bir şey. Vücut bir çok bakteri ve virüsten arınıyor Biorezonanans sayesinde. Vücudun yükü azaldığı için de HPV dahil bizim bildiğimiz veya adını hiç duymadığımız virüsler vücuttan atılıyor. Fakat pahalı ve sabır isteyen bir tedavi şekli olduğu için HPV taşıyan kişilerin stresli sürecinde katlanacağı bir tedavi değil. Eğer maddi durumunuz yoksa Biorezonanans almayın.
    1 doz aşı olun , yeşil çay ve propolis kullanın. Spor yapın ve ketojenik beslenin.
    İmkanınız varsa AHCC ile de destekleyin.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhabalar,

2.testimi gelişim'de yaptırdığım için buraya ben de yazmak istedim.

HPV enfekte olma tarihi: Eylül 2021 (tahmin)
    AHCC kullanmaya başlama tarihi: Şubat 2022
    AHCC kullanma dozu: 6 adet (time health)
    D vitamini seviyesi: -
    HPV testi yaptırdığı tarih: Ocak 2022 (Tip 16 ve 11 gelmişti, viral yükleri bilinmiyor)
    İkinci HPV test tarihi: Ağustos 2022 (11 gitmiş, 16 hala pozitif)
    HPV Viral yük: Tip 16 için Log Kopya 5.0