Sayfa 14 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu
Toplam 328 adet sonuctan sayfa basi 131 ile 140 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Durum
    Erol2493 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Arya merhaba bu hpv konusunda sen baya bilgeye sahipsin anladığım kadarıyla o gıda takviyesi hakkında bende bilgi alabilir miyim? Çok yerden araştırdım burayi da tesadüf buldum o ürün hakkında çok bilgi kirliliği var Bende maalesef hpv pozitifim yardımlarıni bekliyorum teşekkürler şimdiden herkese geçmiş olsun Rabbım şifa versin inşallah

Durum
    Erol2493 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu arada siteyi kullanmayı çok bilmiyorum yeni girdim umarım msjlarima görülüyordur😊

Durum
    yeso01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Detaycı merhabalar,

2.5 senedir hpv ile uğraşıyorum şu an 2-3 aylık kontrollere gidiyorum ve her seferinde 3-4 tane gözle görünemeyecek kadar küçük siğiller yakılıyor. 2 aydır ahccye başladım, yeşil çay ve propolisi bana hastalığı daha çok hatırlattıkları için pek kullanmamıştım bu süreçte ama onlara da ağırlık vereceğim artık. D vitamini takviyesi de aldım doktor kontrolünde ve başka bir değerimde problem yoktu.

İnsanlar hep 1 sene civarında siğil çıkartmayı bırakıyor hatta negatif bile oluyorlar ama bazılarındaysa virüs çok uzun sürüyor maalesef. Virüsün kalıcı olduğunda. Beni asıl endişelendiren şey bu virüsün kaılıcı olması ve asla atamayacak olmak yoksa gerekirse 1 sene daha dayanırım. Doktor günleri dışında pek problem yaratmıyor, aşk ilişkileri falan da biraz daha bekleyebilir öncelik sağlık.

sana şunu sormak istiyorum daha da ne yapabilirim ve diyelim ki 6 ay siğil çıkartmadım ve gidip test verdim negatif gelmesi bunun vücuttan atıldığı anlamına mı gelir? Yani hpv dna testi latent virüsleri de tespit ediyor mu yoksa virüsün kalıcı olup olmadığı yine de bilinemez mi?
    Bu bence sözlükte çok karıştırılıyor ve senin güzel bir açıklama yapman çok iyi olur. Teşekkürler şimdiden

Durum
    Sureyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @pişman. D vitamini seviyesini 70 e çıkar. 90 ı geçmesin ama.
    ampulle değilde K2 D3 ile çıkarmaya çalış
    ampul 1 tane alabilirsin. ama fazla alma. 2 olmasın mesela
    1 adet ampulden sonra düşük doz dvitamini al
    test tarihi ne zaman?
    Merhaba ben d bitamini ve b12 kullanıyorum ahccde aldım d vitamini/ d-colefor ve vitaminb12 dietery supplement kullanıyorum önerdiğiniz d vitamini markası varmı birde seviyesini nasıl anlıyoruz

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sureyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben d bitamini ve b12 kullanıyorum ahccde aldım d vitamini/ d-colefor ve vitaminb12 dietery supplement kullanıyorum önerdiğiniz d vitamini markası varmı birde seviyesini nasıl anlıyoruz
    Merhaba
    Kullandığınız D vitamini doğru tercih
    Bir kutu kullandıktan sonra test verin

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı yeso01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detaycı merhabalar,

2.5 senedir hpv ile uğraşıyorum şu an 2-3 aylık kontrollere gidiyorum ve her seferinde 3-4 tane gözle görünemeyecek kadar küçük siğiller yakılıyor. 2 aydır ahccye başladım, yeşil çay ve propolisi bana hastalığı daha çok hatırlattıkları için pek kullanmamıştım bu süreçte ama onlara da ağırlık vereceğim artık. D vitamini takviyesi de aldım doktor kontrolünde ve başka bir değerimde problem yoktu.

İnsanlar hep 1 sene civarında siğil çıkartmayı bırakıyor hatta negatif bile oluyorlar ama bazılarındaysa virüs çok uzun sürüyor maalesef. Virüsün kalıcı olduğunda. Beni asıl endişelendiren şey bu virüsün kaılıcı olması ve asla atamayacak olmak yoksa gerekirse 1 sene daha dayanırım. Doktor günleri dışında pek problem yaratmıyor, aşk ilişkileri falan da biraz daha bekleyebilir öncelik sağlık.

sana şunu sormak istiyorum daha da ne yapabilirim ve diyelim ki 6 ay siğil çıkartmadım ve gidip test verdim negatif gelmesi bunun vücuttan atıldığı anlamına mı gelir? Yani hpv dna testi latent virüsleri de tespit ediyor mu yoksa virüsün kalıcı olup olmadığı yine de bilinemez mi?
    Bu bence sözlükte çok karıştırılıyor ve senin güzel bir açıklama yapman çok iyi olur. Teşekkürler şimdiden
    Merhaba
    Bu kadar dikkat eden bir insanda virüs kalıcı olmaz
    D vitamini seviyenizi 50 nin üzerine çıkarın
    Stres yapmayın yeter. En geç 1 seneye atarsınız
    Burada 2 senenin üzerinde negatif olmayan arkadaşların negatif olmama sebebini strese bağlıyorum.

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen kontrolü bırakma. Lakin biraz zaman ver
    Eski normal hayatına dön
    Yaza kadar izle ve tekrardan gözden geçir
    D vitamini düzenli al
    Propolis al
    Spor yap
    Hpv bu kadar hızlı zarar verseydi Dünyada çok eşli insan olmazdı ve genelde 40 yaşına gelmeden herkes hasta olurdu.
    Biz yine şansılıyız ; sene 2022 , elimizin altında internet Propolis , D vitamini, AHCC. Bunları alıp alıp , sürekli test verip bir de buraya gelip aynı şeyleri yazıp stres oluyoruz. Bundan 20 yıl önce Hpv kapanlar ne yapıyordu acaba. Televizyon dünyasında her hafta bir kadınla takılan playboy erkeklere ne oldu? Ya her hafta bir disko çıkışında başka bir erkekle görülen ünlü kadınlara ne oldu? Onlar bu bilgilerin hangisine sahipti? Bugün arada. 20 sene geçti aynı şekilde takılıyorlar o bayanlar. Hepsi gayet sağlıklı. Demekki burada başka bir şey var. O da şu ; CIN 3 olsan dahi vücut kendini yeniliyor. Sadece yapmanız gereken bir süreliğine 6 ayda bir smear vermek ve güvenilir bir doktor kontrolünde takip etmek. Vücut ya atamazsa? Ya atamayan %1 lik gruba girersem diye 2 sene geçirmek ne kadar mantıklı bilemedim. 2 sene boyunca 6 aylık periyotta 4 smear ile konu çözülür . Senede bir de kolposkopi herşeyi kontrol altında tutarsın. Zaten olacaksa da olacak. Sen stres yaparak bağışıklığı baskılarsa süreç daha da uzar. Hpv olduğunu bilen ve düzenli kontrole giden kişiye Hpv zarar veremez.
    Tum yazilarinizi okudum. Ne kadar guzel faydali bilgiler vermissiniz , ankarada biorezans icin yer baktim ama hpv uzerine bir mekan bulamadim . Bu arada tum yazilariniza baktim d vitanamin damla markasini yazmissiniz sepete ekledim fakat propolis ile ilgili hangi markayi almaliyim cok bilgim yok bu konuda siz ne kullandiniz ?
    2 araliktan beri achh kullaniyorum. Tabi 2 aralikta kolposkopi yaptirdim sonucumu bekliyorum. Esli durumlarda sanirim durum biraz daha zor oluyor cinsellige ara vermek gerekiyor .

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tum yazilarinizi okudum. Ne kadar guzel faydali bilgiler vermissiniz , ankarada biorezans icin yer baktim ama hpv uzerine bir mekan bulamadim . Bu arada tum yazilariniza baktim d vitanamin damla markasini yazmissiniz sepete ekledim fakat propolis ile ilgili hangi markayi almaliyim cok bilgim yok bu konuda siz ne kullandiniz ?
    2 araliktan beri achh kullaniyorum. Tabi 2 aralikta kolposkopi yaptirdim sonucumu bekliyorum. Esli durumlarda sanirim durum biraz daha zor oluyor cinsellige ara vermek gerekiyor .
    Bu arada ahcc yanlis yazmisim yine

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ahcc yanlis yazmisim yine
    Sanirim yanlis yazdigimi geri alamiyorum…

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

HPV enfekte olma tarihi: Haziran 2015
    AHCC kullanmaya başlama tarihi: 6 Şubat 2021
    Aldara Krem kullanmaya başladığı tarih: Şubat 2021 (12 hafta aldara krem kullanıldı, Pazartesi, Çarşamba, Cuma) Haftada 3 gün
    AHCC kullanma dozu: 6 adet
    AHCC kullandığı süre: 6-7 ay
    HPV tanısı olduğu tarih: Haziran 2015
    HPV tipi: Bilinmiyor test yapılmadı
    Nisan 2021'den beri herhangi bir lezyon oluşum gözlemlenmedi.
    Ek olarak: Her gün yeşil çay demledim, kefir içtim , alkol bazlı propolis tükettim. Sigara , alkol tüketmedim. Jilete elimi sürmedim. Spor yaptım.