Sayfa 9 Toplam 34 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu
Toplam 337 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Durum
    denizdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

herkes merhaba ve geçmiş olsun.
    ben bugün hpv 26 tip pozitif olduğumu öğrendim. araştırmalarım sonucu forumunuzu keşfettim ve umarım bu hastalığı sizlerin de yönlendirmeleri ile atlatacağım.

HPV enfekte olma tarihi: maalesef bilmiyorum
    AHCC kullanmaya başlama tarihi: henüz başlamadım en yakın zamanda alva supp. dan edineceğim
    AHCC kullanma dozu: sizce kaç doz almalıyım
    D vitamini seviyesi: bilmiyorum ancak 2 yıldır düzenli ocean d3 k21000 kullanıyorum
    HPV testi yaptırdığı tarih: 18.05.2022
    HPV tipi: 26
    HPV Viral yük: 4.2

smear sonucum temiz, vajinal kontrolde herhangi bir siğil saptanmadı. perşembe günü doktor randevum var, değerli önerilerinizi bekliyorum. çok teşekkürler. tekrar herkese geçmiş olsun

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba
    Tip 26 , viral yük 4.2 nin çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. Zira 6 aylık doktor kontrolü ile konuyu sorun yaşamadan çözersin. Ahcc günde 6 adet aç karnına en az 6 ay boyunca alabilirsin. 6 ayda geçmezse 8 aya uzatabilirsin

Durum
    denizdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

çok teşekkür ederim yanıtın için, umarım dediğin gibi olur

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar hepinize merhaba. Öncelikle hepinize geçmiş olsun, umarım hepimiz bir an önce bu ufak varlıklardan kurtuluruz.
    Benim Yaklaşık 3 buçuk ay önce korunmasız bir ilişkim olmuştu, 15 gün sonra yani 6 mayısta özel bir hastanede hpv dna yaptırdım ve tip 53 pozitif çıktı (4.7 yazıyordu yanında, muhtemelen virüs yükü). Bir de 23 temmuzda yani 2 buçuk ay sonra gelişimde yaptırdım. Sonuçları ise: tip 16 (3.2 log) ve tip 53 (3.3 log).
    Oldukça canım sıkıldı. Bu aşamada gardasil ilk ve 2.doz aşımı da oldum ama tip 16da enfekte olduğum için aşının pek bir önemi kalmadı sanırım. Negatif olana kadar cinsel ilişkide bulunmayacağım.
    Hafraya kolposkopi yaptıracağım.
    Bu arada 34 yaşındayım.
    Bu virüs yükleri ile ne kadar sürede atabilirim? Neler yapabilirim? Kimseyle paylaşamıyorum yardımcı olur musunuz?

Durum
    Özel Üye

Alıntı 34dd88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba. Öncelikle hepinize geçmiş olsun, umarım hepimiz bir an önce bu ufak varlıklardan kurtuluruz.
    Benim Yaklaşık 3 buçuk ay önce korunmasız bir ilişkim olmuştu, 15 gün sonra yani 6 mayısta özel bir hastanede hpv dna yaptırdım ve tip 53 pozitif çıktı (4.7 yazıyordu yanında, muhtemelen virüs yükü). Bir de 23 temmuzda yani 2 buçuk ay sonra gelişimde yaptırdım. Sonuçları ise: tip 16 (3.2 log) ve tip 53 (3.3 log).
    Oldukça canım sıkıldı. Bu aşamada gardasil ilk ve 2.doz aşımı da oldum ama tip 16da enfekte olduğum için aşının pek bir önemi kalmadı sanırım. Negatif olana kadar cinsel ilişkide bulunmayacağım.
    Hafraya kolposkopi yaptıracağım.
    Bu arada 34 yaşındayım.
    Bu virüs yükleri ile ne kadar sürede atabilirim? Neler yapabilirim? Kimseyle paylaşamıyorum yardımcı olur musunuz?
    Merhaba aşı hangi tarihte yapıldı?

Durum
    Tecrübeli Üye

16 mayıs ilk doz, 16 temmuz ikinci doz

Durum
    Özel Üye

16 mayıs ilk doz, 16 temmuz ikinci doz
    Kasım ayında negatif çıkacaksın merak etme
    Buraya yorumu bırakıyorum
    Kasımda görüşürüz
    Yanılacağımı sanmıyorum
    Yine de testi bekleyelim ve detaylarını Kasım ayında açıklayacağım

İçin rahat olsun
    Stres yapma yeterli

Durum
    Tecrübeli Üye

Ah inşallah.. Elimden geldiğince hergün yeşil çay içip c vitamini kullanıyorum. Yalnız stresten uyuyamıyorum işlerim de yoğun. Bir de ya başka tipler de önümüzdeki süreçte kuluçka süresini tamamlayıp pozitif olursa diye korkuyorum. Dua edin olur mu..
    Bu arada negatif olduğunda ilk işim yorumuna cevap vermek olacak. O gün bir gelsin de... 😊

Durum
    Özel Üye

Ah inşallah.. Elimden geldiğince hergün yeşil çay içip c vitamini kullanıyorum. Yalnız stresten uyuyamıyorum işlerim de yoğun. Bir de ya başka tipler de önümüzdeki süreçte kuluçka süresini tamamlayıp pozitif olursa diye korkuyorum. Dua edin olur mu..
    Bu arada negatif olduğunda ilk işim yorumuna cevap vermek olacak. O gün bir gelsin de... 😊
    C vitamini doğal yollardan alın
    Ek vitamin almayın
    D vitamini 50 nin üzerinde olsun
    K2 ile alın
    Lipozomal marka K2D3 tavsiye ederim
    Yeşil çay günde 2 bardak
    Alkol bazlı propolis 20 damla
    Kasımda negatifsiniz
    Bu işe 1 senedir ciddi kafa yordum
    Yazdıklarım bazı arkadaşlara inandırıcı gelmeyecek fakat siz inanın
    Kasımda negatif olacaksınız

Durum
    C9878 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese Merhabalar 2020 yılında HPV nin makat siğilinin varlığından haberdar oldum. Özel bir hastanede seansı 500 TL den 10 seans kriyoterapi gördüm ancak hiç bir fayda sağlamadı. Daha sonrasında bir genel cerrahi uzmanıyle görüşüp ameliyetla o dokuda siğil olan deriyi aldırttım. Yaklaşık 2 ay hiç bir sıkıntı yaşamadım ve çok acılı bir süreç geçirdim. Ardından yeniden çıkmaya başladı sonrasında Aldara adlı kremi kullandım azaldı sonra yeniden ve yenide Aldara kullandım ancak asla tamamen geçmedi şuan hala mevcut ve ben ne yapacağını artık bilmeyen ve korkan bir birey haline geldim. Şuan hatta makat çeper girişinde de olduğunu hissediyorum ve aynı zamanda dışında. İstanbulda yaşıyorum ancak devlet hastanelerinde cildiye polikliniğinde yer yok. Nereyle görüşmeliyim ne yapmalıyım ?