Sayfa 8 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu
Toplam 328 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Alıntı Pismanim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detaycı tessekur ederim geçen bana cevap vermişsin daha yeni gördüm ağzından bal damlıyor umarım senin dediğin gibidir psikolijtir testlerim negatif ama benim ilk yaşadığım belirtiler kesinlikle psikolojik değildi penisimde yara vardı 1.5 cm lik 4.5 günlük üstü kırmızıydı kanamıyordu ama yaradan bi mikrop geçtiğini düşünüyorum ama ne geçti onu bilmiyorum artık ben şöyle düşünüyorum ilişkiden sonra ilişkim oral olduğu icin ve penistede hafif yara olmasına rağmen kafama takmadım ve 1 hafta sonra belirtiler başladı ve kafama takdıkça stres yaptıkça belirtilerim arttı ve bu durumdan kurtulamiyorum belkide ufak kendiliginden geçebilecek bagisiklik sisteminin vucuttan atabileceği bir enfeksiyon bakteri parazit mantar mikrop gibi antibiyotiklerle veyada kendiliginden zamana gecebilecek şeyler bulaştı stres yaptığımız icin belirtiler arttı ben artık böyle düşünüyorum
    Merhaba, yara vs varsa dermatologun görmesi lazım. ama HPV ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Durum
    Özel Üye

Merhaba Murat, işlerden dolayı sürekli giremiyorum. Mavi Lab'da test verirken siğil mi vardı? Gelişimde verirken bu siğil ne durumdaydı?
    Mavi Lab'da testi hangi tarihte verdin? Gelişimde hangi tarihte verdin?
    Şöyle açıklayım sana:
    1. Mavi labda test verdiğinde bağışıklığının düşük olduğu bir dönem olabilir.
    2. Mavi Labda test verdiğin dönemde belirgin bir siğilin olabilir.
    3. Mavi labda numune detaylı bir şekilde alınmış fakat Gelişim labda sen doğru almamış olabilirsin.
    4. Mavi labda numune alındığında genital bölgeyi jiletle temizlediğin güne denk gelmiş olabilir gelişimde ise tahribatın daha az olduğu bir dönem olabilir.
    5. Mavi labda numune aldığında AHCC ye kullanmıyor olabilirsin fakat gelişimde test verdiğinde takviyelere başlamış olabilirsin.

Sana net cevap verebilmem için yukarıdaki soruların altına cevapları yazman lazım.
    Cevapları yazmadan da sana kendi fikrimi söyleyim.
    Mavi Lab'ın sende bulduğu tipler doğru. Muhtemelen herhangi bir takviye almadan genital bölge temizliğini jiletle yaptığın bir dönemdi. Yaşın genç olduğu ve erkek olduğun için virüsün üreyeceği ve çoğalacağı bir imkan olmadı. Bu virüs yaşı genç , bağışıklığı normal olan insanlarda ortalama 5,5 ayda atılıyor. Yaş ilerledikçe atılması zorlaşıyor. İlk testten sonra siğilin de yoksa yayılmamış ve atılmış. Zira Gelişim Lab ın bulduğu tip 33'de de viral yük 3.3. Bu durumdan da şunu anlayabilirsin. Virüs sende viral yük oluşturamıyor. 18,31,56,74,90 siğil çıkaran tipler değil. Diğer arkadaşların bahsettiği yoğun siğilleri çıkaran tipler 6 ve 11.
    Özet olarak ; erkek olman, yaşının çok genç olmasının avantajını yaşamışsın.
    Senin yaşında olup HPV taşımayan yok. Hepimiz senin yaşlarında HPV yi defalarca kaptık ve attık. İngiltere'de doktorlar da bunu söylemiş aslında.
    Bu virüsün sorun yaşatacağı insan profilini aşağıda yazıyorum. Türkiye'ye geldiğiniz dönemde bir daha test verirsiniz ve en azından son durumu net görmüş olursunuz.
    1. Yaşı 30'dan büyük bayanlar.
    2. Yaşı 40'dan büyük erkekler.
    3. Sigara içenler ve yoğun alkol alanlar.
    4. Bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullananlar. Romatoid Atrit, Chron, Ulseratif Kolit gibi.....
    5. Vücudunda TH1/TH2 dengesi bozuk olanlar. (Genelde belirgin bir rahatsızlığınız yoksa bu denge 50'ye kadar çok bozulmaz sanırım. Yine de doktorlar karar versin bu konuya)
    6. Oksidatif stres seviyeniz , Antioksidan seviyenizden yüksekse. Maruz kaldığınız radyasyon, alkol, sigara, çevre kirliliği, UV ışınları, tarım ilaçları (bunları terazinin bir tarafına koyun), karşılarına da aldığınız antioksidanların ORAC değeri. 1 silme çay kaşığı sumak ortalama 2000 ORAC, 1 çay kaşığı zerdeçal , karabiber , zeytinyağı 1000 ORAC civarı sanırım. 1 avuç Yaban mersini 100 ORAC, Sarımsak 100 ORAC vs. Ek olarak Glutatyon ve C vitamini seviyeniz. Yine ek olarak D vitamini , Selenyum ve Çinko seviyeniz. Eğer bu seviyeler Serbest radikal seviyesinden yüksek olur ve serbest radikalleri absorbe ederse herhangi bir sağlık sorunu yaşamanız düşük ihtimal.
    Tabiki karaciğer ve böbrekleri de yormamak için orta şiddette spor ve suyu hayatınızdan eksik etmeyin ve bu takviyeleri kararında alın. Aşırı yükleme yapmayın. Mutlaka doktorlara danışarak bilinçli alın. Tekrardan geçmiş olsun.

Durum
    Özel Üye

ORAC ile ilgili bilgiler,

ORAC değeri için yapılan çalışmalarda her bireyin bir gün içerisinde 3000 ORAC birimi alması gerektiği belirtilmiştir.
    ...
    Bu besinler;
    Hücre ve doku yaşlanmasını yavaşlatır.
    Beyin sağlığımızı korur.
    Bağışıklık sistemimizi destekler.
    Kansere ve diğer tüm hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Antioksidan değeri kaç olmalı?
    Antioksidan uzmanları yetişkin bir bedenin sağlıklı kalabilmesi için günde en az 3000 ORAC değerine sahip bir beslenme listesi oluşturmamızı tavsiye ediyor. Günde 20 binden fazlasını ise “mükemmel” kabul ediyor. Bildiğiniz gibi antioksidan kapasitenin en yüksek olduğu yiyecekler sebze ve meyveler

Antioksidan ORAC değeri nedir?
    ORAC, gıdalardaki antioksidan değerini belirlemek için kullanılan bir testtir. ORAC değeri ise, besinlerin antioksidan değerini gösterir. Listede yer almayan fakat ORAC değeri yüksek diğer gıdalardan bazıları ise akai çileği, brokoli, sarımsak, yeşil çay, zencefil, zerdeçal ve karanfildir.

ORAC (Oxygen radical absorbance capacity), vücudumuzda bulunan serbest radikaller olarak adlandırılan ve çeşitli hastalıklara yol açan maddelerin imha edilmesi, yani emilim değerini belirten ve besinler için kullanılan bir ölçektir.

Antioksidan içeren yiyecekler nelerdir?
    Antioksidan bakımından zengin besinler serbest radikallerin etkilerini azaltır.
    ...
    BİTTER ÇİKOLATA. Tüm çikolata sevenler için iyi haber! ...
    ENGİNAR. Enginar, zengin bir antioksidan kaynağıdır. ...
    CEVİZ. ...
    YABAN MERSİNİ ...
    KALE. ...
    ISPANAK. ...
    ÇİLEK. ...
    PANCAR.

Durum
    Özel Üye

ŞİMDİ BU BİLGİLERİ EZBERE ALIP YARIN 30.000 ORAC YÜKLEMESİ YAPMAYALIM LÜTFEN
    Örnek olarak bazı kişilerde DEMİR VE FERRITIN DÜZEYLERİ YÜKSEK OLABİLİR. ORAC DEĞERİ YÜKSELTİRKEN DEMİRİ YÜKSELTİRSİN VE DEMİR OKSİTLENME YAPAR. BU BU DURUMDA FAYDA YERİNE ZARAR OLUR.
    ORAC YÜKSELTİRKEN VÜCUTTA KALSİYUMU YÜKSELTİRSİN. ÖZELLİKLE YÜKSEK DOZ D VİTAMİNİNDE. BU DURUMDA KALSİYUM KEMİĞE DEĞİL KANA KARIŞIR VE KEMİKLERDE KIRILMA VE VÜCUTTA YUMUŞAK DOKULARDA KİREÇLENMELER OLUR.
    YİNE ORAC YÜKSELTİRKEN SUYU AZ İÇERSİN BÖBREKLERE ZARAR VERİRSİN. DİĞER YANDAN KARACİĞERİ YORARSIN.
    ÖNCE BİR ENDOKRİNE GİTMENİZ GEREKİYOR. TÜM SONUÇLARI ALDIKTAN SONRA KENDİ VÜCÜT DEĞERLERİNİZE GÖRE BİR BESLENME PROGRAMI VE ORAC TAKVİYE PROGRAMI YAPMANIZ GEREKİYOR.
    D VİTAMİNİN HALİ HAZIRDA YÜKSEKSE VE ÖNÜMÜZDEKİ 3 AYI YAZLIKTA GEÇİRECEKSEN EK OLARAK D VİTAMİNİ ALMAK ANLAMSIZ OLUR. BU DURUMDA ALACAĞINIZ VİTAMİN K2 OLMALIDIR. YAZ BİTTİKTEN 3 AY SONRA D VİTAMİNİ VE K2 BİRLİKE OLABİLİR. YANİ KONU DETAYLI BİRAZ. KİMSE EZBERE BİR ŞEY YAPMASIN LÜTFEN
    BU İŞİN OKULUNU OKUMUŞ KİŞİLER YANİ DOKTORLAR EN DOĞRU BİLGİYİ VERECEKTİR. ZOR OLAN KISIM İSE İLGİLİ VE BİLGİLİ DOKTOR BULABİLMEK.
    MALESEF Bİ ÇOĞU SİZE BU KONULARDA BİLGİ VERMEDİĞİ GİBİ SORU SORMANIZA DA İZİN VERMEYECEKTİR.
    İLGİLİ VE BİLGİLİ DOKTORLA KENDİNİZE ÖZEL BİR PROGRAM YAPABİLİRSENİZ ÇOK İYİ OLUR.

Durum
    Bilmiyorum00030 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese merhaba ben diğer forumlarada yazdım burayada yazayım sizden bilgi alabilmek adına ben yaklaşık 6 ay once hayatimin en büyük hatasını yaptım hayat kadınıyla kondomsuz ilişkide bulundum ilişkiden sonra belirtiler başladı 25 elisa 61 elisa 84 combo 96 elisa testi oldum negatif geldi belirtilerimin çoğu geçmişti ama yaklaşık 3 aydır bende şiddetli değil ama boğazımı rahatsız eden bisey var öksürme hissi geliyor oksuruk gibi bisey var hayatımda hiç olmamıştı ve bende korktum uzun suren öksürüğün hiv belirtisi olmasindan dolayi ama hiv belirtisinde bildiğim kadarıyla şiddetli oksuruk var bende şiddetli oksuruk yok öksürme hissi gibi bisey var ve ben korktuğum icin 196.gun devlet hastanesinde test oldum elisa oda negatif geldi yanı benim aklıma gelmedi cybh ilgili oksuruk gibi belirti veren bir tek hiv virusu var bide ileri evrede frengi var bu hastaliklar oksuruk yapar hpv sigil yapar hsv ucuk yapar bel soğukluğu akıntı yapar daha çok sizin aklınıza gelen yada bildiğiniz oksuruk yapan bi rahatsızlık var mı cybh yani hayatımda ilk kez oldu böyle bisey ve ilişkiden sonra oldu bunların tesadüf olduğunu düşünmüyorum psiklojikte değil mesela ilişkiden ilk bir hafta sonra çok kötü belirtiler yaşamıştım hepsi geçti 3 aydır oksuruk var yardımcı olurmusunuz hiv dışında frengi dışında hangi hastalik oksuruk yapar bide 196.gun kan vermeye gittiğimde sanki hemşire çok az aldı kan tüpün yarısi bile dolmadı önceki testlerimde kan aldıkları zaman tup doluyordu bunda dolmadı acaba test sonucunu etkilerimi az kan aldığı icin tessekur ederim

Durum
    Özel Üye

Alıntı Bilmiyorum00030 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ben diğer forumlarada yazdım burayada yazayım sizden bilgi alabilmek adına ben yaklaşık 6 ay once hayatimin en büyük hatasını yaptım hayat kadınıyla kondomsuz ilişkide bulundum ilişkiden sonra belirtiler başladı 25 elisa 61 elisa 84 combo 96 elisa testi oldum negatif geldi belirtilerimin çoğu geçmişti ama yaklaşık 3 aydır bende şiddetli değil ama boğazımı rahatsız eden bisey var öksürme hissi geliyor oksuruk gibi bisey var hayatımda hiç olmamıştı ve bende korktum uzun suren öksürüğün hiv belirtisi olmasindan dolayi ama hiv belirtisinde bildiğim kadarıyla şiddetli oksuruk var bende şiddetli oksuruk yok öksürme hissi gibi bisey var ve ben korktuğum icin 196.gun devlet hastanesinde test oldum elisa oda negatif geldi yanı benim aklıma gelmedi cybh ilgili oksuruk gibi belirti veren bir tek hiv virusu var bide ileri evrede frengi var bu hastaliklar oksuruk yapar hpv sigil yapar hsv ucuk yapar bel soğukluğu akıntı yapar daha çok sizin aklınıza gelen yada bildiğiniz oksuruk yapan bi rahatsızlık var mı cybh yani hayatımda ilk kez oldu böyle bisey ve ilişkiden sonra oldu bunların tesadüf olduğunu düşünmüyorum psiklojikte değil mesela ilişkiden ilk bir hafta sonra çok kötü belirtiler yaşamıştım hepsi geçti 3 aydır oksuruk var yardımcı olurmusunuz hiv dışında frengi dışında hangi hastalik oksuruk yapar bide 196.gun kan vermeye gittiğimde sanki hemşire çok az aldı kan tüpün yarısi bile dolmadı önceki testlerimde kan aldıkları zaman tup doluyordu bunda dolmadı acaba test sonucunu etkilerimi az kan aldığı icin tessekur ederim
    Merhaba,
    HIV olduğunu düşünen kişilerin hepsinde sizdekine benzer belirtiler çıkar. Bunlar vücüdun ağır stres altında olmasından kaynaklanır. Vucüt kendini savunmaya alır. Kortizol üretimi artar. Bağışıklık düşer. Ağızda aft çıkar. Afta paralel olarak lenf bezleri şişer. Lenf bezleri aft çıkan yerdeki mikrobun yayılmaması için şişiyor aslında. Afta paralel bir durum. Vücuttaki stres bir çok yerden patlak verir. Sizde HIV yok. CYBH de yaptırmıssınız zaten. O da yok. Hemşienin kanı az veya çok alması sorun değil. Kan zaten eksikse tekrar çağırırlar. Tekrar çağırmadıklarına göre sorun yok. Bence siz sadece HPV testi yaptırın ve bugünden itibaren HIV i aklınızdan çıkarın. Yapılan test süreleri gayet yeterli.

Durum
    Yeni Üye

Detayci tessekurler ama sen sorumu yanlış anlamışsın ben cybh testi yaptırmadım 5 kere elisa testi yaptırdım biri ozel labaratuar olmak üzere combo testi combo testini ozel labaratuar 2 kere inceledi dış labaratuara gönderdi yani toplamda 6 kere elisa testi oldum hiv sifiliz ve hepatitler negatif geldi benim demek istediğim hiv ve sifiliz dışında oksuruk yapan 2.3 ay böyle bir cybh varmıdır biliyormusunuz araştırdığımda karşıma cybh ilgili sadece hiv ve sifiliz çıkıyor ve bakterilerin enfeksiyonların neden olduğu üst solunum yolu hastalıkları çıkıyor hsv belirtisi yok bende sadece ilişkiden 1 hafta sonra peniste ve boğazımda ucuk çıktı ortası çukur hayatımda ilk kez oda geçti 6 aydır ucukta çıkmıyor bende bide hsv çıkan uçuklar ici dolu balon gibi oluyordu benimki öyle degildi bel soğukluğu ise akıntı yapar çok nadir durumlarda bakteri vücuda yayılırsa oksuruk yapabilir ama benim akintim olmamıştı sadece oksuruk hpv ise sigil yapar ve benim ağzımda dilimin yanında 3 aydır hayatımda ilk kez bi sigil çıktı dermatologa gittim gecer dedi hala geçmedi ve benim ilişkim kondomsuz hayat kadını olduğu icin penisimde çıkması gerekmez miydi siğilin ağzımda neden ciksin ben kadına oralda yapmadım dudağından öpmedimde sadece vajinal kondomsuz ilişki yaşadım neden ağzımda ciksin sigil yani sizin bildiğiniz oksuruk yapan cybh varmıdır gideyim test olayım yada ben kadından acaba parazit gibi şeyler mi kaptım oksuruk yapıyor bende cevaplarsanız sevinirim ağzımda çıkan sigile göre hpv olma ihtimali nedir tessekurler

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Bilmiyorum00030 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detayci tessekurler ama sen sorumu yanlış anlamışsın ben cybh testi yaptırmadım 5 kere elisa testi yaptırdım biri ozel labaratuar olmak üzere combo testi combo testini ozel labaratuar 2 kere inceledi dış labaratuara gönderdi yani toplamda 6 kere elisa testi oldum hiv sifiliz ve hepatitler negatif geldi benim demek istediğim hiv ve sifiliz dışında oksuruk yapan 2.3 ay böyle bir cybh varmıdır biliyormusunuz araştırdığımda karşıma cybh ilgili sadece hiv ve sifiliz çıkıyor ve bakterilerin enfeksiyonların neden olduğu üst solunum yolu hastalıkları çıkıyor hsv belirtisi yok bende sadece ilişkiden 1 hafta sonra peniste ve boğazımda ucuk çıktı ortası çukur hayatımda ilk kez oda geçti 6 aydır ucukta çıkmıyor bende bide hsv çıkan uçuklar ici dolu balon gibi oluyordu benimki öyle degildi bel soğukluğu ise akıntı yapar çok nadir durumlarda bakteri vücuda yayılırsa oksuruk yapabilir ama benim akintim olmamıştı sadece oksuruk hpv ise sigil yapar ve benim ağzımda dilimin yanında 3 aydır hayatımda ilk kez bi sigil çıktı dermatologa gittim gecer dedi hala geçmedi ve benim ilişkim kondomsuz hayat kadını olduğu icin penisimde çıkması gerekmez miydi siğilin ağzımda neden ciksin ben kadına oralda yapmadım dudağından öpmedimde sadece vajinal kondomsuz ilişki yaşadım neden ağzımda ciksin sigil yani sizin bildiğiniz oksuruk yapan cybh varmıdır gideyim test olayım yada ben kadından acaba parazit gibi şeyler mi kaptım oksuruk yapıyor bende cevaplarsanız sevinirim ağzımda çıkan sigile göre hpv olma ihtimali nedir tessekurler
    Merhaba, o kadar çok belirti saymışsınız ki hangisi hangi hastalığın belirtisi olabilir biz de bilemiyoruz şu noktada. Eminim birçoğu kaygı ve stresten oluyor. Ama sonuçta çok dikkatsiz bir birliktelik yaşamışsınız. Hpv dahil olmak üzere cinsel yolla bulaşabilecek tüm hastalıklar için test yaptırmanız gerekir. Ureaplasma mycroplasma gibi görece basit enfeksiyonlardan, erken teşhisin çok önemli olduğu diğer hastalıklara kadar.. Hem kendi sağlığınız hem de bundan sonra birlikte olacağınız kişilerin sağlığı için bence hemen bir doktora gidip durumu izah ederek yapabileceği tüm testleri almasını söylemenizi öneririm. Bir daha da bu stresi yaşamamak için de sonraki ilişkilerinizde daha dikkatli olmanızı öneririm.

Durum
    Yeni Üye

Mukaddes tessekur ederim benim bu oksuruk olmasa kafama takmicam bile oksuruk beni düşündürüyor ben de hiv sifiliz hepatit yok testler onu gösteriyor ama diğer cybh testleri yaptırmadım milyarlarca virüs bakteri var dünyada belki onlardan birini kaptım bilmiyorum yaklaşık 30 a yakında cybh bakteriler var ama en yaygını hiv sifiliz hpv hiv bel soğukluğu hiv sifiliz hepatitler dışında bunlardan birini kapmış olabilirim bilmiyorum artık hayırlısı ve doktora gittiğimde enfeksiyon doktoruna ben geçen gün 196.gun testi icin şikayetlerimi anlattım gel dedi daha sonra gaita testi yaparız dedi ben dedimki doktora bende cinsel ilişkiye girdikten sonra belirtiler başladı bu tesadüf olamaz dedim doktor dediki herşeyi hive bağlama cybh bağlama belki sende daha önceden bisey vardı stres yaptın dışarı vurdu dedi bilmiyorum öyle bisey olabilirmi doktor öyle dedi bana

Durum
    my17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

2017 yılında peniste siğil çıkınca mavilab test yaptırdım tip 6 pozitif çıktı. daha sonra 3 kez siğil yaktırdım. 2021 haziranda yılında gelişimde test verdim, tip 16 log3.2, tip 56 log2.2 pozitif çıktı. 6 ay ahcc kullandım. 2022 mayıs gelişime tekrar test yaptırdım tip31 log2.0, tip16 log3.4 (azbişey artmış), tip51 log3.4(yeni) sonuç aldım. Yani 2017 tip6 ve 2021 tip 56 negatif olmuş. Ama daha önce olmayan 31-51 çıkmış. Bu hafta M.Besler biorezonans alacağım. Sonucu paylaşırım.