Sayfa 3 Toplam 33 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 328 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Anket- hpv testi ve viral yük seviyesi

@Detaycı, dostum bu başlığı yukarılara taşıdım soru-cevap bölümünde, daha çok kişiye ulaşsın senin güzel bilgilerin ve araştırmaların

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@arya merhaba, teşekkür ederim,

@kumru merhaba, bu lab normalde donanımlı ve bu işi ciddiye alıyor. Yalnız kan testlerinde daha iyiler. HIV, HEPATIT, CYBH gibi testler.
    HPV testinde de numune için 4 çubuk veriyorlar. Normalde gelişim lab 2 çubuk veriyor. Galen de 2 çubuk veriyor.
    Hatalı sonuç veren Lab ise 4 çubuk veriyor. Numuneyi personel alıyor. Çubuğu genital bölgenin heryerine kazıyarak sürüyorlar. Ona rağmen hatalı sonuç veriyorlar.
    Nasıl oluyor anlamıyorum.
    Gelişim Lab'da numuneyi kaba koyarken kabın içinde biraz su oluyor. Bu numuneyi taze tutuyor. Belki bunun etkisi olabilir.
    Hatalı sonuç veren lab HIV formunda ve burada ciddi övgüler ve iyi yorumlar alan bir lab. Ben de forumlardan aldığım referansla gittim.
    Neyseki birkaç testten sonra hangi labın hangi konularda iyi olduğunu anladım.
    Bu arada son zamanlarda HIV virüsü çok artmış. Herkes çok dikkatli olsun. Bir labın doktoru ile HPV üzerine sohbet ederken her hafta mutlaka 1 HIV pozitif bulduklarını söylediler. Eskiden bu kadar çok değilmiş

Durum
    Kumru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bahsettigin terimlere o kadar uzagimki 3 kere okudum
    Peki birsey sorucam doktorum benden aldigi sigilleri teste yolladi hatta basda 1 tanesini yollayalim demisdi sonra bana bunlar cok sigil gibi gelmedi 4 sigilide yolluycam emin olalim dedi hatta vijinadan sivi aldi onuda yolladi .Konu bende baska sorular yaratti .Hep patoloji yapilmis oldu sigil orneklerime hem hpv dna testi yapildi .Senin tecrubelerinden yola cikarak sunuda sormak istiyorum diyelim bende yada diger arkadalarda bilmedigimiz baska tipler var ve bunlar testlerde cikmadi
    Ben kendim icim tedavi adina suan yapilmasi gereken herseyi yapiyorum e baska tipler bende varsa onlarda iylesir gider ... Cok amin yani iyi bakalim iyi olsun

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hatalı sonuç veren mavi lab galiba; geriye o kaldı çünkü. Hpv için gelişim lab. Diyoruz o zaman. Kan testlerinde mavi lab. Th1-2 testinde ahenk lab. Galen en iyi sonuç verendi. Arkadaşlar doğru muyum yoksa kafam mı yandı bi kontrol eder misiniz

Durum
    Özel Üye

Hatalı sonucu veren Lab ı yazamam. Çünkü bir ton hikaye anlatıyorlar.
    1. Hikaye, sürüntü doğru alınmamış
    2. Hikaye, o gün aldığınız takviye etkili olabilir
    3. Hikaye, HPV sürekli tip değiştirir

Biz hatalıyız demezler asla. Lab ismini buraya yazarsam bir de dava açarlar

HPV için ilk önerim Gelişim Lab , Log Kopya verir. Bu çok faydalı bir şey. Test sonucu da 2 günde çıkar.
    İkinci önerim ise Galen Lab. Log Kopya vermez fakat daha fazla HPV tipine bakar. Test sonucunu 10-15 günde verir.
    Galen Lab da tip 40,91 gibi nadir tiplere de bakılır.
    Gelişim ise sadece riskli tiplere ve birkaç tane de siğil yapan tipe bakar
    Yani sizde tip 91 varsa ve gelişime test vermişseniz , Gelişim size negatif sonucu verir.
    Galen'e giderseniz de tip 16 olduğunuzu söyler fakat tip 16 nın sizde viral yükü ne kadar olduğunu söylemez.

Kendinizden emin olduğunuz anda 1 er hafta arayla Gelişim ve Galen'e test verip konuyu kapatabilirsiniz.
    Hatalı sonuç veren lab ın bende 3 testte bulduğu sonucu Galen tek testte bulmuştu.

Durum
    Özel Üye

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv enfekte olma : 2021 başları
    Hpv tanısı. : 2021 7. Ay
    Virüs tipi-viral yük: tip16-3.4 tip31- 5.6 logkopya (9.ay)
    D vit. - ( geçen seneler 25-32 arası seyretmiş yeni tahlili bekliyorum güncelleyecegim)
    Ahcc kullanım son 3 ayda düzensiz: 2 veya 3 gram.

Ekler: imütor, propolis, d, b12, folik asit bunlar biraz kafama göre aldım
    D vitamini tahlil sonucun geldi mi?

Durum
    Özel Üye

Alıntı vepehe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim değil arkadaşımın sonucu, veri olması açısından ekliyorum

HPV enfekte olma tarihi: Mayıs 2021
    AHCC kullanmaya başlama tarihi: Mart 2022
    AHCC kullanma dozu: 6 adet
    D vitamini seviyesi: bilinmiyor
    HPV testi yaptırdığı tarih: Mart 2022
    HPV tipi: 16, 59
    HPV Viral yük: Tip 16 için Log Kopya 4.4 Tip 59 için 4.7

Buradan şunu anlıyorum. Hiçbir takviye almadan 10 ayda viral yük 4 seviyelerine gelmiş. Demek ki biraz daha beklese kendiliğinden de gidecekti. Arkadaşının bağışıklığı doğal yoldan da bu virüsü atmaya müsait görünüyor. Arkadaşında sigara alkol ve spor nasıl?

Durum
    vepehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Teşekkürler ilgin için Detaycı,
    Sigara kullanmıyor, alkol nadiren ortam olursa ama evden çalıştığı için ortam da yok pek son 2 yıldır. Spor yapıyor haftada 2-3 gün, beslenme biraz fast food ve şeker ağırlıklı. Şu an ahcc, propolis, d vitamini takviyesi alıyor bakalım ne olacak güncelleme yaparım

Durum
    Özel Üye

Alıntı vepehe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ilgin için Detaycı,
    Sigara kullanmıyor, alkol nadiren ortam olursa ama evden çalıştığı için ortam da yok pek son 2 yıldır. Spor yapıyor haftada 2-3 gün, beslenme biraz fast food ve şeker ağırlıklı. Şu an ahcc, propolis, d vitamini takviyesi alıyor bakalım ne olacak güncelleme yaparım
    D vitamini seviyesine bir ara baktırırsanız iyi olur.
    Bir de kalsiyum seviyesine baktırın.
    D vitaminini K2 olmadan almayın

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam @Detaycı

Ben Türkiye'nin en iyi dermatologlarınından birine gittim geçen sene. İsmi Serkis Barış tı sanırım. Ermeni hastanesinde. Belki bilirsiniz gelmiş geçmiş avrupanın ve türkiyenin en iyi dermatoloji doktoru kolsuz agopun öğrencisi kendisi.(Keşke yaşasaydı vallahi bizi iyileştirirdi) Maalesef bu öğrencisi pek olumlu şeyler söylemedi. Şimdi moral bozmamak adına ve inanmadığım için burada paylaşmayacağım. Ancak erkeklerde pcr testin lezyon olmadan zaten negatif sonuç verdiğini aktarmıştı. Özellikle yıllarca ve aylarca seni takip edeceğim umarım bu doktorun tezini çürütürüz. Sende tekrarlama olmaz ise senin yöntemlerini bende deneyeceğim. Özellikle 6 aydan sonra nüks etme durumundan bahsetmişti. Elbette Arya nın hikayesinden sonra buna asla inanmıyorum artık.