Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC de 7. kutuma başladım ama hala siğil çıkıyor

Durum
    maskofmandless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Exclamation AHCC de 7. kutuma başladım ama hala siğil çıkıyor

iyi günler arkadaşlar 05.08.2021 tarihinde siğillerle karşılaştım ama kıl dönmesi sanıp jiletle traşa devam ettim 2 kere jiletle aldım sonra çoğalınca jileti kestim doktora gittim hpv sin dedi kriyoterapi oldum 14-15 civarı siğil dondurdu sonraki süreçte tekrar aynı sayılarda siğil çıktı tekrar kriyoterapi oldum tekrar aynı siğil çıktı hep farklı yerlerden fışkırdı resmen penis kökünde ve genital deride baya fazla çıktı nüks etmesi çok olunca burayı bulmuştum ilk başta ahcc ye temkinli yaklaşmıştım yalan yok imutor kompleks kullandım ve tatile gittiğimde 2 hafta propolis aldım ağızdan 1 haftaya yakında üzerine sürdüm geçmiyor diye bıraktım sonraki kriyoterapimde hafif azalma oldu ama çok değil 20 ise 13-14 e düşmüştür yani. Ekim ayında ahcc söyleyim dedim madem geçiriyor uğraşmayım diye söyledim alvasuplementten cidden çok güzel bir firma en ufak bir sorunda hemen ilgilendiler kargo sorunuydu. hemen geldi kullanmaya başladım ilk 1 ay ahcc ve imutor kullanıyordum sabah 6 ahcc akşam bir imutor şeklinde yeşilçay günde 2 bardak içiyorum traş makinesiyle kısaltıyorum derken kasım ayında tekrar kriyo yaptırdım içimden diyorum ki artık çıkmaz kesin azalır normalde kriyo yaraları varken yenileri çıkıyordu bunda ilk hafta çıkmayınca nasıl sevindim anlatamam dedim bu forum sağolsun ama 1. haftadan sonra tekrar nükler çıktı sayılar yine 14-15 civarıydı. tekrar kriyo yaptırdım ve arasında aldara kullanayım dedim (aralık ayı ) bölgenin bağışıklılığını yükselteyim ki nüks azalsın bari diye neyse ocak ayı bu sefer koter yapan birini buldum 7-8 tanesine yapmış hepsine yapmamış küfür ettim resmen çıkınca zaten nasıl yaptıysa daha yara varken dibinde çıktı hemen.20 gün sonra siğiller yine 10 civarıydı. cildiyeden randevu aldım tekrar kriyo yaptırdım döküldüler şimdi de aşağı yukarı yine 8-9 tane küçük küçük gözüküyorlar tekrar randevu aldım bu hafta kriyoterapi olcam. ayriyeten aldarayı 2 kutu kullandım çok bir etkisi yok tahriş olması onun acısıda cabası yani. sonuç olarak ahcc 7. kutuya geldim arkadaşlar yeşilçay içiyorum 2 bardak sebze yemekleri yiyorum 4-5 aydır ev yoğurdu filan baya hiç olmadığım kadar sağlıklı besleniyorum ama yine bu lanet siğiller çıkıyor. Ahcc yi çok güveniyorum Arya nın bütün yazılarını okudum belki 5000 yazı okudum desem abartmam herkesi okudum (arya 5. ayda siğil çıkartıp 6.ayde negatif olan var dedi) bunun umudu var şuan içimde. ama size sorum hatta yalvarma olarakta bakın ben ne yapmalıyım nasıl engellerim yada neyi yanlış yapıyorum ?

Durum
    nilüfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: AHCC de 7. kutuma başladım ama hala siğil çıkıyor

Sen bir türlü siğillerden kurtulamamıssın ki.. En büyük sorun bu bence, tam anlamıyla siğilsiz kalabildiğin bir an olmamıs. Eğer hala varsa, tavsiyem forumu iyice okuyup önerilen doktorlara sans vermen.

İşlemlerinde bir türlü hepsine müdahele edilmemis anladıgım kadarıyla. Sen de aldara ile siğil götürmeye calismissin güzel kardesim. Nerede görülmüs ise yaradığı.. Bence siğillerin tamamına işlem yapan bir doktor ile devam etmelisin. ahccye yeni baslamıs gibi düsün bence, bir 4 ay daha kullan.. asla ama asla siğil varken vakit kaybetme git işlem ile aldır. bu sekilde sonuc alacağını düsünüyorum..

Gecmis olsun dayanmaya calis

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı nilüfer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bir türlü siğillerden kurtulamamıssın ki.. En büyük sorun bu bence, tam anlamıyla siğilsiz kalabildiğin bir an olmamıs. Eğer hala varsa, tavsiyem forumu iyice okuyup önerilen doktorlara sans vermen.

İşlemlerinde bir türlü hepsine müdahele edilmemis anladıgım kadarıyla. Sen de aldara ile siğil götürmeye calismissin güzel kardesim. Nerede görülmüs ise yaradığı.. Bence siğillerin tamamına işlem yapan bir doktor ile devam etmelisin. ahccye yeni baslamıs gibi düsün bence, bir 4 ay daha kullan.. asla ama asla siğil varken vakit kaybetme git işlem ile aldır. bu sekilde sonuc alacağını düsünüyorum..

Gecmis olsun dayanmaya calis
    teşekkür ederim aslında şöyle 2 kere (biri koter diğeri kriyo olmak üzere) yaktırdığımda hepsi yakılmamış olarak gördüm diğerlerinde hepsini yakmışlardı. detaylı baktığımda hiç siğil görmemiştim ama örnek veriyorum siğili yakıyor veya donduruyor 2 cm üstünden sağından solundan filan tekrar başka bir siğil çıkıyor cidden doktorlara baktım biri iyi diyor biri kötü diyor istanbul avrupadayım kime gitsem bilemedim herkesin iyi dediği birine denk gelemedim bir türlü önerilere kesin açığım söyleyim. Aldarayı kullanma amacım siğilleri dökmek değildi nüksü azaltma viral yükü düşürmek için kullandım dökeceğini hiç düşünmemiştim zaten. ama bir azalma yok hep aynı bölgelerde farklı yerlerde çıkıyor yani 8 aydır bu son bu son diye diye umut iyice azaldı dediğim gibi siz veya başka arkadaşlar tavsiye doktor veya tedavi için nüksü azalmatk için doğal veya işlem olarak hertürlü tavsiyeye açığım lütfen yardım edin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar, @nilüfer'in söylediği gibi bazen biri bitmeden biri çıktığı için sigilsiz oldugun an olmamış. Ama bu çok önemli değil, sorun şu ki; sürekli aynı hızda sigil cıkartıyorsun. Siğil nüksünde azalma olmuyor. Örneğin ben ilk zamanlar 10-15 tane sigil cıkarırken son dönemlerde ayda 1-2 tane cıkarıyordum, gittikçe azalma oluyordu yani, bu çoğu kişide kademeli olarak azalır, ilk baslarda ve ilk aylarda hep fazla cıkar.

Aldara yerine kriyoterapiye devam etmeni öneririm. Forumda 4.ayda sigil cıkarıp 6.ay negatif olan oldu evet, umarım onlardan biri olursun ama bazı kişilerin 6 aydan daha uzun süre kullanması gerekebiliyor, bunu farkettikten sonra 6-9 ay arası diyordum ara sıra. 6 ay kullan sigillerde azalma yoksa 9 aya uzat bi 3 ay daha kullan bu süreç içinde azalması lazım artık. Hala daha 7. -8. aylarda aktif sigil cıkarıyorsan o zaman ahcc bünyende etkili olmuyor diye düşüneceğim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, @nilüfer'in söylediği gibi bazen biri bitmeden biri çıktığı için sigilsiz oldugun an olmamış. Ama bu çok önemli değil, sorun şu ki; sürekli aynı hızda sigil cıkartıyorsun. Siğil nüksünde azalma olmuyor. Örneğin ben ilk zamanlar 10-15 tane sigil cıkarırken son dönemlerde ayda 1-2 tane cıkarıyordum, gittikçe azalma oluyordu yani, bu çoğu kişide kademeli olarak azalır, ilk baslarda ve ilk aylarda hep fazla cıkar.

Aldara yerine kriyoterapiye devam etmeni öneririm. Forumda 4.ayda sigil cıkarıp 6.ay negatif olan oldu evet, umarım onlardan biri olursun ama bazı kişilerin 6 aydan daha uzun süre kullanması gerekebiliyor, bunu farkettikten sonra 6-9 ay arası diyordum ara sıra. 6 ay kullan sigillerde azalma yoksa 9 aya uzat bi 3 ay daha kullan bu süreç içinde azalması lazım artık. Hala daha 7. -8. aylarda aktif sigil cıkarıyorsan o zaman ahcc bünyende etkili olmuyor diye düşüneceğim.
    teşekkür ederim arya tavsiyelerin için bunları okumuştum bende zaten daha ilk seni okuduğumda normalde 6 ay ama benim ki kesin 9 ay olanındandır öyle şanssızım dedim ve senin dediğin gibi 9 ay kullanmayı düşünüyorum zaten. Yanında ne yapmam gerekiyor veya neyi yapmamamam gerekiyor yanlış yaptığım bişey var mı anlattıklarımdan ? aldarayı bıraktım zaten ocak 14 te bitirdim onu.doktor tavsiyelerin var mı arya sen burda en eskisin ve çok aktifsin her konuda fikir sahibisin. bu arada forumda herşeyle çok ilgilenmeni de hayranlıkla ve minnetle karşılıyorum cidden iyi ki varsın çok teşekkür ederim bize böyle ilgili ve bu platformda fikir alışverişimizi sağladığın için.

Durum
    Tecrübeli Üye

arkadaşlar tavsiye doktor (istanbul avrupa) veya tedavi yöntemi veya lokal bağışıklılık ile ilgili herşeyi paylaşabilirsiniz benimle ihtiyacım var cidden.

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

dostum bence bağışıklık değerlerine baktır. B12,D vitamini eksikliğinde bağışıklık sistemi tam olarak çalışmıyor diye okumuştum. Ayrıca D vitamini yüksek olması iyidir. Mesela benim 3.5 çıktı normal kabul edilen değer 50 iken. Ve 10 ay kullandım ahcc ve bir anda nüks yaşadım,sonrasında terslik nerde diye değerlerime baktırmayı akıl ettim.sen geç kalma benim gibi. Bence o yüzden detaylı bir bağışıklık sistemleri testi yaptırabilirsin. İstanbul da tüm imkanlar var. Bağışıklık sistemleri Testi için mavi lab veya gelişim lab ile görüşe bilirsin. Ayrıca hpv alanında uzman bir doktor ile yola devam et bence. Bu konuda forumda yazıları olan levent türk hoca var. Hakkında yazınları takip ediyorum gayet olumlu yazılar var. Bir araştırıp şans verebilirsin. Umarım senin için yol gösterici olur yazdıklarım...

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba, ben 2 ayda negatif oldum. 2 ay AHCC kullandım. Biorezonans 10 seans tedavi aldım. Geçen ay D vitaminime baktırdım D Vitamini 99 çıktı
    2 ay süre boyunca 15 günde bir D Vitamini Ampul aldım 3 adet. Yani toplamda 3 adet Ampulle D vitamini 20 den 99 a çıkmış. Bikaç tane daha alsam zehirlenecektim sanırım. Neyseki çok fazla tahlille vücudumu daha iyi tanıma imkanım oldu. Bu arada 1 doz da Gardasil aşısı vurdurmuştum.
    AHCC Başlama tarihi: 15 Kasım
    AHCC Bırakma tarihi: 10 Ocak
    Günde 6 adet aç karnına
    D Vitamini 1. ampül 12 Kasım
    2. Ampül 2 Aralık
    3. Ampül 26 Ocak
    3. Ampüle gelmeden negatif olmuştum gerçi.
    12 Ocak tarihinde Negatif sonucumu aldım Gelişim Labdan
    Daha sonra Galen Labdan 26 Ocak tarihinde yine Negatif sonucumu aldım.
    2 ayrı Labdan negatif aldıktan sonra emin oldum.
    Hergün 2 bardak yeşil çay
    20 Damla Eğriçayır propolis
    Yarım kutu da Folik Asit hap bitirdim.

Brezilya cevizi, yeşil çay, propolis , yaban mersini HPV den dolayı değil benim genel yaşam tarzım. 3 yıldır kullanıyorum hepsini.
    HPV 16, 40, 91 çıkmıştı 29 Ekim tarihinde.
    D vitamini seviyesi etkili oldu sanırım. Bir de Biorezonans. Biorezonans 10 seans alıp virüsü atamayan olmaz sanırım. Kendimde ve bizzat bir arkadaşımda gördüm.
    Ayrıca başka bir sorunum daha vardı. Biorezonans 4. seansta bu sorunum da kalmadı. Kasık bölgesinde seğirme oluyordu. Sanki kasıklarımda bir böcek geziyor gibi titremeler oluyordu. Ultrasonda bir şey çıkmadı. Doktorlar tanı koyamadı. Biorezonans sayesinde seğirmelerde kayboldu.
    Önerim:
    Gelişim Lab HPV testi. Testin pozitif çıkan kısmında örnek HVP Tip 6 çıktı. Onun hemen karşısında LOG KOPYA ÖRNEK yazar. O kısımdaki rakamı not alın. Yüksek çıkarsa viral yük yüksek demek.
    Daha sonra 10 seans biorezonans alın.
    10. Seanstan 1 hafta sonra yine aynı yerde test verin ve sonuca bakın.
    Biorezonas alan arkadaşlar test sonuçlarını burada paylaşırsa çok iyi olur.
    En azından işe yaramıyorsa boşuna önermeyelim kimseye.
    Bende işe aradı. Başka bir arkadaşımda da işe yaradı.
    Burada biorezonans alan arkadaşlardan 10 seans sonunda yorumlarını bekliyorum.
    Maliyeti yüksek bir şey. Bu yüzden en az 5 kişide görmeden daha fazla öneride bulunmak istemiyorum.
    Yalnız şahsi görüşüm. Biorezonans %90 bu işi çözüyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı maskofmandless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim arya tavsiyelerin için bunları okumuştum bende zaten daha ilk seni okuduğumda normalde 6 ay ama benim ki kesin 9 ay olanındandır öyle şanssızım dedim ve senin dediğin gibi 9 ay kullanmayı düşünüyorum zaten. Yanında ne yapmam gerekiyor veya neyi yapmamamam gerekiyor yanlış yaptığım bişey var mı anlattıklarımdan ? aldarayı bıraktım zaten ocak 14 te bitirdim onu.doktor tavsiyelerin var mı arya sen burda en eskisin ve çok aktifsin her konuda fikir sahibisin. bu arada forumda herşeyle çok ilgilenmeni de hayranlıkla ve minnetle karşılıyorum cidden iyi ki varsın çok teşekkür ederim bize böyle ilgili ve bu platformda fikir alışverişimizi sağladığın için.
    Çok tşk ederim güzel sözlerin için
    Mesela bunların yanına ek olarak yesil cay icebilirsin her gün 1-2 kupa. Yeşil çay hpv geriletiyor. Arada bir kefir içebilirsin probiyotik iyidir sonucta. jilet vs kullanmak yok, cinsellik yok...aslında iyi beslenmek, iyi uyumak ve çok stres yapmayıp düzenli doktora gitmek bu işin kuralı diyebilirim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı ercüment Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum bence bağışıklık değerlerine baktır. B12,D vitamini eksikliğinde bağışıklık sistemi tam olarak çalışmıyor diye okumuştum. Ayrıca D vitamini yüksek olması iyidir. Mesela benim 3.5 çıktı normal kabul edilen değer 50 iken. Ve 10 ay kullandım ahcc ve bir anda nüks yaşadım,sonrasında terslik nerde diye değerlerime baktırmayı akıl ettim.sen geç kalma benim gibi. Bence o yüzden detaylı bir bağışıklık sistemleri testi yaptırabilirsin. İstanbul da tüm imkanlar var. Bağışıklık sistemleri Testi için mavi lab veya gelişim lab ile görüşe bilirsin. Ayrıca hpv alanında uzman bir doktor ile yola devam et bence. Bu konuda forumda yazıları olan levent türk hoca var. Hakkında yazınları takip ediyorum gayet olumlu yazılar var. Bir araştırıp şans verebilirsin. Umarım senin için yol gösterici olur yazdıklarım...
    teşekkür ederim kardeşim tavsiylerin için. Levent hocayı bende duydum giymeyi düşünüyorum giden birisi benimle iletişime geçerse çok sevinirim

Bu Konu için Etiketler